öğretmen lakapları

darkpassage
darkpassage
(bkz: öğretmene branşını yapıp sattığını ima eden lakaplar. türkçeci, coğrafyacı...)
privity
privity
bizimkilerden birinin lakabı babaydı 😊
alonecowboy
alonecowboy
uyuz vardı bizde arabasının plakasından kaynaklı 😂😂😂 sıfırcı vardı not vermezdi nasıl geçtik hala bilmiyoruz 😂😂 şirin'e vardı boydan kaynaklı 😂😂 dakik vardı adam derse 10 saniye bile geç girmezdi sonra geleni almazdı sınıfa , konak vardı soyadından kaynaklı
dakoh
dakoh
"soyadı uzun boyu kısa"
calimeroo 🤕
calimeroo 🤕
"dakkam gidiyo" vardı bizde habire saatini gösterip bunlara vakit harcayamam dakkam gidiyo benim derdi 🙄
karakutuu
karakutuu
parçala behçet vardı bizde hakketen sinirlenince sağı solu parçalayan bı adamdı deli deli hareketler yapardı. başkanım ali cografyacimiz vardı derse girer 5 dk sonra telefon çalar buyrun başkanım diye acar dışarı çıkar bı daha derse gelmezdi . adam okul yolunu yaptırdı bahceye basket sahası felan yaptırdı kantini ihaleye açtı okulu boyatti felan hakketen başkanla gorusuyormus.
piskopat nuri vardı mesela her ders karısıni bıçaklayan öğrenciyi nasıl dovdugunu anlatırdı yok suna kafa attım yok buna yumruk gibi her ders 5 dk bunun kavgalarını dinlerdik büyük ihtimal gözümuzu korkutmaya çalışıyordu yine de dönem sonunda hamzadan kafa yedi ;)))
yılan kübra vardı yeni mezun olmuş genç bir kız sözleşmeli geldi yılan fobisi varmış 1 dönem zor dayandı 1 dönem boyunca herkes elinde yılanla dolaştı
canayafacan
canayafacan
lisede matematik öğretmenimize delgeç hatice derdik😂😂 eline tahta kalemini alır 'gelicem oraya delicem şimdi kafanı 'derdi😂çok tatlı bir kadındı :)
felagund
felagund
ortaokulda fen öğretmeni deli cevdet'imiz vardı, bulgar göçmeni garip bir tipti. kızdıran öğrenciye tekme tokat dalardı swh. derste bir fıkra anlatmıştı, aktarıyorum: "bir adam dolmuşta arkalarda oturmuş gidiyormuş, ayağa kalkmış bağırmış: 'topumu kaybettim bulamıyorum!' diye. dolmuştakiler aramışlar taramışlar topu bulamamışlar, aramaya devam ederlerken bu sefer adam: 'tamam tamam aramayın daha, ben yenisini yaparım', demiş ve elini burnuna götürmüş." swh

lisede yatılı okudum, belletmen hocalarımızın da birinin lakabı çubuk birinin de kasap'tı swh. okuldaki hocalarımızdan kimya hocamızın lakabı zübük'tü, bıyığından dolayı; biyoloji hocamızın lakabı yamuk'tu, adamın bir kaşı hafif yamuk duruyordu swh; tarih hocamızın adı oktay lakabı da oktyson idi, adam bir öğrenciye yumruk atmıştı swh.
Kumral_bocek
Kumral_bocek
dinkültürücü😃😃
ajanbta
ajanbta
tahrikçi-koful-ayyaş-yılan
Gunes
Gunes
hoca derste konumuz meyve sebze olmadığı halde sürekli balkabagini anlattığı ve soy adının da balkaya olduğundan ötürü balkabagi hocamıza selamlar :)
aden
aden
ortaokul da bir hoca sürekli sinirliydi.bu yüzden mutlu idi lakabı.birde saçı bıyığı bembeyaz eline geçenin kulağını çeken herkesin korktuğu hoca vardı onu lakabı ise beyaz kâbustu.
Yabadabadu 🔥
Yabadabadu 🔥
matematik hocası - atom karınca
felsefe hocası - sapık filozof
almanca hocası - verrückt (lise)
privity
privity
bakalım bizim lakap ne olcak merak ettim girdiyi bi daha görünce :)
hectorsalamanca
hectorsalamanca
muzo diye lakap mı olur
Badboy
Badboy
boyu kısa diye coğrafyacı kadına "atom karınca" derdik, tarihçi vardı bi tane yaşlı şişman onada "paps" derdik, saçını sürekli kaldıran bi hoca vardı "kirpi" derdik aynı adama beton faruk ta derdik bunlar hep lisedeydi tabi
aldebaran 🌟
aldebaran 🌟
öğrencilerin öğretmenlerine taktıkları isimlerdir. mesela bizim de bir "ekonomici çetin" vardı. adam her gördüğünde para isterdi.