odin
odin
pek de iyi bir çocukluk dönemi geçiremedim, o dönemlerde futbola ilgim vardı ve futbolla büyüyordum. o dönemler ise günümüz gibi değildi. arma, forma, bayrak öpme, gönül verme olayları vardı. bu holiganizm anlaşılmassın zira öyle değildi. geçenlerde futbolu bırakan totti'yi totti yapan 25 yıl roma forması giymesiydi, o forma içinde kaybederken hırçınlaşan, kazanırken çocuklaşan birisiydi. İsteseydi çok rahat daha büyük kulüplerde oynardı ama o romalıyım dedi, roma için, takımı için oynadı. demem o ki o dönemler bir aşk vardı ve bu gözle görülebiliyordu. bu sene totti'nin son senesi diye roma maçlarını izledim, yeteri kadar oynamadı ama bu sene bile geride olan takımı öne geçirdi yine takımını ipten aldı bazı maçlarda. neyse roma'yı takip ederken çocukluğumun bir numarası olan juventus'un yine çocukluğumda oynadığı gibi oynadığını gördüm, onları da takip ettim sonra grup maçlarını izledim, ettim derken bugün çocukluğumun takımı tekrar finaldeler. İlginçtir juventus 98 yılında bu kupayı kaybettiğinde zidane juventus'taydı. sonra real madrid'e transfer oldu orada bu kupayı kazandı. şimdi ise real madrid - juventus karşı karşıya ve real madrid'in başında zidane var. İlk defa zidane'in kaybetmesi istiyorum, çünkü bu sene bu kupayı juventus hak etti. İyilerin kazandığını gördüğüm çocukluk dönemine hasretim belki de yeteri kadar kötünün iyiyi ekarte ettiğine tanık olmamdandır. bugün iyiler kazansın, biz de çocukluğumuzdaki masumiyetimizden bir an çalalım. kaybederse gerçekten ama gerçekten çok üzüleceğim. umarım juventus gerekeni yapar üzmez benim gibi juventus'a gönül vermiş insanları. buffon için oyna!

Cevaplar

nincakaplumbaga
nincakaplumbaga
real madrid ne çaktı beeeee
ikizler
ikizler
ah be reis. yenilmeleri zaten koydu da. 4 tane yemeyelerdi iyidi :/
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
bende real madridliyim ama senden kıymetli değil abim canın sağolsun.
odin
odin
@ikizler anlayamıyorum kardeşim, vallahi anlayamıyorum. İkinci golün şokunu atlatamadı takım üçü yedi. sonra kabullendi bıraktı oyunu. 8 kere final kaybetmiş yazık, gerçekten oraya kadar gelip oradan dönmek. buffon'a yakışırdı o kupa içim burkuldu. @degisikbiradam eyvallah kardeşim, benüm takımım kaldıramadı finali ve pes etti. madrid bunun için büyük ve hak etti. psikoloji ve motivasyon... neyi tutsam elimde kalıyor, bari bundan yüzümüz gülsün dedik nasip değilmiş. madrid'i tebrik etmek lazım. 
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin sokayım madridine de şampiyonluğuna da sana bir şey olmasın. elimizde kalmayan bi biz kaldık bize de bir şey olmasın.
odin
odin
@degisikbiradam sene başından beri olur dedim, elemeler, çeyrek finaller ve yarı final o kadar inandırdı ki kesin alır diyordum onun hayal kırıklığı da var. altı üstü futbol gibi duruyor ama en sevdiğimiz kaleci bugün hayatının kaybını yaşadı. ya ne bileyim gereksiz belki de hassasiyet kasıyorum.
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin böyle sevinçler inançlar umutlar olmadan yaşamanın anlamı olur mu başkanım ? bak dünya kıçıma girdi her an ölmek istiyorum ama benim bile bir mucize için umudum var hala. hassasiyetse hassasiyet anasını satayım ne var yani ? İnsanız hassasiyet olmayacak da ne olacak ?
odin
odin
@degisikbiradam orası öyle, anlam kattı üç-beş ayıma. sonu gelmeyince insan burkuluyor. ulan sevdiğim takıma bak ben de 9 yıl emek verdim, kaybettim. adamlar da 7 final kaybetmiş. 8 değilmiş bu arada. kendim gibi takım seçtim, sonunu getiremiyor.
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin belki de bundan sonra zor kaldırır o kupayı ama bu daha az seveceğimiz anlamına mı geliyor ?
odin
odin
@degisikbiradam juventus'u mu? kazanmak için sevmedik ki takımın duruşunu seviyorum. maçın 89. dakikasında ağlaya ağlaya juventus atkısını dik duruşla açan o kadın gibi. sadece inancın kayboluyor o kadar.
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin kaybolan inanç denildiğinde ikimizin de oldukça uzun bir listesi vardır juventus'un şampiyon olamaması pek üste değil sanırım ?
odin
odin
@degisikbiradam şampiyonluk mükafatını almandır, alamıyorsan burukluk oluşur. misal biz de iyi oynadık hayatımızda, şampiyon olduk mu? olacağımız bile mechul en azından duruşumuz var, inanç olmasa da duruşumuz yeter.
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin e bahsettiğin şekilde sen kendi kendini biraz faillemiş olmuyor musun ? yoksa sende yatay eksene geçiş mi yaptın abi ?
odin
odin
@degisikbiradam bakış açından öyle görünüyor. amaç mı olacak araç mı? böyle düşün anlarsın.
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin bu ara ben kendimi bile anlamaya yakın değilim cidden denemek ister misin anlar mıyım anlamaz mıyım ?
odin
odin
@degisikbiradam denesen ne kaybedersin?
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin diyorsun ki bu beni yıkmaz ama böyle böyle yıkılıyor insan. tuğla tuğla taş taş. tutunduğu ne varsa eline geliyor düşüyor yüksekten. ölmeyeceğim ama yaşadığımı söylerken de emin olamayacaklar diyorsun.
odin
odin
@degisikbiradam araf diye tabir edilen yer, en azılı günahkarlara özel.
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
@odin yok be bizi deccalle beraber koyarlar bence özel bir yere.