sağlık bilimleri fakültesi

ortayakarisik
ortayakarisik
ondokuz mayıs üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi kurupelit kampüsünde ikamette olup, öncesinde yüksekokul olarak açılıp geçtiğimiz sene fakülteye çevrilen, genelde kız öğrencilerimizin çokluğuyla bilinen ama son zamanlarda yeni bölümlerin aktif olması durumuyla bu durumun az da olsa değişim gösterdiği kendi halinde ki fakültelerimizden biridir.
diyetisyenlik, hemşirelik, ebelik, sosyal hizmet, sağlık yönetimi, dil ve konuşma terapisi bölümlerini barındırır. dekanlığı prof. dr. nermin kılıç sürdürmektedir. fakülte eski yapıya sahip olmamasına rağmen kışları tavandan kovaya damlayan su sesinin ahengi ile ders işlenir. stajları başlayan öğrenciler musmutlu stajlarına gidince okulu muhtelif bir sessizlik kaplar. kışın önünde birbirlerini kara yatırarak kar topu oynayan öğrencileri görmek pek mümkündür.

not: bir rivayete göre de mühendislik fakültesi öğrencilerinin kantinine kız kesmek için geldiği güzide mekan olarak da bilinir.
Comeback
Comeback
kışları soğuk ve yazları da soğuk olmakla beraber iibf aksine tam bir kuzey kutbudur. kaloriferle yapışarak yaşamayı size seve seve öğretir. bozuk projeksiyon cihazları ile sınıftan sinifa ders işlemek için kosturmaniz muhtemel. amfilerde ders işlemek imkansizdir tek bir amfi bütün fakülteye yetmez. laboratuvar derslerinde bile sıra bulmak zaman zaman zorlaşır. kantininde sınav zamanları oturmaya yer bulmak tamamıyla ödüllere layıktır. çalışmak için hiçbir ortaminiz yoktur . yallah kütüphaneye. ama bu sene içinde açılması muhtemel kütüphane ağzının içinde olacaktır. :d
E.Ç.
E.Ç.
sürekli gitmek isteyip 6 senede 2 kez gittiğim yer