alien
alien
15 gün
selamün aleyküm bilader
alien
alien
22 gün
"herkesin başına taşlar yağacak." adlı çalışmam.
alien
alien
23 gün
herkesin başına taşlar yağacak.
alien
alien
1 ay
dürüm sarma işi gerçekten çok zor, hele ki tek lavaş sarıyorsan çok daha zahmetli. mesela lavaşı koydun masaya, önce sosunu bi güzel sürüyosun, böyle vıcık vıcık olmayacak. ondan sonra malzemelerini vs.. koyuyorsun bi güzel. baş parmağınla işaret parmağının arasına getirip (iki elinizle) bi güzel sıkıştırıyorsun malzemeleri. lavaşın ballı kısmını yalıyorsun bi güzel ohh missss..
alien
alien
1 ay
madem okul başladı, bu tarz bilgileri gün yüzüne tekrar çıkartmak gerek.
alien
alien
7 ay
merhaba arkadaşlar, şimdi size tramvayda nasıl cool gözükeceksiniz, onu anlatacağım.
tramvaya üniversite durağından ya da cumhuriyet meydanı durağından biniyorsanız lütfen samkartınız dolu olsun. eğer dolu değilse iyi bir cool görüntüsünü elden kaçırabilirsiniz. daha sakin duraklarda bu çok önemli değil, zira asıl olay tramvayın içinde. neyse, ne diyorduk, kartınız, dolu olacak. kartınızı sağ göt cebinize önceden koymuş olmanız lazım. lazım ki otomatların oraya gider gitmez, yürüme temponuzu bozmadan çıkarıp okuttuktan sonra hiç bir şey olmamış gibi turnikeleri geçip duraktaki yerinizi almanız gerekir. kulaklığınız ve telefonunuz mutlaka göze batmalı. İnsanlardan çekinmeden utanmadan arsızca diplerine sokulabilmelisiniz. bu sizi özgüven sahibi gösterir. kapıların açıldığı alanı yani sarı renkli ok işaretlerinin olduğu yeri kesinlikle takip edin. tramvay gelene kadar telefonunuzla uğraşın ve hafifi kafa hareketleriyle müzikle acayip eğlendiğinizi gösterin. tramvay gelip kapılarını açtığında sakın acele etmeyin, sağınızdan solunuzdan teyzelerin ve amcaların sizi ezmeye çalıştığını farkedeceksiniz, sakin olun. hafif duraksayıp kafanızı sağa sola hafifçe sallayın. İstifinizi bozmadan içerideyseniz şimdi tramvayın içinde neler yapmanız gerekiyor tek tek anlatacağım. ama önce sigaramı yakayım, durun.
evet... yer arayışı, bu çok önemlidir, cool insan tipi genellikle oturmayı sevmez, ayakta kalmayı tercih eder. gerçi boş yer yoktur zaten. ayaktaysanız iki tür konaklama şansınız var biri tutamaklar diğeri ise yaslanmak. bir başka seçenek daha var ki o çok tehlikelidir, sakın yapmayın. hem tutamak hem de yaslanmak. asla! bu sizi amcaoğlum gibi gösterir. eğer mümkünse yaslanın, ama nereye yaslanacaksınız, bu da çok önemli rahatsız bir yere yaslanırsanız o kadar cool gözükmezsiniz, vücudunuz şekil değiştirir. o yüzden orta kapıların sağına ya da soluna konuşlanabilirsiniz. burada takılmak gayet eğlenceli ve rahat. yolculuk boyunca insanların suratına bakın, arada uzaklara dalın, telefonunuza bakın, müzik değiştirin ve sonuna kadar sesini açın. kafa sallamayı ve hafif ayak tonlamalarını unutmayın.
İneceğiniz yere vardığınızda sakin olun, zaten kapının dibindesiniz, tramvay durdu, kapılar açıldı, biraz bekleyin ve hoop birden çıkın, siz çıkar çıkmaz kapıların kapanması lazım, arkanıza bakmadan kapıların kapanma sesini duymanız lazım, hızlı adımlarla duraktan uzaklaşın. sonra eve geçip ketıla su koyun, belki makarnanın sosunu bu akşam değiştirebilirsin. kendine iyi bak, cool dostum.

alien
alien
1 ay
"hayat yerine belki güzel bugün , zaten artık böyle sonra. " - gündem

gündemin bize anlatmak istedikleri var. bu siteye her girdiğimde soldaki o lanet kocaman gündem yazısı dikkatimi çekiyor ve amaçsızca oradaki kelimelere takılıp duruyorum. allah aşkına kaldırın şunu doğru düzgün çalışmıyor da.
alien
alien
1 ay
çalışırken dikkatiniz toplayacak güzide bir albüm paylaşıyorum. spotify premium'u olmayanlar beğenmesin.
https://open.spotify.com/album/22SprEjKtT8xC6SHm8LGt8
alien
alien
alien
2 ay
bu gün 'gün'ün ne kadar 'gün' gibi bir gün olduğunu size anlatacağım sayın dedikodurlar. belki de odanın dağınık olmayışı ve bu gün istinai bir şekilde perncereleri ve perdeleri açmış olmamın da etkisinden ötürü olabileceğini söyleyebilmekte çekingenlik hissetmediğimi söyleyebilirim.(oh...) bi kere güneş var ve esiyor yani... esiyor lan bildiğin. bu bir, en önemlisi bu zaten. ikincisi ise şu an hiç bir iş yok, hatta olsaydı bile cumartesi günü olmanın vermiş olduğu kozmik imkanlarla sıkıntısal bir duygu birikimi hissetmeyeceğim. la o değil de çok mu resmi yazıyorum anlamadım. neyse ulan, üçüncüsü, yani en can alıcısı ve beyinden vurucusu, o da şu an çılgınlar gibi, her estrümanını ayrı ayrı klip çekercesine yakından aldığım götüntüsel zevkler yaşar gibi dinlediğim 'aragman - goog old times (night)' parçasının çalıyor oluşudur sayın ömü öğrencileri ve değerli hocaları. İşte efendiler, bu gün o gündür işe. hadi görüşürüz.
alien
alien
2 ay
bir bana omü'yü tercihlere yazayım mı diye sorduğunda ona bu postu göstereceğim.
alien
alien
2 ay
dinlemeyenin kalbi kurusun


alien
alien
2 ay
aşığı olduğum, hayranı olduğum shpongle sizlerle;


alien
alien
2 ay
bu gece müzik ziyafeti veriyorum, beğenmeyen çıksın siteden.
alien
alien
2 ay
selamün aleyküm


alien
alien
2 ay
rededikodu gelmiş, açılışı yapayım bari.
alien
alien
1 yıl
bu gün e1'e arkadan bindim ve kartımı öne doğru göndermedim. samsu belediyesi akıllı olsun.
alien
alien
2 ay
bir haftadır cevahir ile dünya turuna çıktık, buraya da çok bakamadım ama anlatacağım çok şey var sizlere, yeni sezonla gelecek hikayelerimi merakla bekleyin. unutmadım sizi.
alien
alien
2 ay
o gün çiftlik caddesinde eric cartman'la dostlar gözleme evinde gözlemelerimizi bitirmiş çayımızı içiyorduk. çay içip muhabbet ediyorduk. eric geçen kahveden tanıştığı adamdan aldığı tesbihi sallıyordu. ve hararetli bir şekilde bana bir şeyler anlatıyordu. eric bu aralar mothers of dragons ile başı dertteydi. kış tepesinin lordu olmak için benden yardım istiyordu. valla eric yani de diyim istesen tüm galaxy'i ayaklarının altına sererim. ama biliyorsun ki şu aralar bizim yaşam birimlerimiz kan davası uğruna birbirleriyle münakaşadalar. o yüzden diplomasi sıkıntısı var. sana çok da yardım edemem dostum. lanet olsun. eric 'i am going home' deyip gitti.
alien
alien
alien
3 ay
okulu bir de benim gözümden görün istedim.
alien
alien
3 ay
gecenin son montesi de gelsin madem