kivircikfilozof

2428

253

31

33

kivircikfilozof 4

6 Bu akşam ömürevleri efsane eğlenceli bi akşam geçirdi. Tulum çalanın nefesine,horon tepenlerin ayaklarına ve herkesi eğlendirmeye çalışan ortadaki çocuğun ciğerine sağlık. Final haftasının en rahatlacı yanı oldu bu akşam. Herkse teşekkürler. ☺

kivircikfilozof 5

8 Samsun belediyesi bi yerlere heykel yapmak,yol yapmak ya da saçma sapan etkinlikler yapmak yerine E1'i Turgut Özala kadar uzatmak için yöntem geliştirsin. Çok değil 1 saat önce genç bir kız yurda belirli bi mesafeden yürümek zorunda kaldı. Çok kısa yoldu belki ama o kız için en kötü an o andı. Çünkü kendini bilmez insanlar o kızı arabayla adım adım takip ederek rahatsız ettiler. Sadece tek derdi yurda gelmekti. Ama minibüs haricinde başka bi şey olmadığı için yürümek zorunda kaldı. Ve herkes her zaman minibüse binemiyo. Nakit olmuyo ya da 2,5 tl her gün verilince pahalı geliyo. Lütfen yetkililer bir işe yarayın!

kivircikfilozof 2

2 Derbilerin en sevdiğim yanlarıda var. Bugün kalabalık bi arkadaş grubuyla kalabalık bi mekanda maç izledik. İlk gol atıldığında da 90+4 de (belirtmeden edemedim) atılan golde de kimse kimseye hakaret yağdırmadı. Türk insanının bu konuda bilinçlenmesi beni mutlu etti. Her zaman bu şekilde devam etsin.

kivircikfilozof 6

9 Her gün canlı müzik dinlemek için para vermeye son. Akşam 8'de ömürevleri sahile geliyosunuz. Yanınıza çekirdek falan da alın. Tam starbucks karşısında ki banklardan kendinize bi yer bulun ve oturun. Hiç yorulmadan pes etmeden cihazının bataryası bitene kadar şarkısı söyleyen bi amca var onu dinleyin. Sakın ama sakın kaçırmayın. Her mekandan daha samimi ve sıcak ortam. Çekirdeklerinizi alın gelin 😂😂

kivircikfilozof 0

2 Yine bir vize. Yine aynı hoca ve yine aynı durum. Geçen dönem bi hocanın dersinde 11 konu vardı ben 1 konu hariç 10 konuyu nerdeyse ezberlemiştim. Sonra vizede çıka çıka o soru çıktı. Zaten hoca 1 soru soruyo falan. Her neyse. Yine bugün o hocanın sınavı var. Bu sefer 4 konudan sorumluyuz. Ben yine 3 konuyu ezberledim resmen 1 tanesini bıraktım. Arkadaşlarda sen bu hocada tahmin yapamıyosun diye benim bakmadığım konuya çalıştılar derken. Sınav kağıdı önüme geldi. Ve dejavu yaşadım. Aynı kaderi yine yaşadım. Buda böyle 2.bahtsızlığım. Hoşçakalın.

kivircikfilozof 0

17 Bugün arkadaşlarımla kahvaltı ederken bi kadın ve çocuğu geldi. Paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Ama bizde malesef öyle bi izlenim var ki para vermek içimizden gelmez. 'Bunlarda ki para kimse de yok' muhabbeti yer etmiştir aklımızda. O an düşündüm. Bi kadın çocuğunu nasıl bu tür şeylere alet eder dedim sonra yanlış düşündüğümü farkettim. Asıl bi anne çocuğunun gözü önünde başkasına muhtaç durumuna düşmek istemez. Bugün yine hayatın acımasız olduğunu öğrendim. Adaletsiz olduğunu ve böyle devam edeceğini gördüm. Elimden o an gelen tek şey o çocuğa elimdeki yiyeceklerden verebilmek oldu. O an utanarak aldı yiyeceği elimden ama sonrasında ki bakışı her şeye bedeldi. Hayat onlara güzel olsun nolur.

kivircikfilozof 0

15 Yurtlarda belirli bi saatten sonra koridorlarda telefonla konuşmak yasaklansın. Bu nedir ya? Dün gece tüm yurt dökülmüş koridora telefonla konuşuyor. Hadi konuşuyosunuzda bi sakin konuşun. Ayıp denilen bi şey var. Saat gece yarısını geçmiş arkadaşlarımdan bazıları yorgunluktan perti çıkmış uyuyo bizde ders çalışıyoruz demek isterdim ama mümkün değil. Kısacası kızlar yurtlarda yaşayan tek siz değilsiniz. Kimse sizin gece yarısında 'aşkım ama ben öyle demek istemedim' yok efendim ' bende seni çok özledim' mıymıntılarınızı çekmek zorunda değil. Sadece biraz saygı gösterin.

kivircikfilozof 1

9 Bugün Samsuna geldim ve haliyle hala doğalgaz sorunu çözülmemiş. Yurtta artık donmaya başladım. Kızlara siz kaç gündür nasıl duruyosunuz dedim ve şu an yorganın altında saç kurutma makinasıyla ısınıyoruz.

kivircikfilozof 4

37 Babam geldi. 'Ne zaman Samsuna gitceksin?'diye sordu. Hayırdır baba otobüs bileti mi için soruyosun dedim. Yok ondan değil, elektrik ve su faturası gereğinden fazla gelmiş. Bence artık gitmelisin dedi. Çünkü o baba. O reis. O ne derse o. Canım babam.

kivircikfilozof 4

3 Uzun zamandır anlatacak bi şey olamadığı için yazmıyorum. Yazmıyorum şimdi. Kahve içiyorum. Iyi geceler.