darkpassage
darkpassage
gün geçmiyor ki bir hoca daha derste hayatından kesitler sunmasın. mesleğin başlarında görev yaptığı bir köyden bahsediyor hocamız. köye pek çok yenilik getirdiğini anlatıyor ama defalarca üstüne basa basa anlatıyor. hani atatürk cumhuriyeti ilan ettiğinde bu kadar kasmamıştır. heralde önce bir kişinin ardından bütün sınıfın onu ayakta alkışlamasını bekliyor. bizim tepkilerimiz ise "allah allah,vay canınaaa,yok yaaa,ne diyo bu?" ndan ileri gitmiyor. öyle işte...

Cevaplar

anonim
anonim
eğitim fakültesinde böyle deneyimler özel olarak paylaşılır. siz de öğretmen olacaksınız, siz de köylere gideceksiniz. adam size örtük olarak ülkü aşılıyor ama siz bunu böyle yorumluyorsunuz. doğunun kırsalında öğretmen arkadaşım kızlarını okutmamakta direnen yerlilere imam aracılığıyla ulaşıyor ve ailelerin direncini kırıyor. bu adam ömrünün sonuna kadar bunu anlatsa hakkıdır. eğer hocan sorumluluğu dışında bir insana bile hizmette bulunmuşsa saygı duyarak dinlersin. git dedenle 24 saat aralıksız vakit geçir. sana en az iki kere annen veya baban için ne fedakarlık yaptığını anlatır, sonra gel dedenin atatürk kadar kasıp kalmadığını tartışalım.
mimarlique
mimarlique
bizim hocalarımız da biraz geçmişlerinden bahsetse de bilinçli sövsek.
darkpassage
darkpassage
anon niye bu kadar ciddiye alıyorsun :(
darkpassage
darkpassage
hocanın herhangibir şey anlatırkenki genel tavrı böyle. öylesine aklıma geldi yazdım,konunun hassasiyetini düşünmedim açıkçası. ama güzel yazmışsın teşekkür ederim yorumun için
anonim
anonim
@darkpassage şansın olur da iyi bir okulda staj yapınca görürsün. öğrencilerin karşında gözlerinin içine bakınca neye uğradığını şaşırıyorsun. onlara ders dışında da faydan dokunsun diye basit bir stajyer olmana rağmen kişisel gelişimleri için film veya kitap öneriyorsun. bir gün bir öğrencin gelip film veya kitap hakkında eleştiri yapınca ise dünyayı sana sunsalar o kadar mutlu olmuyorsun. ben bile bunu anlatırken duygulanıyorsam hocan çok büyük saygıyı hak ediyor. umarım tez vakitte ciddi bir okulda uygulamaya gidersin. ciddi diye vurguluyorum çünkü adam gibi dersi sadece ciddi okullarda anlatabilir, öğrencilerinle kaynaşabilirsin. şans seninle olsun, unutma bizim işimiz yüzeysel değil, rehberlik dersini alınca anlayacaksın. biraz uzun oldu ama kusura bakma ve bunu da öğüt gibi algılama çünkü haddime değil, farkındayım. tekrar şans dileyip daha fazla kafanı şişirmeden gidiyorum.
darkpassage
darkpassage
meslek lisesi çıkışlıyım daha önce staj yaptım ne demek istediğini anlayabiliyorum. kafa şişirmek değil sitede aldığım en dolu yorumlardı. teşekkür ederim.