snorlax
snorlax
6 gün
hissizleştim. bunu öyle her şey için söylemiyorum elbette sadece birkaç konuda oldu. açıkçası sulu göz denilen insanlardanım. çok kolay mutlu olabilirken çok kolay da olumsuz olaylardan etkileniyorum. sonradan yer etti bu olay iyiden iyiye. eskiden dışarı çıkıp oyun oynamama izin vermiyorlar diye mutsuz olurken şimdilerde bundan çok daha başka bu olay. daha derin, yıkıcı ve yakıcı. nasıl tarif etsem bu duyguyu? aslında tarif etmeye gerek yok diye düşünülebilir az çok tahmin ediliyordur zaten ama işte insan bunu yaparsa bir şeyleri kolaylaştıracakmış gibi hissediyor. belki de anlaşılmadığını düşünmekten geliyordur. anlaşılmayı istemek de garip karşılanabilir ne gerek var diye ama yer etmiş bir kere. bunu yapabilen biri de yok. anlatmadığım pek çok şey olduğundan o da biliyorum. çok daraldığım zamanlarda sonsuzluk görüntüsü oluşturan şeylere bakıyorum istemsizce. mesela uçsuz bucaksız denizle dertleşiyorum ya da geceleri gökyüzüne dalıyorum. hatta biliyor musunuz masanın üzerindeki kum saatimle bunu yapıyorum. sonu gelmeyecekmiş gibi oluyor ters çevirip kumların alttaki hazneye dökülmesini izlemek. sonra biraz iyi hissettiğimde ansızın durup gözlerimi kapatıp derin bir nefes alıyorum. 'yapman gereken çok şey var geçmişi sorgulamayı bırak artık.' diyorum. hala bana iyi gelen bir şeyler var demek ki deniz, gökyüzü, kum saatim, kitaplarım... bir de şarkılar. bazılarının söylenişi çok güzel oluyor özellikle. sesim kötü demeden canım sıkılana kadar söylemek geliyor içimden. tıpkı geçenlerde ikizlerin yaptığı gibi. şuraya bir şarkı iliştireyim. eda baba - dilek taşı bu da söylemesi güzel şarkılardan mesela. alttaki müziğe odaklanmaya başladım artık şarkılarda bu da iyi bir şey galiba. gününüzün kalan zamanı güzel geçsin dedikodu meclisi. esen kalın..

Yorumlar

ikizler
ikizler
2 gün
teşekkürler dostum. eda baba gibi biriyle beni tanıştırdığın için teşekkürler. son zamanlarda dinlediğim çoğu seste artık istediğim sesleri bulamıyordum. İmdadıma yetiştin ve bana yol gösterdin. hemen hemen aynı şeyleri yapıyoruz. aynı şeylere sığınıyor, aynı şeylerde rahatlıyor, aynı şeyleri düşünüyoruz. çünkü biz yolcularız. ve bu yola girmekte bizim tercihimizdi. ne zaman yaptık bu tercihi diyebilirsin. o cümleyi okuduğumuz, o şarkıyı dinlediğimiz gün derim. o ne mi? o işte. benim o'm dediğimiz şey. belki de başka şey. bilinmezlik işte. can sıkıcı bir kaos. yol güzel. yol hayat. yolun snorlaxa çıksın dostum...
snorlax
snorlax
2 gün
eda baba' yı ben de tam öyle bir anda tanıdım @ikizler :) sanki arayıp bulamadığım bir şeyi bulmuş gibi hissettim ve mutlu oldum. sesi güzel olmasının yanında rahatlatıyor insanı zihnini arındırıyor. senin de sevmene çok sevindim. o yolda pek çok şey eşlik ediyor bize. geride kalanlar var ileride parlayarak bizi bekleyen şeyler var. bizim yapmamız gereken yürümek hem de hiç durmadan. tökezleyebiliriz ama iyi gelen şeyler de var o yolda yardım eder devam etmemiz için. ' yol güzel, yol hayat' . yolun güzelliklere çıksın. yolun huzura ve mutluluğa çıksın dostum..