ikizler
ikizler
öğle arasına çıktık. yemeğe gidesim gelmedi. ruhumun sıkıldığının farkındaydım. İçimden biri ne işin var senin bu sıra köşelerinde diye bağırıyordu. evet bu dersteki bilgileri okuyarak da öğrenebileceğini sen de biliyorsun. bunu en sevdiğin yerlerde yapmak varken kapalı alanlarda yapmak niye diye basmıştı isyanı. evet bir dostumun anlattıklarına uyayım demiştim ikinci dönem. bana herkes gibi ders çalışmadığım için kızmıştı. İlk seneden birkaç dersimin kaldığını söylediğimde yapmıştı. halbuki bilmiyordu ki o dersleri çalışmamaktan değil çok farklı sebeplerden kaldığımı. anlatamadım bunu ona. bir daha da fırsatım olmadı anlatmaya. onun dediği gibi yaşamaya çalıştım ama olmadı. kusura bakmayın hanımefendi sizin anlattığınız okul hayatı maalesef bana göre değil. ben ders başında saatlerce kalamıyorum, derslerde not tutmuyorum, final gecesi sabahlara kadar çalışmıyorum. kendime özgü yöntemlerim var benim ve bu yöntemler bir defa şaşmadı. beni hep başarıya götürdü. e madem öyle niye kendime eziyet ediyorum dedim meyvesuyu ve soda alıp indim ormanıma. okulun içinde herkesin gelebileceği bir yer benim ormanım. ama kimseler gelmez buraya çünkü korkarlar. üstlerinin silkelendiğinde çıkan yapraklar düşmesinden, yorulmaktan, daha fazla para kazanamayacaklarından korkarlar. ama sıkış tıkış ringin içinde özlemle bakarlar buraya. oturdum ağacımın altına. hep çam ağacı buralar. kozalakları bile var. demek ki yaşlılar baya. önümde çakıldan bir yol var. sonrasında ise ağaçlarla kaplı koca bir vadi. farklı farklı çiçekler, otlar, ağaç yaprakları var her yerde. güneş ışığı ağaçlardan süzülüp öyle düşüyor üstüme. hatta karşıda bir ağaç var gövdesi de yemyeşil yapraklarla kaplanmış. evet böyle bir yer bizim ana kampüste. meyvesuyunu açtım kitabımı okumaya başladım. 1.5 saat okudum. bitti ferdi ve şürekası. uzun sürdü ama okuyamamıştım kaç gündür. bugün bitti. halit ziya yine bildiğimiz halit ziya. yine enfes bir kitaptı. ama sonu çok sadistçeydi. biliyordum sonunda bir şey olacaktı ama bu kadar sadistçe olacağını beklememiştim. okurken sodamı açmaya çalıştım. yanımdaki bir iki şeyle denedim olmadı. taşla açayım dedim onun da ağzını kırdım. afferin bana. dedim kesik camdan bir şey içilmez koydum onu köşeye. 1 saat oldu hala gitmedi gazı. ben içmeye kalksam yarısında biterdi. kitap bitince kulaklığımdaki ezgilere eşlik etmeye başladım. sadece yalnız başımayken dinlediğim biri gelince hemen kapattığım mp3 lerim var benim. onları buradayken bağıra bağıra söyleyebiliyorum. tabi egzersiz eşliğinde. burası benim özgür toprağım yav. baktım ders saati gelmiş ama ben o kadar keyifliyim ki gitmedim derse. burada kalmak iyi geldi bana. ben kaçıyorum gençler. dergime başlayayım şimdi de. hepinize mutlu günler. benim kadar keyifli bir gün geçirin... :)

Cevaplar

anonim
anonim
yaşamak istediğim hayati anlatılmışsn .neden mi yaşayamıyorum çünkü ben bir kızım!
anonim
anonim
orası nerde tarif etsene dünyalı
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
okulda öyle bir yer bulman iyi olmuş. bence tekniğini bozmamalısın. her zaman derim "her insanin kendine uygun ders çalışma stili vardır. hepimiz farkliyiz" diye. olmuyor çünkü. baskasinin dedigi sekilde çalışsan isler karmakarisik bir hal aliyor. ilk sene o yüzden ana dersimi alttan bırakmıştım ben. kendi bildigim gibi yapsam kalmayacaktı belki de. neyse. çok hosuma gitti anlattiklarin ama su var. ben olsam o sodayi icerdim. illa agzini degdirmene gerek olmuyor. agzi kirilmissa acilmistir sonucta. yukaridan dökebilirdin. biraz manyagim galiba. hafta sonu da kirik cay bardagindan cay icmistim kafede. sonra garsona "bu bardak kirik haberiniz olsun" dedim. bana garip bakinca da "ben ictim ama baskasi zarar görebilir" diye de ekleme ihtiyaci hissettim. güldü ya la adam bana :d neyse kaptan. güzel günlerin olsun :)
ikizler
ikizler
niye öyle düşünüyorsun kardeş. İnsansın sonuçta. hem merak etme erkekler de yapamıyor çoğu istediğini. sen kendine güven ve yapıyorum de @anonim_bayan

ana kampüsün samsun tarafındaki vadi var ya. İşte orası.@anonim_bayan
ikizler
ikizler
neyse erken farkettim de bıraktım @enguzelmevsimim dedim içine cam parçaları kaçmıştır belki içersem sıkıntı çıkar. sürecek bir şey de yoktu maalesef. bundan sonra açacak ile giderim. sendeki de deli cesareti yav. teşekkürler. sana da mutlu geceler :)
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
bana deli oldugumu söyleyen bir insan daha.. ne kadar mutlu oldum anlatamam :d ciddiyim bak ha :d ya simdi kiris acin da onemli tabi. küçük acacaklar oluyor. onlari yaninda tasiyabilirsin:) tesekkurler:)
ikizler
ikizler
delilik bir şereftir. 6 senedir o şerefe nail görüyorlar beni de. aslında o kadar da sert vurmamıştım. kapak uçunca açtım diye sevindim ama kırmışım meğerse. bar bende de o küçüklerden. hatta şimdiye kadar 3 yurtta kaldım daha benden başka açacağı olanı görmedim. öyle bir soda sevgisi yani @enguzelmevsimim :)
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
senesini saymadim ama seviyorum deli olmayi. iyi hissettiriyor. bir rahat oluyorsun. ne yapsan yeri oluyor :d baya baya seviyorsun sen. haxi mutlulugunuz daim olsun :d