ikizler
ikizler
son 2 gündür bir şarkı dinliyorum. youtubeda yine rastgele gezinirken buldum. şarkı öykü gürman-seni ben unutmak İstemedim ki. akustikhane kanalında olanı. zaten söyleyen ablayı eski bir şarkısından tanıyorsunuzdur hepiniz. bu şarkıyı da güzel yorumlamış. ama yorumundan çok şarkının nakarat kısmı çok ilgimi çekti.şöyle;
seni unutsaydım beklermiydim hiç
bir derdime bin dert eklermiydim hiç
şu sonsuz hasreti kalbime koyup
bir ömür boyu ah çekermiydim hiç
şarkının sözleri söylemek isteyip söyleyemediğim şeylerin kelimelere dökülmüş şekli. İçimdekiler bir haykırış yolu buldu belki de. haykırabildiği için de rahatlıyor. en çok da ormanda dinlemeyi seviyorum bu şarkıyı. geçen ders arasında koşa koşa gittim ormana bağıra bağıra söyledim bu şarkıyı ve hiçbir şey olmamış gibi geri döndüm sınıfıma. bu şarkıyı dinlerken soruyorum kendime, unutmadığım kişiler kendilerini unutturmayacak ne yaşattılar bana. buna cevap veremiyorum zaten. beraber kısa ve güzel vakitlerimiz geçti. ama bu yeterli olmamalı diye düşünüyorum. zaten bu belirsizlik delirtiyor beni. aslında benim kafama taktığım başka bir şey. bak yine zorlanıyorum kendime itiraf etmekte. benim korkum düşümdeki gibi birine sahip olamama korkusu. oh be. rahatladım. öyle çılgınca düşlerim yok o birisi hakkında zaten. sadece okuma tutkumu ve girişeceğim büyük işlerdeki amacı anlayabilecek mi korkusu. evet tek korkum bu. diyebilirsiniz kafana taktığın şey bu mu aga. evet bu çünkü ben bu güne kadar bu iki nedene çok şeyimi feda ettim. hem maddi hem manevi. ve asla da pişman değilim. allah nasip ederse de feda etmeye devam edeceğim. İşte bu unutmadım dediğim kişinin bunları anlayabileceğini düşünmüştüm. ama doğru veya yanlış düşündüğümü düşünecek fırsat sunulmadı bana. madem ki sunulmadı geçmişte kendimizi hapsedip orada kalmaya zorlamak niye değil mi. ama bu demek değildir ki doğruyu bulasıya kadar deneme yapmak serbest. öylelerini de anlamıyorum zaten. bu güne kadar o kadar kişiye aşkım dedikten sonra tek bir kişiye nasıl aynı kelimeyi sarfedecek. midemi bulandırmaktan başka bir şeye yaramaz bu. öyleyse doğru kişiyi nasıl bulacağım hiçbir fikrim yok. aslında biri var. onda bu korkularımı sonlandırabileceğimi düşünüyorum. ama sıkıntı noktamız sadece düşünüyorum. niye harekete geçmiyorum bilmiyorum. aslında ben bir savaş adamıyım. stratejiler ve planları böyle bir işte de uygulamaya çalıştığımdan yaşıyorum bu sıkıntıları gibime geliyor. akışına bırakmak lazım bazı şeyleri değil mi. bazen de dünya'da bunca kötü şeyler olurken bunu kafaya takıyorsun diye kızıyorum kendime. orası ayrı bir konu zaten. neyse gençler başınızı şişirdim yine. helal edin hakkınızı. hepinize mutlu geceler. keyifli bir şekilde cuma sabahına uyanın :)

Cevaplar

enguzelmevsimim
enguzelmevsimim
zeki müren de iyi söylüyor. ben de diyorum nereden hatırlıyorum. şarkı yabancı gelmemişti de bir dizide duydum galiba. bırak akışına ama tam bırakamazsın. İlla elinde olmasını sağlarsın bir şeylerin. kolay gelsin bu konuda sana. elbet seni anlayan çıkacaktır. korkun yüzünden kaçma bir şeylerden :)