Sözlük Başlıkları

yalan olduğu bariz belli olan cümleler
ne zamandır aklımdasın, arayamadım bir türlü.
bu ara çok yoğunum.
5 gün
krzywy domek
türkçe'ye çarpık ev, yamuk ev olarak çevrilen perili ev olarak da bilinen polonya'nın sopot ilçesinde yer alan bir binadır. dünyanın en ilginç tasarımları arasında yer alan krzywy domek çarpık duvarlara, pencerelere ve iç bükey çatılara sahip haliyle de listelerde yerini almaktadır. yaklaşık 4000 metre karelik bir alanı olan 3 katlı bir yapı olan çarpık ev 2004 yılında yapılmıştır. İçerisinde güzellik salonları, doktorların ofisleri ve mağazalar bulunmaktadır.
dünyanın bir çok yerinden ise çarpık evi görmek için turistler gelmektedir.
1 ay
alfred p. southwick
1826 yılında abd doğumlu olan alfred p. southwick, elektrikli sandalyeyi keşfeden bir diş hekimidir. 1881 yılında tesadüfi olarak sarhoş bir adamın elektrik jenaratörüne tutunarak, elektrik akımına kapılarak ölmesine şahit olmuştur. bu durumu dönemin valisi david b. hill 'e idam için asmak yerine elektriğin kullanılması fikrini iletmiştir.
1886 yılında new york eyalet meclisi tarafından onaylanarak elektrik ile infaz yöntemi için thomas edison görevlendirilmiştir. 1 ocak 1989 yılında ise elektrikli sandalye ile infaz yürürlüğe girmiştir.
1 ay
okulda öğrenilmiş en unutulmaz bilgiler
her genç kızın rüyası zetina dikiş makinesi ruslar'ınki ise sıcak denizlere inmek ve
wilson ilkeleri için nerede çokluk orada wilson.
4 ay
swarm
başlangıçta foursquare olarak 2009 yılında dennis crowley ve naveen selvadurai tarafından kurulmuştur. bulunduğunuz lokasyonu bildirebilen, çevrenizdeki mekanları görebildiğiniz aynı zamanda sizinle aynı mekanda bulunan insanları da görebileceğiniz milyonlarca insana hitap eden bir uygulama olmuştur. lokasyon bildirme durumuna ise check-in denir. zamanla foursquare uygulaması check-in yapma durumunu swarm'a devretmiştir ve kendisi mekanlar hakkındaki tavsiyeleri okuyup dilerseniz sizin de tavsiye verebileceğiniz bir uygulama haline gelmiştir.
arkadaşlarınızın nerede olduğunu, nerelerde bulunduğunu merak ediyorsanız eğer uygulama tam size göredir. günümüzde mekanlarda birbirini beğenenler de swarmdan arkadaşlık kurabiliyorlar. hatta arkadaşlığın ötesine geçip evlenenler olduğu bile söylentiler arasında...
1 ay
kadınların aslında anlatmak istedikleri
umurumda değil = aslında umurumda
konuşmamız lazım = bi haltlar yedin birazdan hepsini yüzüne vuracağım
sorun değil = aslında sorun ama telafi etmek için bir şeyler söylesen geçecek...
yok bir şey = aslında bir şey var ama bunu senin anlamanı istiyorum.
üşüdüm = bana sarılsana.
peki = içimden sana sövüyorum şu an sadece bıktım.
her neyse = geçti borun pazarı... ağzınla kuş tutsan olmaz artık
yataktan kalktığım gibi geldim = tam 1 saattir hazırlanıyorum ama belli etmemeye çalışıyorum.
1 ay
dolgulu sütyen
kullanmaya ihtiyaç duymadığım iç çamaşırı türü.
2 ay
dm den atılan ilk mesaj
yengeç burcu musun ?
3 ay
nefret edilen şeyler
İnsanların hep kendi çıkarlarını düşünüp bencil olmaları, bazılarının kendilerini ilgilendirmediği halde her şeye burnunu sokmaları, insanların artık dürüst olmaması yalanlar söylemeleri, erkeklerin sevişmekten başka bir şey düşünmemesi.
2 ay
fındık
huşgiller familyasından bir bitki.
2 ay
metal müzik
bazılarının aşık olduğu hayat felsefesi haline gelen, bazılarının sınıfın haylaz çocuğu olarak gördüğü metal müzik oldukça öğreti bir müzik türüdür. ana vatanı İngiltere olan metal müzik aynı zamanda da rock müziğin daha sert ve agresif olan türüdür. hayata hassas ve derin yerlerden vurur. kendi içerisinde bir çok alt türe ayrılmıştır. bkz: heavy metal, death metal, black metal ...
slayer, metallica, iron maiden, guns n roses, system of a down gibi bir çok temsilcisi vardır. gitarları , çığlık vokalleri ve ritimleriyle ben ona resmen aşığım.
2 ay
bir erkeğin türk olduğunu gösteren işaretler
evde bir eşya bozulduğunda usta çağırmak yerine ısrarla kendi tamir etmeyi deneyen ve tamir edemeyen erkektir.
2 ay
penti
çok güzel gecelikleri olan, her alışverişimde mutlaka uğradığım mağaza 😍
3 ay
starbucks
tek başıma gitmekten aşırı keyif aldığım mekan.
3 ay
kullanılan en samimiyetsiz cümle
sorun sende değil bende
3 ay
bemute
bemute
@bemute
Hard Rock 🎸 Kalbin ve sesin yumuşak olsun.
2017 Girişli