Gamsız Baykuş
merhaba müdavim dostlar, nasılsınız görüşmeyeli? umarım iyisinizdir. kaç gündür yazamamıştım. size sıklıkla yaşadığım bir durumu anlatmak istiyorum.

belli zamanlarda bir kavram ya da kelimeyle çokça karşılaşıyorum. yani gündelik hayatta ya da internette herhangi bir şey görüyorum ve bununla yaklaşık bir hafta boyunca devamlı karşılaşıyorum. ben burdayım dercesine gözüme batıyor.
mesela son yaşadığım olayı örnek vereyim. kelime "murphy kanunları". İlk olarak izlediğim bir filmde bahsi geçti. tabi o an pek dikkat etmemiştim buna, sonuçta filmde geçen bir sürü kavramdan biriydi sadece. sonraki günlerde bu konuya dair barış özcan'ın bir videosuna denk geldim ve izledim. dün de internette "radyoyu ne zaman açarsanız açın, en sevdiğiniz şarkının son melodilerini duyarsınız." cümlesini okumuştum. son olarak radyoyu açtığımda bu olayı yaşayınca bende kayış koptu. gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

velhasıl kelam çok uzun zamandır oluyor buna benzer şekilde. bazen gerçekten sinir bozucu hissettiriyor. size de oluyor mu bilmiyorum. düşünüyorum da bence bunun tek mantıklı sebebi algıda seçicilik. yoksa başka türlü açıklayamıyorum.

İyi günler, kendinize iyi bakın :)

Yorumlar

odin
odin
5 ay
@gamsizbaykus o zaman kasabaya girişini yasaklayalım bu zencinin ahahahaj