nincakaplumbaga
çıldırıyorum oruç olunca nedense her yere saldırıyorum. hep sigara yüzünden aslında. kızla kavga ettik babamla tartıştık dışarda 3 tane veleti dövdüm falan cidden oruç bazen böyle güzellikleri bahşediyor insana.

Yorumlar

💜
💜
4 ay
oruç neydi sabırdı emekti. çabuk kendine gel 😒😠
nincakaplumbaga
@limos gerçekten kaldıramıyorum hayatı
neutron
neutron
4 ay
bunları yaptıktan sonra oruç tutmanın bi anlamı yok. oruç zaten bunları yapma diye nefis terbiyesi için var. engel olamıyorsan tutma
nincakaplumbaga
@neutron aile baskısı olmasa tutmam zaten
anonim
anonim
4 ay
kardeşim bu dediklerin gerçek demi üüüç veledi de dövdün haaah. 😂
💜
💜
4 ay
pes etmek yok oyle bir ay tutacaksın kendini sonra zaten bayram baklava şeker sarma 👏👏👏💕
nincakaplumbaga
@limos senin için onlar benim payımı da sana vercem sen ye 😀
anonim inanmıyorsan iplemez geçersin birader boş yapma bir müdavime
anonim
anonim
4 ay
aslinda şimdi oruç tutmakla seytan ve nefsinin kuyruguna basmışın ki seninle ugrasiyorlar.İste şeytanin yapmak istedigide bu sana oruc tutuyorum ama nefsimi vs tutamiyorum diyerek seni oruçtan uzaklaştirir bu onun vazifesi bizim vazifemizde farz orucumuzu tutmak.orucun ayrica binlerce hikmeti var mesala orucla insan suriye,filistin vs ulkulerdeki fakir insanlarin hallerini anliyo ayrica en guzul bir diyet programi gibi binler faydasi var.
anonim
anonim
4 ay
çünkü o bir gerçek ninca. 😂
anonim
anonim
4 ay
allahın senin tuttuğun oruca ihtiyacı yok ,senin ihtiyacın var. allahım inanarak ibadet etmeyi nasip etsin İnşallah hepimize.
anonim
anonim
4 ay
aminnn insaalah
aldebaran 🌟
aile baskısını da es geç ve tutma. aileye tutmuyorsun evladım sen onu.
Guvenvermiyordemissin
ramazan geldi kırbaç haram olmuş
senin oruçda bugün yalan olmuş 😂
anonim
anonim
4 ay
aile baskisı cocukluk doneminde olur daha cok insan annesinden babasindan gorerek namaz kilar oruç tutar ama yetişkin bir insan artık taklidle gidemez imanini gercek(tahkiki) bir iman yapmali ben neye inaniyorum nicin namaz kiliyorum oruç tutuyorum bunlari iyice arastirip ögrenmeli ki sonra şeytanın vesveselerine arkadas cevresinden gelen sorulara cevap verebilmeli eger bu sorulara cevap veremezse orucuda terkeder namazıda vs kafirden bi farkımız kalmaz allah muhafaza.