Kadın Erkek Popüler
3 Televizyon sapağında inebilirmiyim diye bağıran çocuk çok karizmaydın elinde kırmızı çanta vardı resmen aşık ettin be😏 Gerçi sen içimden bir ses bu yazıyı okumayacaksın diyor ama ben bir umut yazdım
17 Şu söz öbeğinden bir ben mi rahatsızlık duyuyorum acaba binlerce yıldır bunun yerine daha doğru bir kalıp kullanılamamış mı anlamıyorum gıcık olmamak elde mi buna? Kalbinle anlamalısın, yüreğinle hissetmelisin, yüreğinle görmelisin vs bunlar nedir cidden. Yürek ne görür ne hisseder ne de bir şey anlar, yürek sadece kan pompalar, tüm bunları beyin yapar yürek değil. Tee antik mısırdan geliyor bu inanç, adamlar mumyalama işlemi yaparken organları kaplara koyarlarmış kalp akciğer karaciğer vs ama o da ne peki beyni ne yaparlarmış bilir misiniz? Ölünün burnundan çengel sokup beynini parça parça çıkarıp atarlarmış çünkü beynin ne işe yaradığını bilmezlermiş, kalbin düşünme merkezi olduğunu sanarlarmış. Ama bakıyorsun üzerinden binlerce yıl geçmiş de insan dilinden bu söz kalıbı sökülememiş bir türlü, hala kalbinle anlaman gerek yüreğinle görmen gerek sözleri kullanılıyor. Hala aşk kalple bağdaştırılıyor halbuki ne alakası var aşkın kalple, sevgilinin yanında kalbin ritmi değişiyor diye kalp mi sorumlu oldu tüm o hislerden duygulardan kalp mi anlam çıkardı, bir şey yaparken kalp mi emir verdi. Hepsini beyin yaptı zira kalp ritminin değişmesini de gelen verilere göre beyin düzenler, ama orada kan pompalamaktan başka görevi olmayan kalp tüm atıfları iltifatları alıyor. Şu beyine gerektiği değeri verelim arkadaşlar yeter yani, Sezar'ın hakkı Sezar'a abicim, hep yürek kalp nedir beyin diyeceksiniz beyin, saksı değil o orada öyle durmaya, her şeyin sorumlusu o, hatta beyin bey diyeceksiniz o kadar, çıldırtmayın adamı.
14 Ve an itibariyle Samsundayım 😊 (Bütler yüzünden lanet olsun) tabi Samsun'u seviyorum
13 Lisede mezuniyet günüme sakatlık geçirdiğim için değneklerle gitmiştim ve platonik aşkımdan da ayrılıyordum çok buruk bir sevinç yaşamıştım üstüne aykırıyım ya hani herkes yıllık yazdırdı ben yazdırmadım. Artık üniversitemde son yılım ancak kazanırsam mezuniyet günümde özel harekat egitiminde olma ihtimalim çok yüksek ve yine yitip giden anılarım olacak. Neyse kendime içerlenecek daha önemli şeyler bulayım..
18 "İnsan yalnız yüreğiyle doğruyu görebilir, asıl görülmesi gerekeni gözler göremez." çok doğru değil mi?
Küçük bir masal dinletisi ardından güzel bir uykuya dalabilirim. :) Tatlı rüyalar hayatınızda bol mutluluklar. :)
6 Bu beyefendi benim kafamı karıştırıyor millet haberiniz olsun😨. Böyle hiç aklımda yokken bi mesaj atıyo sonra uçuyor beynim. Umursuyomuş gibi hissettiriyor ama umut bağlamak,sonrasında üzülmek de istemiyorum. Ama konuşunca da mutlu oluyorum. Yanlış anlamayın aşık değilim fakat kafam gerçekten karışık. İnsan ufakta olsa ilgi görünce mutlu oluyo be. Tabi gerçek mi zaman gösterir. Bi durum açıklaması yapmak istedim sizlere. 😄 Varsa görüş alırım canlarım 😊
9 Kaburgamda bir batma var final çok yaklaşmadan doktora gideyim de öleceksem boşuna çalışmıyım 😑😑
17 Kendisinin veya cok yakininin ciddi bi saglik problemi olmadigi halde, temel ihtiyaclarini karsilama konusunda ciddi bi problemi olmadigi halde surekli mutsuz asik suratli melankolik takilan insanlar bence siz gunah isliyo sayilirsiniz. Allah size dunyada milyonlarca insanin sahip olmadigi olanaklari fırsatlari vermis. Insanlar hala her gun acliktan oluyor. "Acliktan olmek" deyimi surekli kullanildigi icin ne kadar ciddi bir olay oldugu artik anlasilmiyor. Biz gunde 3 ogun yemek yiyoruz aralarda istedigimiz gibi gereksiz atistirmaliklari yiyoruz hatta bi kismini rahat rahat cope atiyoruz bardaga suyu doldurup yarisini icip kalanini musluktan asagi dokuyoruz. Insanlar icecek temiz su ve yiyecek bulamazken biz boyle yasiyoruz. Tum bunlara sahipken biraz sukredin mutlu olun ve guler yuzlu davranin. Bu kadar zor olmamali..
8 Cumleten hayirli aksamlar dedikodu ekibi . Icinizi rahatlaticak belkide gece gece sizi birazdaha agzinizi bozarak icinizi ferahlaticak bir haberle geldim. Reina saldirisini yapan haysiyetsiz it yakalanmis internette dayak yemis bazi fotograflarini bulabilirsiniz . Simdiden iyi geceler .
6 Geçtiğimiz günlerde tramvaydan indiğimde durağın yakınlarında bazı karışık ve anlamsız melodiler duydum. Dikkatimi çekti ve sese doğru yöneldim. Küçük bir kız çocuğu melodika çalıyordu. Önüne duran kutudaki bozuk paraları görünce bu soğukta orada ne yaptığını anladım. Bir süre dinledikten sonra kutuya biraz para bıraktım ve yoluma devam ettim. Daha sonra tesadüfen izlediğim çocuk işçiler hakkındaki bir belgeselde yardım ettiğimizi sanarken aslında çocukların o koşullar altında yaptıkları şeye devam etmelerine neden olduğumuzu oğrendim. Aklıma direk o kız çocuğu geldi ve kendimi kötü hissettim. Sanırım ben de onun orada kalmaya devam etmesine neden olmuştum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?