Gamsız Baykuş
ya o kadar yazmıştım. yanlışlıkla geriye basmamla birlikte yazı uçup gitmesi bir oldu. tekrar yazıyorum :/

samsun'un en sevdiğim yanlarından biri de şu zamanlardaki havası. biraz kapalı ama ne çok sıcak ne de çok soğuk. ve de ne zaman geleceği belli olmayan yağmur... seviyorum bu bahar havasını. benim için tam sahilde oturup müzik dinlemelik hava. fırsatını yakaladığım an kendimi direkt sahile atıyorum.
size bir anımı anlatmak istiyorum bununla alakalı. geçen sene de yine böyle kapalı bir havada sahile yürümeye çıkmıştım. hava ılık esiyordu güzel bir şekilde. dedim bir bisiklet turu yapayım gelmişken. nerden aklıma geliyorsa işte. üstelik bisiklete binen de yok öyle! ömürevleri'nden bir tane bisiklet kiraladım. İndim sahile, başladım körfez tarafına pedal çevirmeye. buraya kadar hiç sıkıntı yok. gayet normal bir şekilde kulaklıkla müzik dinliyorum, eğleniyorum falan. ama dönüşte rüzgar biraz daha sert esmeye başladı. aslında benim için bu aşamada sorun yoktu çünkü çok severim rüzgara karşı yürümeyi. onun gibi düşündüm. ek olarak rüzgar, bisiklette olmanın hızıyla sadece biraz daha serin geliyordu. ömürevleri'ne varana kadar hava bayağı şiddetli esmeye başladı fakat ben umursamadım zaten hemen giderim diye. neyse ben az kaldı diye diye geldim ve bisikleti teslim edip yurda döndüm. ertesi sabah bir uyandım ki sormayın. daha doğrusu uyanamadım da denebilir çünkü hasta olmuştum. sebebi malumunuz rüzgar!
İnanır mısınız arkadaşlar ben o soğuğun acısını bir ayda anca atlatabildim. o gün pek fark edemedim ama fena halde üşütmüşüm. :d
velhasıl kelam demem o ki böyle havalara kanıp çok zevkli olur falan diye düşünüp de benim gibi bisiklet sürmeyin. naçizane tavsiyem olsun :) tabi ben bu havalarda hâlâ sahile gidiyorum ama bisiklete elimi sürmeye korkuyorum artık. uslu uslu oturup geri geliyorum o kadar :d selametle değerli müdavimler..

Yorumlar

Gamsız Baykuş
bu arada yazım yanlışı yapmışım şimdi farkettim. "...yazının uçup gitmesi..." olacak orası. kusura bakmayın.