Leyl
Leyl
daha çok küçüktüm bir duam vardı her gün her an kabulunu bekliyordum kuytu köşelere kaçıp ağlıyordum.. canım çok yanıyordu duam kabul olursa geçeceğini sanırdım. birilerinden duymuştum seher vakti ,yağmurlu zamanlarda , ramazan ayında , kadir gecesinde...dualar daha makbul oluyormuş hani böyle zamanlar mekanlar vardır.bende o anları hiç kaçırmazdım
yağmur yağdığında sırılsıklam olurdum.
o arayışım ,bekleyişim , koşuşturmalarım , ağlayışlarım, çabalarım, duam daki ısrarım beni büyüttü , yaralarım var kırgınlıklarım lakin onlar (işte benim🙂 )
ben duam için amaçlarım için umutlarım için sırılsıklam olmayı öğrendim.varsın kurumasın pınarlarımız , paramparça olsun duygularım , yara bere içinde kalsın dizlerim avuçlarım yeterki çocuksu samimiyetim ısrarım hep çocuk kalsın.
' su ' akar yatağını bulur.

Cevaplar

kizilsakal
kizilsakal
seni bukadar islattiran duan neydivpeki :)
Leyl
Leyl
sır;) @kizilsakal (ama ben gözlük istedim o göz verdi 🙂) diyim.
dile gelse söylesem basit gelir bumuydu denir belki.lakin o duamın bendeki yerini önemini ağırlığını bir tek rahman bilir bende ' sırlarımı 'o' ndan başka kimseye arzedemem. çünkü kendimi başkalarına anlatmak anlaşılmayı beklemek beni çok yordu.
hayatım da karşılaştığım fikrimde gönlümde yer arz eden herşeyi ' dualarıma sırlamayı seviyorum'
kizilsakal
kizilsakal
@su o vakit rabbim senin dualarına icabet eder İnşaallah bizede dualar edin başkasına dua etmek güzeldir :) zaten kimseyede arz etme allah ile senin aranda olsun herşey .
Leyl
Leyl
allah herkesin gönlünden geçenin hayırlısını versin inşallah seninde ☺@kizilsakal allah
her duayı kabul eder ve hayırlısını girdirip gönderir kulunun kapısına.kul rabbini nasıl tanırsa rabbi ona öyle icabet eder.
herkes duaya muhtaçtır, bi sadaka ' su ' fakire:)
anonim
anonim
asdasdasdasd
kizilsakal
kizilsakal
@su edebiyat yapmayin bana ya anlamiyom ben edebiyatci degilim anlamiyom :(=====
Leyl
Leyl
@kizilsakal bende edebiyatçı değilim haklısın:d alışkanlık işte :(
girgirina
girgirina
su su gibi anlatmışsin:)
kizilsakal
kizilsakal
@su ama her defasinda bunu yapiyorsun hep edebiyata bagliyorsun :)
Leyl
Leyl
elim kayıyor😊@kizilsakal sen divan edebiyatını sevmiyomuydun gerçi karşılaştırma yapmıyorum lakin yani divan dili daha ağırdır.
kizilsakal
kizilsakal
@su divan edebiyatinin mana bablari pek mahir bir akletmeyle aklonulur o yuzden divan edebiyatina hubbiyet duymak onun mana-i hassalarina ve umumlarina vakif olmayi saglamaz :) ben sadece seviyorum okudugum zaman bir beyti 5 dk da cozebiliyorum kelime yetersizliginden ve anlam derinliginden dolayi
Leyl
Leyl
@kizilsakal bak hele bak yetersiz kelime haznesi🙄:) kelimeler çokta mühim değil sanırım :(sözlü iletişimde 🤐 ve arkadaşlarım ailem bazen çıldırıyor.😂😂
kizilsakal
kizilsakal
@su ben olsam bnde cildiririm senimi dinlicem deduklerinimu anlamaya calisacagim deliririm vallaha
Leyl
Leyl
@kizilsakal ozaman ben çok şanslıyım da (canım arkadaşlarım ne çekiyi benden😩😂😣)
kizilsakal
kizilsakal
@su allah arkadaslarina sabir versin :) ve sanada senden daha agir bir dili olan koca nasip etsin cocuklariniz turk dilindevsayili kisi olsunlar :)
Leyl
Leyl
@kizilsakal ( kimseyi beklemiyom :d nasipten gayrı:)
kizilsakal
kizilsakal
@su bende zaten seninn icin kucuk bi dua ettim nasip olurbdiye :) kimse kimseyi beklemiyor:) misal ben guluyorum ama hzunluyum konusuyorum ama sessiz kalmamak icin