ikizler
ikizler
İyi geceler vize savaşçıları ve onlarla kalpleri bir olan tıp, veterinerlik, hukuk komandoları. nasılsınız? İlk vizeleriniz nasıldı? İçinden geçtiniz mi. ben içinden geçtim gibime geliyor. çıkınca arkadaş uzaktan nasıldı niye bağırdı. ben de kollarımı açıp allahu ekber diye bağırdım ve bir kahkaha attım arkasından. İyi geçse de geçmese de artık sınavlardan sonra böyle yapmayı düşünüyorum. hiç olmazsa insanın moralini yükseltiyor. kütüphanede ders çalışıyorduk bugün. bizim olduğumuz masa tam cin sofrası gibiydi. tam adamlarıyla oturmuşuz masaya. herkes yakın. ben ders çalışırken müzik dinlerim. tuttu fırlattıyı açtım, taktım arkadaşın kulağına. başladı kafa sallamaya. az sonra çalışırken biri bir şey attı. baktım şeker atmış. hem de portakallı. en sevdiğim şeker tadı. çalışırken arada hadi çıkıyoruz diyip çıkıyoruz. sigara içenler sigara içiyor, hepimiz de birer çay, tekrar gidiyoruz çalışmaya. böyle çalışma ortamlarını seviyorum ben. eğlenceli oluyor. hava da ne güzeldi değil mi. dün gece 2 çeyrekte yatmıştım. sabah 7:30 da uyandım kendiliğimden. arkadaş pencereyi açmış. odanın içi uyku ağırlığı değil de deniz kokuyordu. öyle mutlu oldum ki alarmın çalmasına yarım saat olmasına rağmen uyuyamadım. kahvaltımı edip atladım gezgine, geldim okula. sabah sabah o denizin kokusunu çeke çeke gelmek müthiş bir şey ya. siz de bisikletle gelemiyorsanız hiç olmazsa sabahları sahile çıkın 5 dakikalığına. şu yorucu vize günlerinde ruhunuz yenilensin hiç olmazsa. vize döneminde de ruhunuzu beslemeyi unutmayın dostlarım olur mu. zaten şu sıralar benim kafam da hayatımda büyük değişiklikler olma ihtimalinden dolayı meşgul biraz. bugün ders çalışırken takıldı aklıma. dayanamadım ormanıma koştum. bildiğiniz koşa koşa gittim. durdum mekanımda kafamda ne kadar şey varsa doğaya anlattım. İçim rahatladı gerçekten. o değil de ormanı kaplumbağalar basmış. her yerdeler yav. bakalım kertenkeleler ne zaman çıkacak meydana. aslında benim vize dönemlerim de diğer dönemlerim gibi geçiyor. tek farkı okul derslerini çalışıyorum hepsi bu. yorulmuşum be bugün. bir duş aldım, bir kahve içtim ve yeniden zımba gibiyim. artık 12-1-2 kaça kadar giderse artık, hunharca ders çalışayım. bakarsın arada müziklere de eşlik ederim. hepinize kolay gelsin dostlarım, mutlu geceleriniz olsun... :)

Cevaplar

limos
limos
sitede psikoloji bozulan mutsuz ekibe tepki gibisin helal olsun valla. adam mutlu olmayı biliyor. gerçekten seni bravo👏👏👏👏sanada başarılar sınavlarında. benim ilk sınavım çok iyi gecmedi ama olsundu. yarinki sınavla ilgili de hic bir şey bilmiyorum ama uykum var. şimdi uyuyup sabah kalkıp bakmayı planlıyorum tabi uyanabilirsem. açıktım yaaa şimdi ekmek arası domates salatalik biber olsa ne giderdi. ya da ekmek arası çikolata yada ekmek arası peynir zeytin😢😥😫😭😭😭😭 canım buzdolabım bekle beni dört gün sonra kavusucaz💕
neutron
neutron
senin anlatımında şu ''tazelik, doğallık, yenilenme, anın tadını çıkarmak'' gibi şeylere bitiyorum be ikizler. bende adı gezgin olmasada bisikletimle samsunda girmediğim sokak çıkmadığım yokuş bakmadığım manzara girmediğim kum kalmamıştır. kar yağarken insanlar bana deli gözüyle bakıyodu ben aldırış etmeden o soğuğu yiyodum. yağmurlu havada iskelenin ucuna gidip her şeyi unutuyodum. beni anlıyosundur. 2 yıl önce satmıştım. nasip olursa yazın güzel bi demir at alma niyetim var. bi gün senin gezgine arkadaş oluruz belki ne dersin :d
anonim
anonim
anlattıklarında kendimi buluyorum diye boşuna dememiştim. tam olarak hayallerimin su anki yasam tarzimiza uyarlanmis halini yaşıyorsun.sanirim bir türlü cesaret edemiyorum ama bir gun basaracagima inanıyorum hayallerime ilk adimi atmayı. çocukluğumdan beri hep doğayı sevmisimdir. doğayla iç içe, icinden trenin geçtiği unutulmuş bir dağ köyünde yaşamak istemişimdir. bir ağacın altına oturup kitabımi okuyayım, patikasinda yürüyüşlere çıkayım gibi basit ama bir o kadar özgün hayallerim var hep. ama hayat bize öyle bir ortam sunuyor ki, otobüslerde cama yapışmış vaziyette, evlerde odaların griliginde, her günü bir birine benzer günleri yineleyip duruyoruz sanki.bu yüzden içimde tarifsiz bir özlem var hayallerimdeki yaşama. söylesene ikizler, bunu nasıl başardın? bu kadar severken kaplumbağaları, ve aynı kampusteyken onlarla, ben neden göremiyorum onları ? :)
muallim
muallim
yaaa yine çook minnoş bir yazii olmuş...İçim açildi beee 💃keske bisiklet turu filan düzenlesek dedikodu sayfamizla çokk hoşs olur bence..hem gezgini de taniriz belkim😂
artyom
artyom
hakikaten bu yazı bende antidepresan etkisi yarattı.evin içinde serengeti'de gezinen yavru ceylanlar gibi seke seke oradan oraya koşturuyorum berbat bir haldeydim teşekkürler hocam!
neutron
neutron
@artyom serengetiye kahkaha attım :d
artyom
artyom
@neutron demir at çok iyiymis ahhshshs
ikizler
ikizler
teşekkürler. olsun be @seaaa finalde çok çalışıp düzeltirsin nedir yani. ne yaptın kalkabildin mi bari. ben ne zaman öyle desem kalkamıyordum. artık dememeye başladım. kafam rahat ediyor hiç olmazsa. gece gece meyve gidiyor bende. hele yaz geceleri karpuz. o zaman sıradaki parça buzdolabına kavuşmak için gün sayan tüm seaaalara. parçamızı selma hünel söylüyor. bir İhtimal daha var :)

teşekkürler @neutron alüminyum kadro bisiklete geçince ben de samsun'da hem merkez hem de ilçelerinde girilmedik yer bırakmamayı düşünüyorum. anlıyorum tabi ki. bana da aynı gözle bakıyorlar çünkü. tabi ki de. gezginim de ister demir at bir dostu olsun :)

korkma dostum. İlk adımı attığın an inan arkası geliyor @anonim_bayan öyle bir yerde yaşamak benim hayallerimde de var. yeteri kadar insan, yağmurun kokusunun hissedildiği, kendi emeğinle bir şeyleri başarmanın verdiği mutluluk ile bir yaşam düşü. hayali bile hoş. ben bunu öncelikle tevhid inancına sahip olarak başardım. tabi olunacak tek varlık olarak allah'ı kabul ettikten sonra tüm dünyadaki şeylerin geçici olduğunu anlıyorsun ve gereksiz bağlardan kendini kurtarıyorsun. artık her şeyden zevk almaya başlıyorsun. özgürleşiyorsun. bir de amaçlarım var benim. bu amaçlarımı gerçekleştirmek için severek çalışıyorum ve uğraşıyorum. bu da beni enerjik yapıyor. bir de seviyorum. doğayı, insanları, balıkları, bulutları, taşları, yolları kısacası her şeyi seviyorum. sevgi olunca da dünya yaşanacak bir hal alıyor. kaplumbağalar kampüsteki orman bölgelerinde. oralarda geziyorlar. hatta bugün biri yemek yiyordu. ufak ağzını ve dilini bile gördüm. durdum onu izledim uzaktan. orman tarafına gel istemediğin kadar göreceksin :)

teşekkürler @muallim . olabilir aslında. :)

ne demek @artyom . seni mutlu edebildiysem ne mutlu bana :)
anonim
anonim
haklısın, ilk adımı attığında arkası geliyor.ve tevhid inancı, buna yürekten inanip hayatımıza uygularsak eminim guzel etkiler olacağına. bunun için düşünce kalıplarının, hayata bakış açısının değiştirilmesi ya da gelistirilmesi lazım. bazı şeyler zamanla gelişiyor, oturuyor.bir yanım icinde bulunduğu yaşam koşullarına söylense de bir yanım pencerenin ardindaki denize ve gokyuzune ozlemle, sevgiyle bakıyor.bir çocuğun saçlarını okşamakla, bir kediye şu vermekle başlamak gerek belki de. küçük küçük adımlarla ama severek.bir gün pencereden bakmayı bırakıp belki de yürüyüşe çıkarım hayallerime.belki o zaman kaplumbağaları da görürüm :) başka birine anlatsam belki şu an benimle eğleniyordu. beni anlayacağını düşündüğüm için yazıyorum @ikizler .görüşlerin için teşekkür ederim dostum. bu bol hevesli hallerimle hayallerime ulaşma konusunda destek oluyorsun :)
ikizler
ikizler
tabi ki de @anonim_bayan. kumaş bile ufak bir iğnenin sabırlı ve devamlı hareketleri sonucu elbiseye dönüşüyor. İçin işine sevgi de kattın mı paha bile biçilemiyor. sen de ufak adımlarla başlasan bile bakmışsın bir gün o ufak adımlar seni nerelere götürmüş. tabi ki de görürsün. onlar da eşlik edecek sana. anlıyorum dostum çünkü aynı şeyleri ben de yaşadım, yaşıyorum. destek olabiliyorsam ne mutlu bana :)