gecebekcisi
gecebekcisi
şehit necmettin yılmaz.
kim biliyor musunuz?
bu memleketin doğusu da bizim batısı da bizim diyerek şanlıurfa'da görevini azimle yapan bir öğretmen.
ailesi tüm yılın hasretiyle gözünde tütüyordu,okul bitti tatil için memleketine giderken tunceli'de yolu kesildi aracı yakıldı kendi de pkklı hainlerce kaçırıldı.
günlerdir ailesi ondan mutlu bir haber beklerken bu mübarek günde katledildi necmettin öğretmen.

Cevaplar

mihrimah
mihrimah
rabbim şahadetine kabul eylesin.
doğuda ,güney doğuda meslek icraati bir nevi gönüllü askerliktir. terörle çahaletle birebir sıcak çatışma içindedirler. terörün en korktuğu mesleklerdir öğretmenlik, doktorluk egm tsk... terör bölgenin insanını ' bak devlet size bakmıyor batıdakilerin umrunda değilsiniz, sizi hor görüyorlar sizi vb safsataları bilinç altı yıkamalarını rahatça yapabilmek için bu mesleklerden temizliyorlar. biliyorlar bir öğretmen kaç insanı kurtarı bu biliçalti bataklıktan.kaç bilim insanımız kaza süsüyle öldürüldü , kaç doktor öğretmen şehit oldu.
sehit muhsin yazıcıoğlu dedigi gibi
şehit vermek ten çok
şehit vermeye alıştırılmış bir millet olduk .
ve bu gerçekten çok acı.
alışmayın. elinizden birşeygelmiyor deyip devlet büyüklerini eleştirmekle kendinizi yatıştırmayın .kızın bağırın çağırın unutmayın unutturmayın.
bu ülkenin bu davanın gözü kara sırtı pek mesleğine aşık gönüllü askerlere ihtiyacı var.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
Sessizkadin 🕵️‍♀️
bugün görmem ve okumam ile beynim sarsıldı. neredeyse kendimle yaşıt, kardeşim, arkadaşım... tanıyor muyum, hayır. ama hepimizin kardeşi, arkadaşı o. artık şehit vermekten yalama yapmış bu millet olaya, ' öğretmenler zor atanıyor, yazık atanıp ölmüş' diyorlar. bu insanı öylesine yaralıyor ki. ölüyoruz, bitiyoruz ve alıştırılıyoruz. şehit haberine alışmak da ne!