ikizler
ikizler
saat 17:46. İlçenin merkezindeki park kahvesindeyim yine. hava 5 derece ama kim inanır bu havanın 5 derece olduğuna. ama tuhaf bir hava bazen inandırıyor 5 derece olduğuna. havada ise tek bir bulut yok. oturduğum yerden çarşı sonuna kadar görünüyor bile. hatta taa neredeki yanardağın yanındaki küçük tepe bile görülüyor. etrafımda sınırlar olmayan yerlerde oturmayı seviyorum. rüzgarı, güneşi, gürültüyü hissetmek çok güzel bir şey. ama çarşı fazla kalabalık değil. öğrenciler gitmiş evlerine esnafların da kalmış 1 saati. bu çarşıda ben de çalışmıştım yazları. en sevdiğim saatleri yine ikindi saatleriydi. sanırım benim sadece 01:51 e karşı bir sevgim yok. günün her saatine ve dakikasına ayrı bir sevgi duyuyorum. bana ayrı şeyler yaşatıyorlar çünkü. samsunda da bu saatlerde dışarıda oluyorum zaten. samsunda koca şehir, dağlar ve batmakta olan güneş eşlik ediyor bana. herhangi bir işim olsa bile dışarda yapmayı seviyorum. İşimi yaparken sıkılırsam veya bırakmak istersem direk sonsuz gökyüzünü, şehri insanları seyretme fırsatım oluyor çünkü. odalar ise duvarlarla sınırlanmış. herşey durağan. durağanlık canımı sıkıyor benim. zaten ileride hayalini kurduğum evin büyük bir terası var. ben orada yaşamayı hayal ediyorum. hayallerimi 72 ay vade %0 faiz konut projelerine satasım yok. hayatımda da inşallah hayallerini satmaya niyeti olmayanlar çıkar karşıma. şimdi güneş de ağacın arkasına geçti. şu an inanıyorum hava 5 derece. ama olsun soğuk bile güzel be. şimdi de ilçenin delilerinden biri geldi. dayılarla beraber eğleniyor. delilere sahip çıkılan yerler güzel yerlerdir. zarar vermediği sürece onları bir yere toplayıp tıkmak niye zaten. hayatında deli tanımamışların hayatı eksiktir diye düşünüyorum. arkadaşlarım ise okullarına gittikleri için radyo arkadaşlık yapıyor bana. normalde bu şarkıları tek tek dinlemem ama radyo olunca dinleniyor. belki de hayatımızı bazen güvendiğimiz kişilere emanet etmek gerekir. her şeyi biz yönetecek değiliz ya. neyse ben çevreyi izlemeyi devam edeyim. İyi akşamlar dostlarım. sevdiklerinizle akşam yemeğinizi yiyin hadi... :)

Cevaplar

anonim
anonim
bizim binanın dört bir yanı kapandı ben de mutsuzum bu konuda. balkonda oturur karşıdaki yeşil tarlalara bakardım gece müzik ya da radyo dinlerken. şimdi tek gördüğüm şey bina. havalar bayağı eserekli dikkat etmek gerek zencefil önemli :d İyi akşamlar @ikizler esen kal.
ikizler
ikizler
çok şükür bizim evin önü mahalle arası geniş bir yol ve belediyeye ait park var o yüzden önünün kapanması zor. ama evin dörtbir yanının çarpık binalarla dolması kötü gerçekten. zencefil önemli tabi. o bizim kutsal bitkimiz :)