ikizler
ikizler
dışarıda ne sis var değil mi. karşı binadaki tabelalar bile zor görülüyor. gerçi görmeye fazla mecalim de yok. hasta olmuşum biraz. hiç dışarı çıkamadım bu yüzden bugün. senede 1 defa 1 gün olurum ben bu hastalıktan. bu sene gecikti ama. genelde ocaktır zamanı. aslında ben niye hasta olduğumu biliyorum. geçen akşam yağmurda çok gezdim. halbuki gir yurda otur değil mi. şemsiye ile gezsem de iyi giyinsem de başardım herhalde sağlam bir soğuk yemeyi. bir de sahile indim. yağmur yağarken sahil güzel oluyor. deniz zaten su, gökten su dökülüyor, her yerde su birikintisi. suya olan sevgim bildim bileli vardır. susuz bir hayat zaten mümkün değil ama su yerine de başka bir alternatif düşünemiyorum. tadı, kokusu, sesi her şeyi ile muazzam. tabi böyle olunca bende it gibi ıslanarak gezmek diye bir tabir vardır ya, işte öyle dolandım sahilde, sokaklarda. müzik bile dinlemedim. sadece yürüdüm. düşündüm, sesli düşündüm, hayal kurdum, hissettim. pişman da değilim bunu yaptığıma. ama tam da olacak zamanı buldum diyebilirim. odamdaki tüm arkadaşlar gitti. koca 4 kişilik odada tekim. seviyorum arada odada tek kalmayı. müziği kulaklıkla dinlemek zorunda kalmıyorum mesela. düzen tamamen bana ait oluyor. özgür oluyorum biraz daha. mesela şu anda eylem aktaş-kömür gözlerin çalıyor. kulağıma hoş geldi nağmesi. durmadan arka tarafta çalıp duruyor. bu gece farklı bir müzik dinleyesim de yok. aslında çoğu şeyi yapasım bile yok. bilgisayarın yanında kitabım duruyor onu bile açıp okuyasım yok. sadece yatıp şu müziği dinleyesim var. saatlerim aksın gitsin dinlerken. arada düşüneyim, hayal kurayım, bazen de beynimin fişi çekilmişcesine dursun beynim. aslında şu anda fotoğraflara bakmak istiyorum. keşke odamdaki her yer o fotoğrafların illüstrasyon şeklindeki posterleri ile dolsaydı. ben de onları izleseydim sadece. gram sesim çıkmadan ama her yeri sesler doldurarak. belki huzura o şekilde ererdim bu gece. hepinize sağlıklı geceler dostlarım. dikkat edin kendinize... :)

Cevaplar

onumarkamsobee
onumarkamsobee
yağmur ve sahil. bak bu bana gore. yağmur ve şemsiye mi? İyi giyinmek mi? İşte bunlar bana göre değil. seni biraz anliyorum. geçen hafta bol bol yagmurun hizlanmasini bekleyerek gezmiştim sahilde. en son olarak pazar günü emelime ulasmistim. sahilde sirilsiklam olabilecek sekilde yürürken, çiğ köfte gömmüştüm. yine olsa yine gömebilirim :d gömerim hatta. bazen bir sarkiya takilip kalirsin, bazense sessizliğe..
nincakaplumbaga
nincakaplumbaga
biraralar aşıkken bende böyleydim tam 2 paket sigara içip 13 kilometre yürümüştüm kendimden habersiz eve geldiğimde annem sarılıp bu çocuk ne olacak diye ağlamıştı
snorlax
snorlax
çok geçmiş olsun. sanırım geçenki yağmurda kalmamdan dolayı ben de aynı yolda ilerliyorum. sol kulağım ağrıyor, bademcikler eller havaya dedi. ama o anki ruh halimi düşününce çok da önemsemiyorum galiba. benim tedavi yöntemini biliyorsun onu uygulamak iyi olabilir. bir de şarkıyı özellikle dinlemiyordum listemde hatırlamak biraz sızlattı içimi ama yine de iyi geldi belki rahatlarım bir parça hastalığın da etkisiyle. İyi gecelerin olsun :)
nincakaplumbaga
nincakaplumbaga
iyi geceler sayın snorlax
ikizler
ikizler
giyinmeyi, özellikle tam manası ile tepeden tırnağa giyinmeyi seviyorum ben @onumarkamsobee . o yüzden kar maskesi takabildiğim zamanlar en mutlu olduğum zamanlar oluyor. ben de cips gömdüm yürürken. ulan dedim ne zamandır tutuyorum kendimi ama bu gece bir kaçamak yapabilirim herhalde deyip en sevdiğimden paketi avuç avuç bitirdim. :) tabi yedikten sonra üzüldüm ama yemiştim bir defa. bazen bir fotoğrafa, bazen de bir paragrafa. bendeki sorun da birine takıldığım zaman hepsinin peşinden gelmesi sanırım...
ikizler
ikizler
demek o kadar okuyabilmişti yüzünden @nincakaplumbaga gerçi analar anlarlar ya.sigara içsem ben de 1 paket gömerdim herhalde. acaba niye böyle oluyor. neden yürümek ihtiyacı hissediyoruz. ama yürürken rahatlıyor insan değil mi. durduğu anda ise aynı şeyler tekrar. niye acaba?
ikizler
ikizler
teşekkür ederim @snorlax . sana da geçmiş olsun o zaman. buna yaramıyor bir tedavi şekli. bir gece yaşanacak sonra iyileşecek. tek ilacı bu. evet önemsemiyor. hatta bir daha aynısını yapmak bile istiyor insan. kullanmak istemesen de bazı şeylerin tedavisi ondadır ya. belki öyle bir şeydir bu şarkılar da. en son mahkum kalıyoruz işte. mutlu günlerin olsun dostum :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
ben bedenimin çıplaklığına olabildigince cok degmesini isteyenlerdenim yağmur suyunun. değsin ki temizlesin beni. arindirsin kötü düşüncelerimden. cips gömmek ha. ben de bayadir yemiyorum onu :) afiyet olsun :) aşık olmuştun? cikmazda misin da bu hallere büründün sen?
nincakaplumbaga
nincakaplumbaga
@ikizler sevdiğimiz kadar insanız insan olduğumuz kadar da sevmeliyiz.
ikizler
ikizler
çıkmazda değilim aslında @onumarkamsobee , sadece kendimce oluşturduğum sorunlara çözüm bulma derdindeyim. biliyorsun yazılarımda hep kendimce ideallerimden bahsediyorum. aşık oldum dediğim kadını bu yüklerin altında ezilmesinden veya anlamamasından korkuyorum. ben alıştım diyebilirim. her şeye göğüs gerebiliyorum. ama sevdiklerimi de bu yükün altına sokmak istemiyorum. eş farklı bir şey aileden ve arkadaşlardan. acaba mutsuz edermiyim bu ideallerimden dolayı diye. ama düşüncemin ne kadar saçma olduğunun farkındayım. benimki bir nevi doğmamış çocuğa don biçmek gibi bir şey. ama düşünce işte içine düştü mü tuhaf ediyor insanı. ne kadar doğru ne kadar yanlış acaba bu düşüncem?
onumarkamsobee
onumarkamsobee
tuhaf olmaktansa kizla gidip konusmalisin. duygularini anlattiktan ve onun da isteği olduğunu öğrendikten sonra ideallerinden ve yuklerinden de bahsedeceksin. o da buna göre sana su an gelip gelemeyecegine karar verecek. anlasma yapin, kural koyun demiyorum. sadece her sey net olsun. yasiniz ilerliyor. 22 yasindasin sanirim sen. ben de o yaslarda bir seyim. ben ciddi düşünmüyorum, o yüzden bu kadar bahse gerek yok ama sen düşünüyorsun. o yüzden her seyi en ince ayrintisiyla konusmalisiniz. su an ise senin düşüncen gereksiz. saçma demiyorum. gereksiz. daha doğrusu kendini bu sekilde yipratman gereksiz. git ve konuş bakalim.
ikizler
ikizler
biliyorum @onumarkamsobee benim de yapmayı düşündüğüm şey bu. şu an kız vize sonrası tatilde sanırım, görmedim bu hafta okulda hiç. bir de pazartesi yakın arkadaşlarımdan biri evleniyor. onu da bir evlendireyim halledecem sonrasında. kendimi gereksiz yıpratmaya gerek yok. değil mi. daha haziranda 21'e girecem. ama inanamıyorum hala ben 21 yaşına gelebildiğime. hem çok yaşamışım gibime geliyor hem de ne ara geldim ben bu yaşa diye düşünüyorum. neyse konumuz bu değil :) konuşacağım ama dediğim gibi hep kankaları ile dolaştığından tek yakalayamıyorum. İnternetten yazmak da samimiyetsiz geliyor. onu nasıl aşarım acaba? fikrin nedir? olmadı battlefield'da yaptığım gibi elime bir otomatik alacağım cepheye dalacağım. ya bayrak inecek ya da vurulup öleceğim :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
yaşıtmışız :d insan büyüdüğünü anlamiyor ki :d kankasiyla dolasmasi senin icin engel olmamali. yazma internetten. geç karsisina merhabalaş ve rica et iki dakika konusmak icin. :) sen de rahatlarsin hem. evlilik? arkadasina gecmis olsun.. :)
ikizler
ikizler
İşte ya artık öyle yapacam ya da bizim yengeden rica edip yalnız kalmasını sağlattıracam. artık allah kerim. onda benim payım baya var diyebilirim. acısını, sevincini, ızdırabını beraber yaşadık o aşkın. hazırlık, giriş, gelişme, sonuç hepsi. ama ne ara evlenme kararı aldılar onlar da ben de şaşkınım hala :) bi de bu tek değil başka bir arkadaşım da evlenecek onda da payım var. ben bir nevi terziyim. elbise dikiyorum ama kendi söküğümü dikemiyorum :)
ikizler
ikizler
@onumarkamsobee etiketlemeyi unuttum :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
İnsanların başını yakiyrosun yani.. şaka bir yana umarim cok mutlu olurlar :) sen de halledeceksin :) sadece ilk kez basina geliyor sanirim, o yüzden olan bir toyluk var :)
ikizler
ikizler
İnşallah. İlk defa başıma gelmekten ziyade ilk defa harekete geçmeyi düşünüyorum. tabi bu da toyluk veriyor. sadece yanlış adım atmak istemiyorum @onumarkamsobee :)
onumarkamsobee
onumarkamsobee
böyle durmak da yanlış bir adim olabilir. :) bir adim atmamaktan pişman olabilirsin :)