Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
mahallede bir kadın var ama kimse adıyla hitap etmiyor. kadının lakabı "kolera". böyle deyince anlıyorlar anca kimden bahsedildiğini. anneme sordum neden böyle demişler diye, o da bilmiyor. ne yaşadı da bu şekilde bir lakap taktılar merak ettim doğrusu :)

Cevaplar

odin
odin
sagopa'dan mı ayrılmış?
Maviş 🐣
Maviş 🐣
kolera diye bakteri var vakti zamanında ishal olmuş olmasın gerçi mahallediler koleradan olduğunu nerden bilecek 😂😂😂
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
benim de aklıma ilk sagopa geldi de soramadım kadına :d @odin
odin
odin
@gamsizbaykus çoktan bende sagopa kajmer & kolera - merhametine dön açıldı bile ahahahsd
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
haha @mavis ya iyi güldüm. ama olur mu olur dedikodu denen bir gerçek var sonuçta :d @odin ne bilirsin de benden gelsin :)
odin
odin
@gamsizbaykus eski sagocuyum eyvallah, "hileni ancak kendine yedirirsin"
Bir ihtimal daha var
Bir ihtimal daha var
benim lakabım da köpekti ne alaka bilmiyorum
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
ben çok eski sago'cu sayılmam ama severek dinlerim @odin İyi dinlemeler.
odin
odin
@gamsizbaykus sagopa kajmer - İyi geceler
odin
odin
@gamsizbaykus şunu dinlerken senin de dinlemeni istedim. güzel metaforları var :d sagopa kajmer-geçmişi gölgeye teslim ettim. "gelecek sansüre maruz kalmış,belirsizdir. bu nedenle seni takibe alan gölgelerdir. sen yürüdükçe seni sorgular ve bir gün güneş batar."
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
@odin İtiraf edeyim bunu ilk defa dinledim :d ama güzel şarkıymış, sözlerini de sevdim. teşekkür ederim benimle paylaştığın için :)
odin
odin
@gamsizbaykus ciddi olamazsın, bu şarkısını bilmiyor muydun gerçekten? sevindim bilmediğin sago şarkısı bulduğum için :d şuanda da son şarkısını dinliyorum "sertlik kanında var hayatın"
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
şarkı 2004 çıkışlıymış. ben o yılları pek bilemiyorum tabii. yenileri biliyorum daha çok. eski albümlerine de araştırıp bakıyorum, öyle olunca da hepsini görme şansım olmuyor. estağfurullah senin repertuarının yanında benimki hiçtir :d @odin
odin
odin
@gamsizbaykus sagoyu sago yapan zaten 2006 öncesi. sonrada bozdu ve halen bu bozuk hali. 2006'dan sonra şu şarkının yanından bile geçemedi: sagopa kajmer - bir pesimistin gözyaşları ama sonuçta sagopa kendi kalitesinin kendisi çok fazla yükseltti ister istemez çıtamız yüksek yoksa yine güzel şarkılar yapıyor ama 2004 albümü gibi değil.
odin
odin
misal şu söze bak: "tasanın etrafinda gezgin olmuş insanlar kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi ve tanrı bahşetti ve çile doğdu, hile koydu adını gunahın..."
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
evet o albümü dinledim bir kaç parça haricinde. benim zaten sago'dan etkilenmemin sebebi yazdığı sözlerdir büyük ölçüde. çok fazla anlam yüklü. "cümle mühendisi" olmakta haklı :)
odin
odin
@gamsizbaykus kendisi biliyorsun fars dili ve edebiyatı mezunu. kendisinin dediğine göre divan edebiyatından çok etkilenmiş bu da sanatına yansımış. en çok hoşuma giden tabiri "şiirbaz" :d
Gamsız Baykuş
Gamsız Baykuş
@odin kusura bakma, hemen cevap veremedim. baya da iyi derece ile kazandığını okumuştum. dili güzel kullanabilmek böyle bir şey olsa gerek :)
bir de yorumun başında sana ne bilirsin'i yazmıştım. orada kesinlikle şarkı sözü ile bir art niyetim yoktu. sago ve kolera deyince aklıma ilk o şarkı geldiği için onu önermiştim. şimdi okuyunca yanlış anlaşılabilir diye düşündüm. saygılar :)