parasetamol
parasetamol
artık daha çok susuyor ve daha çok dinliyorum.
çünkü dinledikçe öğreniyorum ; öğrendikçe soguyorum senden. diger taraftan ders alıyorum. tecrübe ediyorum , şükrediyorum.
hikayeler anlatıyorsun ama ben inanmıyorum. sen boş heveslerin peşinde koşuyorsun. ve sen tehlikelisin.
sana güvenmiyorum. seni tanımıyorum. kim bilir belki oyunlar oynuyorsun.
artık farkındaysan seninle tartışmıyorum. eskiden düşünmeden aklımdan geçenleri sana söylerdim. şimdi aklımdan geçenleri gizliyorum ve sana farklı şeyler söylüyorum. zor zamanlarımdaki özverin ya da benim öyle sanışlarım.. şuanki tutumumun cevabı bu. gerci bunu söylemiştim sana.
anlattığın her ne varsa umrumda degil.her neden bahsedersen bahset artık yorum yok. sadece dinleyecegim ve susacağım.
artık insanların iyiliğini düşünmek gibi bir niyetimde yok.
....
sayın okuyucu şimdi bir nefes al ve yazının ikinci kısmına gec. İkinci kısımda konu değişmektedir.
...
çalış ve elinden geleni yap.hayaller kur ve peşinden koş , yoksa hayat çekilir gibi degil.hayalinde düzenli bir işi olan ve mesaisi bitince evine dönen bir adam ve onu evinde bekleyen ,güzel yemekler yapan bir kadın mı var? belki de senin hayalin zenginlik içinde yaşamaktır. evet belki de yıldızları yörüngesinden oynatacak bir astrofizikçi (!)olmak istiyorsun. sen atanmanın hayalini kuranlardansın. eger üniversiteye yeni başlamış bir çömezsen ne demek istediğimi tam anlamamış olabilirsin. son sene gelsin kpss ye calışırım diyenlerden de olabilirsin.
kesinlikle önemli birisi olup dünya düzenini değiştireçek kişi sensin ;eminim.cünkü her insan kendi icinde özeldir.
her ne istiyorsan iste ama sakın vazgecme. İnsanı yaşama bağlayan şeyler hedefleridir .. kücük veya büyük hedefler..
...
buraya kadar okumaya devam etti isen konudan konuya sıcrayan zihnimde dolaşmaya devam edebilirsin sayın okuyucu.
..
yazımı gündüz saatlerinde okuyorsan hemen kendine bi kahve yap. eger gece saatleri ise bitki cayi önerebilirim. yok ben böyle iyiyim dersende keyfin bilir.
..
sevdiğim insanlara " seni seviyorum " diyemediğim için kaybettim. bazen sevginin olgunlaşmasını beklediğim için kaybettim.bazen saçma karamsarlığım yüzünden kaybettim. en önemlisi önce tanımayı tercih etmem gerekirken ben bunu hep erteledim ve kaybettim.
platonik hallerimde yogundur. İnsanın kendini en aptalca durumlara düşürdüğü haller.
platonizm gercek bir kriz haline dönüşebiliyor insan organizmasında.bilinc bulanıklaşıyor ve tüm yaşam üniteleri bundan etkileniyor.nabız yükseliyor ve dil gecici felce ugruyor , konuşma yetisi zayifliyor, eller titriyor... bunu farklı şekillerdede tecrübe etmişliğinizde olmuştur eminim.
..
bu sitedeki insanlar özeldir.cünkü bu yazilari yazan insanlarin ne ses tonlarını nede dış görünüşlerini okuyucu bilmez.yani yazılara önyargısız yaklaşır.
..
bugün biraz yazıp rahatlamak istedim. okuma zahmetinde bulunanlara kütüphanedeki kahve otomatından bir kahve ikram ediyorum.yalnız yaninizda en az bir lira bulundurmaniz şart. ya da siz beni beklemeyin , yaninizdaki bir lira ile kendinize sade acı bir kahve alın...afiyet olsun.

Cevaplar

anonim
anonim
"sevdiğim insanlara " seni seviyorum " diyemediğim için kaybettim. "
keşke soyleyebilseydik. bize de yazıklar olsun
Comeback
Comeback
bence kitap yazmalisin🤓 çok iyiydi
enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
sevdiğim insanlara "seni seviyorum" dedigim için kaybettim.
yazini şu siralar okudun. 12:45 gibi yani. otobüsteyim. bir kahve de yapamadim, kütüphaneye de gidemiyorum pek. o dileklerini yerine getiremedigim icin üzgünüm. belki de susmamaliyiz bazen. kendimizi de koruyarak konusmaliyiz belki de. korumayinca olan bize oluyor. :)