Değişik Bir Adam
az çok beni tanıyan bilir. susamayan biriydim ben. boş dolu hiç farketmez sürekli konuşur ha konuşurdum. ama dilim kurumuş olsa gerek ki 3 aydır zar zor iki kelime konuşacak güç buluyorum. ne doğru dürüst arkadaşlarımla görüşüyorum ne evde kalabiliyorum. bildiğin konuşma güçlüğü çekiyorum bu yaştan sonra insan kekeler mi lan ? öteki türlü de haberler kötü tutunacak bir dal bulma amacıyla geldiğim giresunda tutunmaya çalıştıklarımın kalıntıları altında boğuluyorum resmen. dalıp gitmeler de iyiden iyiye arttı zaten. delirmeyi bekliyordum ama delirmek de değil bu. azar azar ölüyorum resmen. neyi beklediğimi bilmeden bekliyorum öylece. sonumuz hayrolsun.

Yorumlar

odin
odin
4 ay
durumunu sağlıklı değerlendirmen lazım. büyük bir kayıp yaşadın, bir yıl içerisinde başka bir kayıp daha yaşadın ki kendin kaşındın. okul kariyer hayatını önceden mahvetmiştin onu toparlayamadın. dalıp gitmen artacak, beynin düşünmekten çatlayacak. normal olum böyle bir yaşantının sonuçları bunlar haa durgunlaşacaksın, az konuşacaksın belki de insanlardan kaçacaksın. buna olgunlaşma diyorlar. öyle altından korkunç bir şey çıkmayacak, kabuk atıyorsun o kadar. ölüyorum vs tribine girme. kedi büyüdükçe oyun oynama hevesini kaybeder. İnsan da ömründe böyle büyüdükçe hevesini kaybeder.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
belki konuşmak yerine biraz susmaya ihtiyacın vardır. belki kendini anlaman için bunlar gerekli. sonucunda yıkılıp gideceğini düşünmüyorum aksine, güçlü kalkacaksın. elinde olmadan, istesende istemesende hayat bir şekilde seni kaldıracak. bunu biliyorsun. kayıplar artık yok bunun için üzülmek veya hayıflanmak gerçekten yersiz. nice kayıplar görebilirsin daha fakat, hepsi yeni şeyler öğretecek ve olgunlaştıracak. zorlu dönemleri atlatman dileğiyle.
Değişik Bir Adam
@odin az kaldı az o yumru inecek bu boğazdan bir kaç ayım daha var. boğulacak değilim ya anasını satayım. İlla ki bir duracağım kendimi yıkmaya üşeneceğim. bedeli ne olursa olsun istediğim 2 şey var. birisi dahi olsa ona son nefesim pahasına sarılıp öyle duracağım hayatta. zor evet ama kolay olsa bağlanamam zaten ben huyum kurusun.
Değişik Bir Adam
@sessizkadin 22 yıl hep kendi yaptığımı kendim yıktım, yıktığımı da kendim düzelttim düzeltebildiğim kadarıyla. hayatın felan umurunda değiliz. kötü bir insan da olsam güçlü kalmayı hatırlayacağım illa ki tek ihtiyacım olan şey sevmek. kendimden ne kadar şey kurtarabilirim bilmiyorum ama bir gün sorulduğunda iyiyim lan derken inanarak söyeleyeceğim.
odin
odin
4 ay
sabredenin her şey ayağına gelir. sabretmeyi bilmediğimden balık tutmayı öğrendim ve sabretmeyi öyle öğrendim. felsefesinden dolayı. yağmur yersin, çamur yersin, yeri gelir sahilde yatarsın ki çok yattım ama beklersin. bazen günlerce tek bir balık tutamazsın bunca emeğe rağmen. oltasını kırıp giden de oldu bekleyen de. bekleyen bu günlerin sonunda hedefine ulaştı beklediğinden daha fazlasına sahip oldu. doğru zamanı ve doğru yeri kestiremezsin hayatta nereden ne çıkacağını bilemezsin. onun için o gün gelene kadar kendini geliştirmelisin, sabrın yoksa öğrenmelisin bir şekilde zamanı geldiğinde hazır olmalısın.
Değişik Bir Adam
@odin o halde 17 ocakta görüşüp bu konuşmayı daha iyi koşullar altında yapmayı diliyorum başkanım.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
hayatı ayrı bir olgu olarak görmen gereksiz. hayatın ayrı bir şey olduğunu varsayarsak umrunda olmamamız çokta önemli bir durum değil. benlik olarak ney umrunda veya neyin umrundasın bu önemli. sevdiğinden çok daha fazla sevilirsin umarım.
Değişik Bir Adam
@sessizkadin hayattan bir algı olarak söz ediyorsun ama hayat ta sonuçta algıların oluşturduğu bir anlam bütünlüğü. biraz eksik olmuş biraz fazla kimin umurunda ? sensiz olmuş bensiz olmuş önemli olan tek şey de bu aslında. bir başkasına bağlanabildiğimiz kadar değerimiz var her zaman. ama sevilme konusuna gelince onu inan hiç bilmiyorum umarım bir gün soracak cesaretim olur.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
sonuç olarak hayatının düzelmesi dileği ile 🙋‍♀️
nincakaplumbaga
geçen 43 dakika konuştuk ulan milleti yeme 😀
anonim
anonim
4 ay
yiğidim beni bul sendeki beni gördüm 👍🏻
Değişik Bir Adam
bu yiğidin yanında olmasa da bir sahibi var kardeşim @anonim_bayan
Değişik Bir Adam
@sessizkadin neye ihtiyacım olduğunu biliyorum artık :) aynı yıldızda buluşmak dileğiyle efenim.
.
.
4 ay
ölme yaa sen çok değişiksin ya neslinin tükenmesini ülkece istemeyiz bize çok lazımsın😀
Değişik Bir Adam
@ajantba altında kinaye aradım umarım vardır yoksa üzülürüm valla.
.
.
4 ay
kaç yorumdur nickimi yanlış yazıyosun ya bildirim gelmiyo özel olarak bakıyorum hep😀😀 illa dediklerimi kötü anlamak istiyorsan anla napim başka😇
Değişik Bir Adam
@ajanbta bir kere tba olarak kaldı aklımda sonra da hiç dikkat etmedim kusurum varsa affola
.
.
4 ay
ilkkez benimle güzel konuştun mutlu oldum😀
Değişik Bir Adam
@ajanbta mutlu olmak için benim sözlerimin bir önemi olmaması lazım ama gene de sevindim mutlu edebildiğime.
Değişik Bir Adam
@ajanbta mutlu olman için benim sözlerimin bir öneminin olmaması lazım ama gene de mutlu olmana sevindim.