ikizler
ikizler
nasıl geçiyor hayatım. brokoliden mi? yoksa mükemmel mi? yoksa herkes gibi mi? dengesiz ama bir o kadar da düzenli. hayatımı nasıl şekillendirmek istiyorum? hayatımda mal, mülk, tip, güç, ego tapınıcılarını bulundurmadığım için mi bu sorularım. kitaplardan öğrendim ben duyguları. mutluluk, nefret, aşk, hüzün, sevinç, efkar... ve diğer tüm duyguların özlerini kelimelerin arasında buldum. en saf hali ile her vakit karşımdaydı onlar. belki de kendimi en iyi yazarak ifade ettiğimi düşünmeme sebep olan şey budur. satırlardan aldığım duyguları tekrar satırlara yansıtarak kaynakta ki güzelliği tekrar görme çabası belki de benim ki. belki de yazarak yeni bir dünyaya geçiş çabası. aslında çok şey biliyorum. ama bir o kadar da cahilim. haykırmak istiyorum bazen bilmiyorum diye. bilmiyorum. İstemiyorum. renksizleştirilen hayatları bilmiyorum. dayatılan fikirlerinizi bilmiyorum. bilmek de istemiyorum. hakkımda kararlar almanızı istemiyorum. her şeyde ortaya çıkarmaya bayıldığınız gerçekçiliğinizi istemiyorum hayatımda. benim dünyamda hala duyguların yeri kalp beyin değil. benim dünyamda çocuklar hala sokaklarda parlak ekranların başında değil. benim dünyamda edebiyat, duygular, gülümseme ve özgürlük iktidar soğuk ideolojileriniz, sevimsiz söylevleriniz, boş sözleriniz değil. ve iyi kariyer, güzel eş, bol para, şan, şöhret peşinde koşan zavallılar iyi bilin ki bunların hepsine ben de sahip olacağım. ama aramızda bir fark olacak. siz bunların köleleri olacak onlarsız bir değeriniz olmayacak. ama ben bunları kölem yapacağım. şerefli insan olarak yaşayacağım. hayatımda duygular, edebiyat, sevdiklerim iktidar olacak. bunlarla değil ben ben olduğum için değerli olacağım. ve son nefesimi verirken en rahat ben vereceğim. arkama baktığımda güzelliklerle geçmiş bir ömür göreceğim. bu savaş içinde geçecek ömrüm. duyguların, gerçeklik sanılan saçmalıklara karşı savaşı bu. gülümsemenin soğukluğa, romanların sevimsiz doktrinlere, müziğin gürültüye, ikizler usulü makarnanın brokoliye karşı olan savaşı olacak ve ben kazanacağım bu savaşı. ve zaferimi de ölümü gülümseyerek karşıladığımda kutlayacağım. mutlu geceleriniz olsun dostlarım. rüyanızda zafer turları atın...

Cevaplar

jaddar
jaddar
keşke senin dünyan herkesin dünyası olsa be ikizler
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
başından beri duyguları kitaplardan öğrenmenin yetmedigini, onlarin insanlarin hayal dunyasinin ürünü olduğunu ve öğrenmek istiyorsan yasaman gerektigini düşünüyorum. mutlu gecelerin olsun İkizler.
thyke
thyke
kardeşim müthişsin.gerçek anlamda söylüyorum, öyle söylemek için söylemiyorum.:)bazı insanlar yitirmişler kalpleri, tabi bundandır ki kalbi bilmemeleri.😏sen en güzel, en doğru yoldasın ve bu yolada birçok kişiyi dahil ediyorsun.bunlardan biri benim içimdeki yeşereren umutlarımı güçlendiriyor ve büyütüyorsun.öyle umutlara bir balta vuranlar gibi değilsin.seninde mutlu gecelerin olsun. :)
Leyl
Leyl
hayatta bize iki kapak arasında sunulmuş bir hikaýe taslağı değilmidir.ilk satır doğum son ölüm.ve bu hikaýeyi nerden devam ettirecegimiz nasıl yön vereceğimiz hangi kahramnı oynamak isteyeceğimiz tercihi bize bırakılmış.İki kapak arasında işlemek istediğin tema belli ise , hiç bir hikaye yarım kalmaz yeterki ilk satıra ve son satıra nasıl bir giriş ve sonuçla bağlanmak istediğini kafanda kurgula kalben tastik et arada ne yaşarisen yaşa istediğin sona elbet varacaksın.
ve unutmayalım herkesin hikayesi bir zaman okunacak nasıl bir hikaye okumak istersek öyle yazmışızdır.güzel tema secmişin temennim arada gelişenler de hikaýene farklı lezzetler katmış olsun.
ikizler
ikizler
herkes o cesarete sahip olduğunda olacak @kadraj o da yakın bir zamanda :)
ikizler
ikizler
yaşıyorum aslında @enguzelmevsimim zaten bu yüzden de satırlardan öğrendiğim duyguları yaşayarak tekrar satır aralarına koyarak daha net gözlemliyebiliyorum onları :)
ikizler
ikizler
teşekkürler @thyke benden başka kişilerin de umutlarını yeşertmek güzel bir şey ne mutlu bana :)
ikizler
ikizler
hayatı güzel anlatmışsın dostum. teşekkürler @su :)