Gamsız Baykuş
selamlar. size kol saatleriyle aramda olan husumetten bahsetmek istiyorum.

İlk kol saatimi kendim almıştım. sekizinci sınıfa gidiyordum galiba o zaman. yuvarlak camının etrafında küçük taşları vardı. çok büyük değildi ebat olarak. görünce çok hoşuma gitmişti ve almıştım. ben bir süre kullandım bu saati. bir gün otururken bileğimden çıkarmış bulundum oynarken. o gün de kardeşim bir şeye sinirlendi birden ama şu an neye sinirlendiğini hatırlamıyorum. allah'ın manyağı gözüne benim saatimi kestirdi, eline aldığı gibi camdan dışarı fırlattı. anlatırken hâlâ sinirleniyorum. hayır niye saatim yani niye, başka nesne mi bulamadın? neyse ben çıktım dışarı, baktım saatin camı kırılmış. haliyle kullanamadım artık.

aradan zaman geçti, ben yine ilk saatime benzer bir saat gördüm. ama birebir aynısı değil, kordonu falan farklıydı. hem bunu daha çok beğenmiştim. zaten kullanmayı seviyorum, içimde ukde kalmıştı diğerini çok kullanamadım diye. aldım tekrar, takıyorum falan. yine bir gün evdeyim, misafir vardı. odadan odaya koşuşturuyorum. tam salona girecekken sen saat bileğimden çık, duvara küt diye çarp. aldım yerden. malesef kaybetmişiz benim saati, yine ekranı kırılmış. o an pek önemsemiştim, neyse dedim. bir süre saatsiz durdum yine.

geçen sene samsun'da mecidiye'deki dükkanlardan birinde ikinci saatimin aynısını gördüm. zaten fiyatı çok da değildi. alayım gitsin, beni bir süre götürür bu diye düşündüm. neyse. mutfaktaydım, zaten su ile işim olduğunda çıkarıyordum su alır diye. çıkarttım bileğimden ama tam o anda elimden mermer tezgahın üstüne düştü. ve süprayz! bir baktım yine camı kırılmış. ben tabi bundan sonra baya şaşırdım buna. üçüncü saatimin de kaderi aynı olmuştu çünkü.

hayır neden pili bitmiyor, neden başka bir şey olmuyor da camı kırılıyor? hani bi kaybolsa bu kadar şaşırmam ya da üzülmem gerçekten. niye böyle olduğunu anlayamıyorum. nasip kısmet falan herhalde. bu kadar uzun anlattım çünkü benim için garip bir öneme sahip :d aslında çok seviyorum saat kullanmayı ama artık nasıl olsa kırılacak diye alamıyorum :d öyle işte. İyi günler :)

Yorumlar

ortayakarisik
İlk ve ikinci saatine benzemeyen bir saat al🤔 bence ilk saat lanetli
Gamsız Baykuş
ahaha @ortayakarisik olabilir bak onu düşünmedim hiç
nincakaplumbaga
son saat kırıcı: camların laneti
Gamsız Baykuş
bilerek kırmıyorum ki ya :/ @nincakaplumbaga
mavibaloncuk
anlatırken babamın fas'tan aldığı saat geldi gözümün önüne. çok sevmiştim bu hediyeyi. bir gün merdivenlerden eve giderken apartmanın içinde düştüm cam paramparça oldu. tabi bayaa üzülmüştüm, babamın hediyesiydi o.
Gamsız Baykuş
kötü olmuş seninki de @mavibaloncuk :/
mavibaloncuk
camını yaptırırdım lakin gümüştü yere düştüğümde baya bi çizilmiş. sonra da kullanmadım zaten
tsigalko
tsigalko
2 ay
çok sevdiğim hediye bir saatim vardı arkadaşın biri bir şeyle yanlışlıkla vurup kırmıştı ondan beri saat kullanmıyorum :/
OMÜ RADİO
sen saatlerle savaşan bir kızsın. saatlerin kırılmasının sebebi ise çok açık onları kendin alman mesela birinden hediye gelse ve o hediye senin aldığın saatlere benzese o kişi o kadar kıymetli olur ki senin için bunun farkına varsın ve saati gözün gibi bakarsın, saatler kırılmaz doya doya takarsın nasıl fikir :)
Gamsız Baykuş
@ziraatcibirgenc ben kendi saatlerime de gözüm gibi bakmıştım zaten. belki dediğin gibi olabilir ama kırılacağı varsa yine kırılır bence.
Zeze
Zeze
2 ay
bunu okuyunca hiç saatimin kırılmadığını farkettim, hepsinin pili bitti 😅 şu an kullandıklarım da dahil. en iyisi saati sana ben alayım gamsızcım 😍👍🏻
Gamsız Baykuş
teşekkür ederim düşüncen için 🙈 @maviş