Kadın Erkek Popüler

 Mesaj at, dürüm ayağına gelsin! 

1 Merhaba arkadaşlarr . Umarım iyisinizdir mutlusunuzdur. Zira benim kasvetim omü'ye yeter. Sizlerden bari pek çoğu mutlu olsun paylaşın benimle bende mutlu olayım. Yoksa şu gök gibi gürleyip ağlayasım var. Ee hanımlar beyler🙇
19 İyi geceler gençler. Nasılsınız? Benim memlekete gelince ayarlarım kaçıyor yav. Daha toprağına ayak basar basmaz değişiyorum sanki. Bir anda adapte oluyorum buraya. Halbuki adapte olacak şu an için ailemden başka ne var bilmiyorum. Çünkü arkadaşlarımın daha sınavları bitmedi. Normalde en son gelen ben olurdum buraya. Bu sene ilk ben geldim ve 1 haftadır evde sıkıntıdan patlıyorum desem yeridir. Samsunda yurda girmezdim ben. Hiç bir işim olmasa gezginim ile dolaşmaya çıkar sokak sokak dolaşırdım. Ama memleket zaten küçük olunca, arkadaşlar da gelmeyince yapacak bir şeyim olmuyor. Fark ettim ki ben Samsunda kendimi oluşturmuşum. Özgür bir birey olarak orada var olmuşum. Hayatımı orada kurmuşum. Şimdi de diyorum ki iyi ki hazırlık okumuşum. Yoksa okulun son senesi olacaktı bu sene. Allahtan 2 sene daha var. Bir de LYS'ye giriyorum hafta sonları. Basit geldi bu seneki sınavlar bana. O dersleri görmeyeli 3 sene oldu ve hala yapabiliyorsam daha lise okuyan kardeşler hayli hayli yapabilir diye düşünüyorum. Bir de amaçların çok önemli olduğuna inanıyorum ben. Geçen LYS nin birinden çıktım. Gayet iyi geçti sınav. Yani benim hedeflerim ve çalışmalarımın karşılığını tam veren bir sınavdı. Çıktım mutluyum tabi ben. Annem nasıldı dedi. Dedim güzeldi, basitti. Çevredeki teyzelerden de biri de dedi ki. Oğlum herkesin yüzü asık çıkıyor bir seni mutlu gördüm. Ona da dedim. Ben amaçlarımın ve çalışmalarımın karşılığını içerde tam olarak aldığımı düşünüyorum. O yüzden olması gereken oldu ve iyidi dedim. İnsanlar neden çalıştıklarının daha fazlasını beklerler anlayabilmiş değilim. Koca sene yatıp sınav çıkışı üzülenler veya vize, final öncesi işi dalgaya vurup okul bitmiyor diye dert yakınanlar niye üzülürler anlamam. Veya gerçekten üzülürler mi? Neyse nerden çıktı bu kadar sınav muhabbeti ya. Okul bitmiş daha sınav muhabbeti yapıyorum. Ayıp ayıp. Evin en çok sevdiğim yanı da mutfak. Zaten yemek yemeyi seven biriyim. Bundan dolayı yapmayı da severim. Geldiğimden beri tüm yemeklere karışıyorum. Kesme tahtam ve bıçağım elimde olduktan sonra yapamayacağım yok gibi geliyor. Hakikaten bir şeyler doğramayı o kadar özlemişim ki, önüme yığsalar sabahtan akşama doğrayabilirim herhalde. Tabi egede olmam da yansıyor mutfağa. Baharatlar, yaz sebzeleri havada uçuşuyor. Ama bu sene yaz okuluna geleceğim. Kısa sürecek bu sevincim ama olsun. Artık yeni evimde yaparım. Onun için de para biriktirmem lazım. Artık ramazandan sonra çalışmaya da başlarım. Samsundaki ütopyamın her işini kendi emeklerimle yapmak istiyorum. İnşallah nasip olur. Şimdi baktım da hakikaten memlekette boş bir hayat yaşıyorum. Ama inşallah seneye böyle olmayacak artık. Bakalım gerçekleştirebilecekmiyim hedeflerimi. Hepinize mutlu geceler dostlarım. Puslu gecelerin arasından ay dede gülsün yüzünüze :)
3 İyi geceler efendiler😒 Çok sinirliyim😒 Bana origami yapma fikrini ve çok sevindirik bir sonuç alacağımı kim demişti😒 Yapamıyorum ya😢😓 Kağıtları yiyeceğim sinirden😓 Gerizekalı gibi hissettim kendimi😒 Olmuyor bunlar daha bir kuş yapamadım😒 Neyse "Babalar gününüz kutlu olsun baba adayları"😇 Siz şimdiden oturun bari origami öğrenin çocuklarınız yardım edersiniz😑 Babam biliyor olsa ne güzel olurdu . Neyse siz mutlu kalın bari🙋
9 Ulan yakalım her şeyi gidelim buralardan diyorum. Derkeeen derkeen iftara ne yapsam diye düşünürken buluyorum kendimi. Hayır ciddi ciddi habersiz evden çıkıp gitmeyi falan düşünmedim değil ama bunu ailemden sıkıldığım için değil de yaşadığım şehrin artık bana dar geldiğini hissetmeye başladığımdan kesinlikle. Memlekete döndüğümdem beri tek aktivitem yemek yapmak sofra kurmak vs ev işleri işte. Bi iş bulayım artık diye dua eder oldum ev hanımlığı hiç bana göre bir şey değil.
Yaz sonuna doğru bi tatil planı yapacağım ama bakalım. Yalnız bile olabilir. Tek başıma bir yerler gezmek acaip hoşuma gider.
Of omü dedikodu ailesi. Sıkılıyorum tatil girdiğindem beri. Saolsun memleketim çok büyük olmamakla beraber, her yerinide tadilata sokmuşlar. Sakin sakin oturabileceğim tek yerde eylüle kadar tadilattaymış. Damn!
Köye kaçayım bari. Alırım kitaplarımı bulmacalarımı geçerim ormandaki kulübemize yan tarafta dere offf ya da ırmağın karşısına su sesi eşliğinde zaman geçiririm. Ya bi insanın hayali emekli amcaların hayaliyle bir olabilir mi?
13 Benden çok ağır bi baba olur. Katı kuralları olan. Şaka şaka 😂o benim canım olur ya ben onu nasıl severim. Yanımdan ayırmam. Allahım düşüncesi bile cok güzel. Napsam evlensem mi ki. 3 burs alıyorum zaten takılar filan olur, bizimkilerde harçlık flan verir bana. Bi 3 yıl idare ederim böyle. Oğluum ben evleniyorum yaa. Allaaah. Düğünüme davetlisiniz hepiniz bu gün sevdiğim he desin yarın evlenirim. Of ulan off..
15 Babasına sarılabilen,babasını hatırlayabilen herkesin babalar günü kutlu olsun. Bugün tam 5. ay ve onu son gördüğüm yerdeyim.
13 Ben, gece yarilarini kuşanmaya geldim. Mavilikten kaçarak karanlikla yoğrulan saatlerde her şey olsa olsa bir yanılgı'dan ibaretken üstüme bir iki beden büyük gelen tüm duygular farklı sonuçlara zemin hazırlıyor. Bir de bütün bunların arasında asla yeterince rahat olamayan ve huzursuzlukla çepeçevre sarılmış, kuşatılmış bir durumda olan tuhaf, hayalden ve yaşamdan yana oldukça kısıtlı kalarak sürekli zihin kemiren düşünsel oyunlar. Giderek ağır gelen bazı şeyler ile ağırlığı sonradan anlaşılan bazı şeyler sanki hep yani basimizdaymis gibi alaycı. Öyleyse şimdi nasıl anlatmalı pencere camına hınçla çarpan yağmur damlalarının öfkesini, sitemini ve kanla bir gevseklige maruz bırakılan bu dünyada, geride bırakılan hatta bazen geride bile birakilmayan, bırakılamayan onca şeyin yok olan manasını. Ve her şey toparlandı kaçtı işte. Mavi bir gökyüzünden yemyeşil bir denize. Bir balığın midesinde bir süre dinlendi ardından balıkta kaldıramadı gökyüzüne ağır gelen bu küçücük her seyi.
12 Bugün karşılaşmış olduğum bir olayı anlatmak istiyorum. Bugün işitemeyen ve konuşamayan bir kadın gördüm. Kadınla konuşmak isteyenler kadına rencide edici bir dil kullanıyorlardı , belki farkında değiller söyledikleri sözün ağırlığının çünkü bazı ahlaki değerleri kavrayamamış bir çok insan var çevremizde ve bunlar zaman zaman kendi seviyesizliklerini gösteriyorlar. Tabi karşı çıktım başta nasıl saygısızlık yaptıklarını söyledim fakat zeytin yağı misali üste çıktılar. Yok yook iyi savundum ama küçük düşmek istemedikleri için kendilerini savunmaya devam ettiler. Halbu ki daha da küçüldüklerinin farkında bile değiller. Neyse şu an evde başım sinirden çatlamak üzere. Kendi gel mavibaloncuk.
25 Babalar günü! Günün anlamını dile getirecek bir paylaşım yapmaktan hep kaçınmışımdır ama az önce yaşadıklarımdan sonra bir şeyler söylemek isterim, aklıma evvelde yaşanan kayıplar gelir hüzünlenirim. Hayatımın belli zamanların da işlemiştir içime bu, mesela daha ilkokulda babasını kaybeden bir arkadaşımın yanında o kelimeyi kullanmamaya özen gösterirdim, babama tembihlemiştim hep sınıf dışında buluşmak için, ama o, o kelimeyi bir yerlerde duyar ve kendini hep tenhalara çekerdi. Sonra lise de, sınıfta ki bir arkadaşın o kelimeyi duyar duymaz attığı feryat gelir aklıma ve az önce yaşadıklarım, kardeşimin masada günü belitmesi ve dayım ve yengemin birbirine bakışı onlar otuz senedir bir çocuk bekliyorlar ve son şansları olan tüp bebek dün başarısızlıkla sonuçlandı. O yüzden gariptir bugünler iyiki varlar, bizlere çok şey anlatıyor bu özel günler ama herkesin hayatı aynı çizgide ilerlemiyor bazı beklentiler ve kaybetmişlikler üzüyor insanı. Herkese selam olsun umarım gününüz güzel ve anlamlı geçmiştir. Hayatta her şeyin değerini bilmek dileğiyle, her şey gönlünüzce olsun.
26 Omü ailesinin erkek üyeleriiiii ilerde bugünün size de bi anlam ifade etmesi dileği ile :) sizlerin de babalar günü kutlu olsun bence geleceğin eğlenceli baba adayları. 💁✨