ikizler
ikizler
İyi geceler gençler. nasılsınız? artık hemen hemen herkes memleketine gitti değil mi. ailenizle mutlu zamanlarınız olsun. dün yolculukta internetin çekmediğini ve radyo dinleyemediğimi yazmıştım. sonra ise internet çekmeye başladı ve radyo yayını aktı resmen. kitabımla birleşince müthiş bir uyum yakaladılar. o da uyumuş kalmışım radyo açık şekilde afyonda mola yerine kadar gelmişiz. çok şükür sağ salim kavuştum aileme. biraz hasret giderdiktikten sonra yattık. sabah kardeşim uyandırdı beni kahvaltıya. ben de atladım tabi. uzun zaman yurt kahvaltısı ile beslenmiş bedenime aile ile ev kahvaltısı girince bir mutlu oldum. kahvaltıdan sonra kardeşimle birlikte çıktık dışarı. dolaştık bir ilçeyi, spor salonuna kayıt yaptırdık. geldik eve. bilgisayarı formatladım. kendine geldi garibim. akşam yemeği ise yine gelişime özeldi. ama aile ile yenen her yemek zaten özeldi benim için. yemek arkası kahvesi bile vardı. tamam samsun'u seviyorum ama aile farklı bir şey. sonra taktım kulaklığımı kulağıma attım kendimi dışarı. radyom ve ben. bize eşlik eden sade soda ve yağmurla güzel bir yürüyüş yaptım. yürümek iyi geldi. samsundaki hayatımın yerine koyabileceğim şeyleri umduğumdan hızlı buluyorum sanırım. sonra geldim eve ve tekrar yatasıya kadar muhabbet devam etti. tabi eve İkizler gelmiş. o ev sakin olur mu. hepsinin elinden aldım telefonları, tabletleri. dedim birbirinize bakın azcık. sonra evin içinde gönlümce şarkı söyledim, dans ettim, kardeşimle eğlendik, annemle gavara ettik, babamla muhabbet ettik. bana da diyorlar sen eve gelince çocuğumuz olduğunu anlıyoruz. ses, neşe oluyor evde diye. tabi ki de. bu evde ikizler var. neşe olmaz mı. o zaman dans. bak coştum yine. bir de ben eskileri önemsiyorum. eskilerden kastım eski insanların yaşam tarzını, birbirleri ile ilişkilerini, duygularını... onları bu çağda da yaşatmaya kararlıyım. ben benden sonraki neslin bir ikizler abi-amca-dede vardı. ne iyi insandı. şu kokuşmuş çağda adam gibi adamdı diye konuşmalarında anılmak istiyorum. bakarsınız benim büyüklerimden etkilendiğim gibi biri de benden etkilenir de kendi çağının adam gibi adamı olmaya karar verir. İnşallah adam gibi adam hayatı sürerim. bu da benim hedeflerimden biri işte. neyse yarın da arkadaşlarla bulaşacaz. İyi olur inşallah. hepinize mutlu geceler dostlarım. rüyanızda bilge ruhlar sizi neşe ile doldursun... :)

Cevaplar

saglikci34
saglikci34
sonunda vqrqbildik bütlerden dolayı
thyke
thyke
samsun daki hayatı yaşayamayacağın kaygısı olmuş.ama boş çünkü o mutluluğu ve düzeni şehir değil sen oluşturmuşsun kardeş.yani kaynak sensin.düşüncene, yaşayış biçimine hayranım.hedefinde başarılısın.ben hala özeniyorum.birgün cidden senin gibi yaşayabileceğim.geçenlerde bir pürüz çıktı hayatımda ama hala sevgi kavramını yitirmediğimizden idare edebiliyoruz.ama hallolacak ve yılmayacağım.bunu en güzel öğrendiğim kişilerden biri olan sana teşekkürü borç bilirim.seninde mutlu gecelerin olsun :)
poseydon
poseydon
gavara etmek ne demek kardeşim onu anlayamadim. mümkünse söyleyebilir misin?ailemle mutluluğun daim olsun.
pandaseveri
pandaseveri
çok sevindim ailene kavuştuğuna😊@ikizler
ikizler
ikizler
çok şükür kardeş :) @saglikci34
ikizler
ikizler
İnşallah hayatındaki sıkıntılar düzelir @thyke hayatta güzel şeyler olduğu kadar bizi mutsuz eden şeyler de oluyor ve hayat hepsiyle barışık yaşarsan güzel. azmin zaferin ile sonuçlanır inşallah. teşekkürler :)
ikizler
ikizler
sohbet demek @poseydon bizim yöresel ağzımızda var. dalgınlığıma gelmiş öyle yazmışım. amin inşallah :)
poseydon
poseydon
@ikizler tamamen meraktan sordum ve hoşuma gidiyor böyle yöresel deyişler
thyke
thyke
İnşallah kardeşim, teşekkür ederim. :) aynen her duyguyu gereğince yaşamalıyız.çok haklısın.hedef mutlu olmak olmamalı.her duyguyu olması gerektiği gibi yaşayıp huzuru hedeflemeliyim.huzuru hedeflemeliyim ki hayattan zevk alayım ve hayatım renklensin.