Değişik Bir Adam
ne kadar güzel bir ailem var biliyor musunuz? babamın vefatından beni sorumlu tuttular 7 sinden 70 ine. eyvallah dedim vardır bir hatam herkes böyle diyorsa. cenazeye kimse bir zerre olsun yardım etmedi. ama lafa gelince amcam babamın cenazesini yaptırmış oldu. borcunu vermiş oldu. bana gelince ben gene hayırsız it evlat konumundayım tabi. dedim siktir et ne gerek var muhatap olmaya. 17 bin lira borç varmış yapıkrediye haciz geldi gittim evdeki bilgisayarımı dahi sattım ödedim kimseden 1 lira almadım. bir kaç saat önce babamın telefonu çaldı garanti bankasından arıyorlar işte 2006 yılından kalma 16 bin tl borcunuz bulunmaktadır yasal işlem başlatılmıştır bilgi vermek için aradık. gel de sövme şimdi. kasımda askere gidiyorum lan ben nasıl ödeyeceğim 16 bin lirayı amk? delirmek istiyorum ya vallahi delirip tüm sülalemi kurşundan geçirecem bir tane de kendime sıkacam yeter.

Yorumlar

cinderellaman
tam bilgim yok güzel insan ama aileye kalan mülk yoksa reddi miras yapsan ?
mavibaloncuk
cinderllaman ın dediği gibi bir imkan vardır belki. bi kaç avukatla görüş istersen. belki bir çözüm yolu vardır
Değişik Bir Adam
16 bin lira için babamı mı reddedeyim @mavibaloncuk @cindirellaman
cinderellaman
babanı reddetmek değil bu sevgili dostum mirası reddetmek baban bir birey sen de bir bireysin yapacağın tek şey dolaylı ya da doğrudan kefil olmadığın bir borcu reddetmiş olacaksın.
Değişik Bir Adam
@cindirelleman vallahi düşünmüyorum diyemem artık canımdan bezdim tek başıma uğraşa uğraşa
cinderellaman
yasal yollardan bir araştır derim. borç hükümlülüğünden kurtulabilirsin umarım, hukuk okuyan bir arkadaş ilgilenseydi iyi olurdu.
Değişik Bir Adam
bakacağız bir hal çaresine @cindirellaman benim ödeme durumumda askerliğim sıkıntıya girer ödemem o miktarı asla
canayafacan
@Zpech ecgilen babam amcam öldüğünde reddi miras yapmıştı.amcamın borclarini ödemekten kurtuldu.yalniz reddi miras yapmanin bi suresi var.kişi öldükten sonra maksimum 1 ay içinde reddi miras yaptirma hakkin vardi sanirim .iyice arastir.
malifalitiko
kanka çekilen kredi ye banka hayat sigortası yapar yani mükellef ölürse parayı sigorta şirketinden alır. babanın vefat belgelerini bankaya götürmen yeterli
Değişik Bir Adam
@canayfacan 6 ayı geçti vefat edeli sanırım araştırmam lazım 1 ay olmaması lazım
Değişik Bir Adam
@malifalitiko araştıracağım onu da olmadı evi satar öderim bıktım zaten iyice