gidelimgaffur
lise 2 de bi kız arkadaşımız vardı, uyarılarımıza rağmen kötü yolu tercih etti. bi gün yanındaki çocukla hava atmak icin mekanda masamıza geldi illa gösterecek gözümüze sokacak, bende "ooo knk yeni müşterin mi buda" demiştim, çocukta oturmadan sinirlenip gitti ay oh canıma değsin yine olsa yine derim o kıza.

Yorumlar

odinson
odinson
8 ay
bir kıza o***bu iması yapacak kadar kötü yolu tercih etmiş birisin. yollar her zaman oraya çıkmaz; fesatlığa, kıskançlığa, vasatlığa da çıkar.
alonecowboy
kızla ilgili bilgimiz yok haklı olabilirsin ama bunu insanları kötü duruma düşürmek için kullanamasan iyiymiş ve bana göre bize ; kimsenin karakteri veya ne yaptığı ilgilendirmemeli o onun tercihi denmeli.
gidelimgaffur
bişeyleri bilmeden yorum yapmak kolay sende hayatını mahveden birini yazıyorsun burda onada bişeyler diyorsun biz susuyoruz @odin
chen
chen
8 ay
yaptığın rezilliği bi de gelmiş çok iyi bi şey yaptım diye burda anlatıyon. o gittiği yoldan memnun demekki seni ne ilgilendiriyo anası mısın babası mısın. kız sizi insan yerine koymuş da yanınıza gelmiş terbiyesizliğe bak.
alpheratz ✨
scorpions dinleyip sevişmek kötü yol ise bana da pezevenk diyebilirsiniz. kendinizden olmayana, hayat görüşü tabu içermeyene, hayatı istediği gibi özgür yaşayana o..... demek galiba sadece orta doğu ülkelerinde mevcut. derdini s... butonu nerede?
odinson
odinson
8 ay
edepsizlik yapma, senin gibi millete o***bu iması yapmadım. ailen sana edep öğretmediyse bu terbiyesizliğini ailenden almışsın demektir. o kıza bu imada bulunman içinde kalanları kızın yaşamasından kaynaklanıyor. kıskanç eziğin tekisin.
gidelimgaffur
ya sldlslsls şakamısınız siz tamam haklısınız uğraşamıcam
enguzelmevsimim
hava atmak için gelip gelmemesi bir seyi degistirmez. daha doğrusu sebebi ne olursa olsun, sİze göre "kötü yol" diye tabir edilen eylem yüzünden kizi yanindaki kişinin yaninda o.... imiş gibi göstermen yanlis. bir de buna oturup gülmüşsünüzdür siz marifet gibi. ne olmus sevisiyorsa? İnsan sevisiyor diye o... mu oluyor? hay ben sizin tabulariniza. cidden git sen gaffurun ile beraber.
Rıza Kaan Tangöze
@odin @alpheratz naneye başka bir naneye neden nane dedin diye sormuşlar. ne nanedir bilmem ama naneye çok benziyor demiş. arkadaşın mantığı bu. ahlaklı olmaktan çok ahlakçı olmakla meşgul. biz bunlardan daha müslümanız yaşayış olarak. olduğumuz gibiyiz başka bir şey gibi gözükmeye çalışmıyor kimseyi aldatmıyoruz. bırak kendini aldatmaya devam etsin gerçeği hepimiz biliyoruz.
nincakaplumbaga
saygı değer @odin bey
çok sevgili @chen hanım ve
çok @degisikbiradam hazretleri
düşüncelerinize katılımımı sunar @gidelimgaffur a uzun ince bir yol dilerim. herkesin hayatına kimse karışamaz. saygılarımı emrinize amade eder hayırlı şehri vizeler dilerim.
karakutuu
karakutuu
8 ay
@odin @chen kötü yolu belirleyen insanlar değil İncil tevrat kuran diğer peygamberlere inen sayfalar hepsinde zina haram sayılmistir. bu kızın yaptıginin doğru olduğu anlamına gelmez cezasını tabiki çekecek hesabını allah a verecek . ama o...ya iyi yolda dememi kimse benden beklemesin. o... sadece kadından olmaz erkeğinde o.... var allah affetsin
chen
chen
8 ay
@karakutu2 harika ama ben dindar değilim. kimseye iyi yolda olduğunu söylemene gerek yok zaten senin fikrini sorduğunu sanmıyorum. ha eminim ki insanlara or.... demek çok onaylanan bi davranıştır. bunlar hep sevap demi :) İnançlarınızı kendi içinizde yaşayın.
karakutuu
karakutuu
8 ay
@chen şimdi burda uzun uzun felsefe yapmak istemiyorum iyilik ve kötülük denen kavramlar sorgulanacak kavramlar değildir bunlar doğanın kanunudur bu kanunu koyanda insanı yaratandir. İnanırsın inanmazsın bu sana kalmış hesabını vereceksin. İnançlı insanlar inançlarını kendi içinde yaşıyor sizin gibiler karışmadığı sürece gayet rahatız. böyle gelip linc politikası izlemeyin yeter.
odinson
odinson
8 ay
dinden bahsedip bir kıza o***bu demen senin tercihin. dinde senin yaptığına kul hakkı derler. zina yapmış bir kadın aleyhine 4 şahidin olmadığı sürece hiçbir şey de diyemezsin. nisa suresi 15. ayette açık açık belirtilmiş bu. dini kendinize göre uydurmayın, tevbe suresinde de açık açık belirtilmiş en büyük günahlar. birisi şirk koşmak, diğeri kul hakkı yemek. kul hakkından korkmuyorsanız dinle kendi düşüncelerinizi maskelemeyin. zira herkes tüm müslümanları sizin gibi sanıyor. @karakutu2 ve ayrıca müslüman müslümanın varsa ayıbını gece gibi örter. bizim dinimiz de böyle güzel ama işte... bireysel olarak bir kıza o***bu demeniz sizin ahlak anlayışınızla alakalı, ama bunu din ekseriyetiyle diyemezsiniz çünkü dinen böyle bir dayanağınız yok.
chen
chen
8 ay
@karakutu2 küfür etmenin de iyi olduğunu söylüyosun yani :d merak etme senden öğrencek değilim iyiyi kötüyü ailemiz zamanında öğretti sağolsunlar. kimsenin dinini yaşamasına karıştığımı hatırlamıyorum. ortada bi saygısızlık var ve sana uymadığı için insanlara hakaret edemezsin. üstüne bunu doğru buluyosa diğer kızı savunmakta bi sakınca görmüyorum. linç falan değil o düşüncesini söylemiş biz de düşüncemizi söyledik. saygı sadece saygı, lazım olan tek şey bu.
alpheratz ✨
@chen annen ve babana teşekkürler. dindar ol ama dinin sevgi olsun. bunlar gibi kadını hiçe sayan saçma sapan kurallar yığını değil. sevgiler.
chen
chen
8 ay
@alpheratz ben de sana teşekkür ederim :d benim için tek kural sevgi ve hoşgörü. bu şekilde yaşamaya çalışıyorum mümkün olduğunca, başka bi kurala ihtiyacım yok. onlardan değilim ve asla olamam. belki de doğru odur bilemem ama benim doğrum değil. sana da sevgiler <3 :d
karakutuu
karakutuu
8 ay
@odin durduk yere önüme gelene o..... dediğimi nereden uyduruyorsun ben böyle bişey yazmadım tekrar oku istersen. @chen o... demek küfür değil arkadaşım doktora doktor diyorsun öğretmene de öğretmen o... ya da o... denir erkeğine jigolo kadınına da kibarca eskort denir farketmez yani o... genel hitabet şeklidir . konu çok dağıldı benim demek istediğim o... olan kişiye kader onu sürüklemiş kim bilir ne çekti gibi tabirlerle birazda yeşilçam katkısıyla bknz(vesikalık yarım) sempati duymak onu yüceltmek cinsiyeti den dolayı savunmak ona o şekilde hitap edilmemesi gerektiğini düşünmenin ne kadar doğru olduğunu .
chen
chen
8 ay
@karakutu2 bak kız öteki kıza hakaret etti. ha cinselliği paraya döktüyse bizi aydınlatsın o konuda bi fikrim yok. öyle bi şey yazmadı. her neyse tartıştığımız şey para karşılğı ilişki değil farkındasın demi. bu ilişkiye isim koymak da değil. eğer konuyu bu sanıyosan tartışmamızın manası yok. İyi geceler.
karakutuu
karakutuu
8 ay
@chen valla kızın anlatış şekli o şekil yeni müşteri felan diyor kendinden emin karşı tarafta bı tepki vermemiş normal bı kıza bu laf söylense saç baş birbirlerine girmeleri lazım kan çıkar hiç olmadı oğlanın ne diyorsun lan sen demesi lazımdı kalkıp gitmek nedir olayın oluş şekli bu kızın anlatis tarzı bende direk o etkiyi yarattı o yüzden böyle tartışıyoruz