snorlax
snorlax
19 gün
olmasını istediğim şeyler sürekli benden kaçıyor gibi hissediyorum. ulaştığımı sandığımda aslında hala fersah fersah yolum olduğunu fark ediyorum. yeri geliyor yorulup pes ediyorum ve kısa bir zaman sonra bu isteğime kavuştuğumu görüyorum ve mutlu oluyorum. bu olayı net bir şekilde bilirken neden hala bir şeyleri zorluyorum pekala? aslında tam elimden geleni yapmamış olduğum için mi bazılarına ulaşamıyorum? demek ki diğerleri için yeterince çabalamışım ve bir şekilde yine ulaşmışım diyorum. pek anlamlandırabildiğim bir olay değil velhasıl. bazı şeyler için çabalamayı bıraktım artık bazıları için ise devam etme hissiyatı var. bakalım ulaşabilecek miyim istediğim şeylere? geceniz güzel geçsin dedikodu meclisi. esen kalın...

Yorumlar

ikizler
ikizler
19 gün
aynı durum bende de oluyordu. sonradan şunu farkettim ben isteğimi hedefim haline getiriyormuşum. hedef çok kötü bir şeydir. hedefe kitlendiğimiz zaman başka bir şey görmüyoruz ve sadece ona odaklanıyoruz. elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. halbuki bizi ona götürecek şeyleri kaçırıyoruz. sonra vazgeçiyoruz ve çevredeki ona götürecek şeyleri görüp onları daha kolay elde ediyoruz. bunun nedeni de isteğimizi hedeflikten çıkarmak. ben bunu isteklerimi hedefim değil de amacım gözüyle bakarak çözdüm. amaçlar uzun vadeli olduğu için ulaşırken hem elinden geleni yapıyor hem de başka şeyleri de görüp amacına daha kolay ulaşabiliyorsunuz. hem uzun vadeli olduğu için aldığın haz da daha uzun sürüyor. sen bırakma. hedeflerini amacın yap ve samimiyetle çalış dostum. senin gibi bir pokemondan hangi amaç kaçabilir :)
snorlax
snorlax
19 gün
aslında haklısın @ikizler hedef olarak gördüğüm şeylere ulaşmaya çalışırken yanlardaki yolları görmüyorum bile. olumlu ve olumsuz pek çok şeyi ihmal edip yoluma devam ediyorum. halbuki onları gözardı etmesem belki kat kat artacak sonuçta ulaştığım mutluluk. ulaştığım hedeflerim kendimi çok fazla zorladığım için kısa süreli bir mutluluk yaşatıyor. tavsiyeni dikkate alacağım kesinlikle dostum teşekkür ederim :) farklı bir bakış açısı görmüş oldum. sanırım bunu aklıma getirmezdim. fakat bazen mecbur kalıyorum bırakmaya tamamen benim etkim altında olmayan konular oluyor çünkü. umut dolu olduğumu bilirsin bunların gölge düşürmesine izin vermemeye çalışıyorum mümkün mertebe. amaçlarımıza ulaşabilmemiz dileğiyle o vakit. İyi gecelerin olsun son yazında geçen şarkı söyleme olayında bir türkü de benim yerime de söylersen epey mutlu olurum :)
ikizler
ikizler
18 gün
İşte o engelleyiciler de olmasa daha mutlu ve huzurlu yaşayacağız ama o engelleyicileri hayatımızdan nasıl çıkarabileceğimizi hala bulamadım. sanırım bu da kader oluyor. tabi ki de söylerim. bu geceki türküler sana gelsin o zaman :)
snorlax
snorlax
18 gün
bir de şu açısı var olayın aslına bakarsan bu kadar uğraş göstermesek bir tadı da olmazdı galiba. kolay yoldan her şeye ulaşmak bahsettiğimiz huzur ve mutlulukları sıradan hale getirirdi. hayatta çöldeki kum tepeciklerini aşıyor gibiyiz. ayaklarımız yanıyor hatta kumlardn dolayı aşağı kayıyoruz. fakat pes etmeden her şeye rağmen ilerleyenler o tepecikleri aşıp vahalara ulaşıyor. bunun umuduyla ilerliyorum ben de işte o yüzden zoruma gitmemeye başladı galiba bu engeller. teşekkürler :) @ikizler