Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
pisliğiyle ve cahilliğiyle övünen insanlardan hazzetmiyorum. bu iki tipte de tanıdığım insanlar oldu.
ortamlarda goygoy muhabbeti yaparken "yok ben şöyle pasaklıyım, yok ben şöyle dağınığım. " diye kendini öven, güya kendiyle dalga geçen insanları tanıdıkça tiksindim onlardan. kusura bakmayın ama komik olmaya çalışırken kendinizi rezil ediyorsunuz. tamam konuşurken dikkat çekiyorsunuz, millet size gülüyor olabilir ama inanın bu hiç hoş değil. temizlik imandandır ayrıca. kaç yaşında insanlarsınız artık biraz düzenli olsanız bir şey kaybetmezsiniz.
İkinci gruptaki insanlarla mümkün olduğunca tartışmaya girmekten sakının, kazanamazsınız. kesinlikle cahil özgüveni denen bir şey var onlarda. bir şeyin doğrusunu anlatmaya çalışırsınız, hayatta kabul etmez kendinin yanlış olduğunu. aşağıda bir arkadaşın da yazdığı gibi hep "sen çok biliyon!" olursunuz. bir bilginin doğrusunu öğrenmek, kendini geliştirmek istemez. yanında onun sevmediği tarzda bir kitaptan, filmden bahsettiğinizde sizi aşağılamaya kadar götürür "bunu mu seviyosn sen ya .s hic bna göre degil" diye. ya da "haha bn blmiyrm onu, ne gerek var ki? " diyerek gırgıra vurmaya çalışır sohbeti. İticinin dibidir arkadaş. benden uzak, allah'a yakın olsun.
yani arkadaşlar pardon da siz bu üniversiteye neden geldiniz? boş boş gelip gitmek için mi? toplumu şekillendirecek olanlar biziz. sen kendini değiştirirsen çevren değişir! lütfen bir üniversite öğrencisine yaraşır bir şekilde davranın.
saygılar..

Cevaplar