ikizler
ikizler
İyi geceler meteler, tomris hatunlar, alparslanlar, baybarslar, fatihler, enverler, atatürkler. nasılsınız? vizelerin ortasındasınız tabi ki. kiminizin ki malazgirt gibi, kiminiz ayn calut'ta, kiminiz ploşnik bozgunu yaşadı, kiminiz sakarya'ya hazırlanıyor. kısacası dünya tarihinde sınavlarınız nasıl geçiyorsa onun için bir savaş yaşanmış. ben de kurtuluş savaşında gibiyim. İnönüleri kazandım ama kütahya-eskişehir'de yenildim gibi. sakarya'ya hazırlanıyorum. sonucu da sakarya gibi olur umarım. sınavlar zamanı okulu seviyorum. arkadaşlar tam takım hepsi aynı saatte okulda oluyorlar. sınavlardan dolayı da olsa insanlar birbirinin yüzüne daha fazla bakıyor. güzel bir koşturmaca var tüm okulda. bugünkü girdiğim ilk sınav muhteşemdi diyebilirim. hoca kitaba bağlı kalarak sormuş soruları. derse gelip dinleyen herkesin yapacağı sorulardı. onu güzel bir şekilde atlattık ama ikincisi sıkıntıydı biraz. hoca klasikimsi bir sınav yapmış. klasik olunca geriliyorum ben. nasıl okuyacağını bilmiyorum ki adamın. hayır olur inşallah. ders çalışırken yoruldum bir ara, kitabımı ve sodamı alıp ormana gittim. demiştim edebiyatı bırakmayacam diye. bırakınca iyi olmuyor çünkü. bir yer keşfettim. aslında biliyordum ama ilk defa tam görebildim. oraya oturdum. tüm vadi ayağımın altımdaydı. birkaç üstümüzdeki dağlarda karlar erimemiş hala onu gördüm. İmkanım olsa da gidebilsem. 1 saat kadar oturdum orada. önümdeki yola takıldı gözüm. keşke dedim şu yoldan istediğim insanlar gelse. gelmediler tabi. ama geldiklerini hayal etmek bile güzeldi. bir tane kuş gördüm. birkaç tane uzun tüyü olan, beyaz çizgileri olan küçük bir kuş. neydi ki acaba türü. İlk kertenkeleyi de gördüm. baya çok şey görmüşüm bugün ya. yaz geliyor artık değil mi. son sınavdan sonra boyunluğumu yarı maske yapıp saldım aşağı gezgini. sınav çıkışı olduğundan tıklım tıklımdı duraklar. hatta ben denizevlerine gelip dinlenirken arkadaş aradı. daha yeni bindim tramvaya diye. sahilde dinleniyordum ki baktım bir cisim yaklaşıyor. 3 tekerli arabamsı bir şeye pervane ve paraşüt takmışlar uçuyor adamlar. oh be dedim uçun be dayım. yurtta yemeğe yetişemediğimden arkadaşa yemek aldırıyorum yemekhaneden. dedim kuru kuru gitmesin salata da yapayım yanına. 1 soğan, 2 domates, 4 yaprak marul, 1 limon ile kendime güzel bir salata hazırladım. arkadaşın indirdiği yemeği de açtım. radyomu da açıp oturdum masaya. @snorlax ile bir muhabbet etmiştik egede bir yaz gecesi akşam yemeği ile ilgili. ona yakın bir yemek oldu. belki o akşam yemeği kadar düzenli değildi her şey, yurt işiydi sonuçta, ama onun kadar huzurluydu. güzel bir gün daha biterken bilinmezliklerle dolu yeni bir gün başlıyor. bakalım yarın bize neler getirecek. kahvem de bitti zaten. hadi ders başına. 300 sayfa gözden geçirilecek daha. hepinize mutlu geceler dostlarım. pazar günü büyük taarruzu kazanmanız dileğiyle... :)

Cevaplar

snorlax
snorlax
valla en güzeli olmuş aynısı olmasa da radyosu bile var o huzur olmaz mı :d ama yazı bitince sana söylendim içimden haberin olsun tam dersin başından kalktım yatacağım acıkmışım. hemmen şikayet benim mide :d yarın son sınavım var yaparız bitince aynısından deyip kandırdım şu an :) hava durumu bu haftayı yağmurlu olarak gösterse de artık hissediliyor yavaştan sıcaklar bugün sis olmasına rağmen sahil güzeldi mesela. ben de kendi bankımda otururken ansızın hoşaf istedi canım :d sonra evet dedim kendi kendime gülüp sana göre yaz gelmiş bile snorlax :d o yemeğin gerçek masasında otururuz inşallah bir gün be ikizler güzeldi çünkü yemekler, ortam filan tekrar hatırladım da şöyle :d yeni günün güzel gelsin ve geçsin ikizler, iyi gecelerin olsun. sınavların ağzını yüzünü kırman dileğiyle 👧😁
ikizler
ikizler
evet güzeldi dün sahil. o yüzden yavaş yavaş gittim, hatta atakenti geçince oturdum bile biraz. hakkını helal et o zaman. yapmışsındır umarım. baya erken bitiyormuş senin sınavların. benim pazar günü bile 3 sınavım var. hoşaf dedin beni vurdun şimdi. bir şeftali veya vişne kompostosu olsaydı gece gece ne giderdi değil mi. İnşallah bir gün avluda. teşekkürler @snorlax sana da mutlu geceler. bugünkü sınavları nakavt ettim umarım yarınkiler için de aynısı olur... :)
snorlax
snorlax
evet ne sıcak ne soğuk tadında bir hava durumu var bugünlerde. ben de dün bahsettiğin uçan arabamsı cismi gördüm tar tar tar tar komik ama eğlenceli geldi :d helal olsun olur mu öyle yaptım hem sonradan hallettim olayı :) senin 10 küsür dersin vardı galiba o yüzden daha geç bitiyordur. ben 6 dersin sınavına girdim onlar da çabucanak bitti. bir günde üç sınav çok zor allah kolaylık versin. evet ya hoşaf, cacık bunlar sıcaklarda çok güzel gidiyor özellikle ayarında bir soğukluk olunca. sevdiklerimizle öyle bir masada olmak çok güzel olur eminim inşallah :) benimkiler geçti gitti bir şekilde seninkiler de güzel biter inşallah. günün güzel geçsin. esen kal 👧 şunu yazmaktan da bir vazgeçmedim mektup yazar gibi oluyor allah ım yarabbim 😂
ikizler
ikizler
11 dönem dersi var zaten. yarın da 3 sınav. kafam hoşaf olmuş zaten benim. verem mi bi tas. 6 dersi daha üniversite hayatımda göremedim ben. İyimiş o. İnşallah. bir nevi yazdıklarımız mektubumsu şeyler zaten @snorlax sadece işin içinde biraz teknoloji var :)
snorlax
snorlax
valla ortalamamı çok yüksek tutup üstten ders almak istesem bile o kadar dersi bana vermez sistem o yüzden en fazla 7 8 ders alabilirim. bir dersin vizesi olmadı zaten onu başka bir plan ile hallettik o yüzden 5 ders oldu hatta. İki katı dersin sınavına giriyorsun bana göre. hakikaten zor. alayım bir tas da ben :) evet doğru diyorsun pullayıp gönderiyoruz yalnız postane oldu site de bu vesile ile :d tabak boş gönderilmez ben de közlenmiş biber göndereyim limon sıkıp biraz da zeytinyağı ilave ettik mi tamam olur :)
ikizler
ikizler
ben en az 9 gördüm şimdiye kadar. ama dur daha 2 yılım daha var. belki görürüm yine 9 dersi. 5 dersi ben 2 günde parçalıyorum. ama olsun ya. ortam güzel olduğu için seviyorum ben. gerçekten mi. en sevdiklerimden. bir de zeytinyağlı. dur bak hoşafı vermekten vazgeçtim. sen onu yap gel. ben de fırından yeni çıkmış ekşi mayalı bir ev ekmeği alıp geleyim de yeriz hep beraber bizim avluda. onu yedikten sonra arkasından hoşafımızı içeriz. :)
ikizler
ikizler
@snorlax etiketlemeyi unutmuşum da. zeytinyağlı biberi duyunca tabi :)
snorlax
snorlax
geçenlerde mandela etkisi diye bir şey öğrendim. büyük topluluklar bazı olayları gerçeğinden farklı hatırlıyormuş. benimki de o hesap oldu mandela oldum iki senem var daha deyince ben seni neden son sınıf diye hatırlıyorum ya :d ahaaa o ekmek var ya mükemmel bir şey. annem evde yapıyor bazen ama esas yazın köye gittiğimizde sobada yapılan o kadar güzel oluyor ki hatırı sayılır büyüklükte bir ekmeği sadece çayla tüketebiliyorum. o çok güzel oldu o yüzden. bir de üzerine hoşaf şu an resmen gözümün önüne geldi sofra. sahur yapıyor gibi hissettim ama o da ayrı bir mevzu :d afiyet olsun o vakit :) @ikizler
ikizler
ikizler
1 sene hazırlık okudum şimdi de 2. sınıfım işte. 2. üniversite muhabbeti yapıyordum ya oradan aklında öyle kalmış olabilir. teşekkürler @snorlax :)