Sözlük Başlıkları

xxinstagram.com
@lornemalvo onu da yapabiliriz
1 gün
xxinstagram.com
@marijuana xxinstagram ile instagramdan indirme yapmak için video veya foto linkine gitmen gerekiyor. kullanıcı adını yazarsan olmaz
1 gün
unutulmaz replikler
kim kimi koparıyor kendi payının
(bkz: kolpaçino)
2 ay
xxfacebook.com
bildiğiniz üzere facebook video indirmeye izin vermiyor. xxfacebook.com sayesinde "https://www." yerine "xx" yazarak instagram video veya fotoğraflarını kolayca indirebiliyoruz.

örnek
facebook linki: https://www.facebook.com/leomessi/videos/205648456...
xx linki: http://xxfacebook.com/leomessi/videos/205648456437...
1 gün
xxtwitter.com
bildiğiniz üzere twitter video ve fotoğraf indirmeye izin vermiyor. xxtwitter.com sayesinde "https://www." yerine "xx" yazarak instagram video veya fotoğraflarını kolayca indirebiliyoruz.

örnek
twitter linki: https://twitter.com/TeamMessi/status/9358014373297...
xx linki: http://xxtwitter.com/TeamMessi/status/935801437329...
1 gün
xxtwitter.com

1 gün
xxinstagram.com
instagram üzerinden video ve fotoğraf indirmeye izin vermiyor. xxinstagram.com sayesinde "https://www." yerine "xx" yazarak instagram video veya fotoğraflarını kolayca indirebiliyoruz.

örnek
instagram linki: https://www.instagram.com/p/BYK9nrTnhIk/
xx linki: http://xxinstagram.com/p/BYK9nrTnhIk
1 gün
yumurta bile kıramayan bayanlar
kalp kırmayı çok iyi bilirler
1 ay
enes batur izlerken aile büyüğüne yakalanmak
allah göstermesin çok kötü bir durumdur. gerçi yakalanmadan izlememek daha kötü bir durumdur.

ayrıca
(bkz: orkun ışıtmak izlerken aile büyüğüne yakalanmak)
(bkz: oha diyorum izlerken aile büyüğüne yakalanmak)
1 ay
gülseren yücel
tanıdığım en çirkin insanlardan biridir. sima olarak değil, iç çirkinliği (iç güzelliği diyorlar ya işte tam tersi, ben uydurdum) olarak aşırı çirkin bir insan.

tamam sima olarak da çok çirkin biri olabilir ama içi güzel olduğunda alışıp sevebiliyorsun insanı. misal, lisedeki edebiyat hocam vardı, kara melek derdik kadına, çok çirkindi ama çok severdik. hatta çoğu zaman gelir bana sarılırdı, çünkü sevgi böyle bir şey. ama ama ama. bu kadın öyle değil iç dış çok çirkin. nezaketten haberi yok. yardım sever değil. konuşmayı, muhabbet etmeyi zerre bilmiyor. şimdi akifçiğiim bu kadını niye bu kadar itin totosuna soktun çıkardın diyeceksiniz. ben de duracak mıyım, durmayacağım yapıştıracağım cevabı "yok be oluuum, ne sokması ne çıkarması sadece gördüklerimi ve hissettiklerimi yazıyorum" diyeceğim.

peki bu kadın hakkında bu kadar fikir sahibi nasıl olduğumu soracak olursanız kısaca anlatayım. dikey geçişte bilirsiniz okuduğunuz 2 yılın derslerden bazılarından muaf olursunuz, biz de işte hangileri diye öğrenmek için sorduğumuzda bu kadına yönlendirdiler (nişantaşının kime ait olduğu belli olmayan kapılarını bir ara yazarım, hiçbir kapının üzerinden şahıs veya departman adı yok hesap edin işte. sürpriz yumurta kapılar.). neyse gülseren yücel kadar olmasın ama cehaletin verdiği özgüvene sahip bir sekreter bizi gülseren yücel'in isimsiz kapısına yönlendirdi. kapıyı çaldık, içeri girdik. hani kapıyı çalıp içeri giriyorsak belli ki bir şey soracağız, "hayırdır" yüz ifadesiyle bizi karşıladı. selam verdik ama karşılık alamadık. böyle böyle hangi derslerden muaf olacağımızı öğrenmek istiyoruz yardımcı olur musunuz tarzında, kadını ürkütmeden bir soru sorduk. yüzümü "bunlar burda ne arıyor, burası benim şahsi dinlenme odam, ben buraya çalışmaya gelmiyorum, yatmaya ve sağa sola emir vermeye geliyorum ki" tarzında bir bakış attı. sonra dediki "ben artık bölüm başkanı değilim, yeni başkan kim onu da bilmiyorum. gidin asistan" derken telefon çaldı ve bir şeyler geveledi. cümle tam bitmediği için bekledim, hani bekliyorum telefonu iki saniye sessize alıp cümleyi bitirecek ben de çıkacağım. ilk başta "bi saniye bekle" işareti var bilirsiniz onu yaptı sandım, biraz bekledim. sonra tekrar işaret yaptı çık işareti yapıyor ve yüzüme bile bakmıyor, yani beni yok sayıyor. hani biri aradığında diğer arkadaşı onu sorularsa yok de işareti yapar ya işte o işareti yapıyor. "çok teşekkür ederiz, çok incesiniz" diye bağırarak odadan çıktık. arkadaşım, "asistanıma sorun" anlamış, ben hiç bir şey anlamadım o gevelemeden. neyse bundan sonrası başka bir hikaye zaten.
2 ay
osho
“asi ruh” ya da “provokatör mistik” olarak da anılan osho, 1931 yılında hindistan’ın madhya pradesh eyaletindeki kuchwada’da dünyaya gelmiştir. daha çocukluk yıllarından itibaren, başkaları tarafından verilen bilgiler ve inançları edinmektense gerçekliği kendisi deneyimlemekte ısrarcı olan asi bir ruhu vardı. bu durumu kendisi şöyle dile getirir:
“çocukluğumdan hatırlayabildiğim kadarıyla yalnızca tek bir oyun sevdim: tartışmayı, her şey hakkında tartışmayı... pek az yetişkin bana tahammül edebiliyordu; beni anlamaları söz konusu bile değildi. okula gitmek hiç ilgimi çekmiyordu. orası olabilecek en kötü yerdi. sonunda gitmeye zorlandım, ama elimden geldiğince direndim, çünkü orada yalnızca benim ilgilendiğim şeylerle ilgilenmeyen çocuklar vardı ve ben de onların ilgilendikleri şeylerle ilgilenmiyordum. bu yüzden hep grup dışı kaldım.”
1990 yılına kadar süren yaşam yolculuğu süresince tüm dünyayı yerinden oynatacak söylemleri ve geliştirdiği meditasyonlar ile günümüzde hâlâ güncelliğini koruyan sıradışı bir şahsiyet olan ve bhagwan shree rajneesh adıyla da bilinen osho, din, felsefe, psikoloji, politika ve insanı ilgilendiren birçok alanda her türlü geleneği temelden sarsan yorumlarıyla büyük ilgi ve de tepki toplamıştır.
yirmi bir yaşında üniversite öğrenimini tamamlayan osho, jabalpur üniversitesinde yıllarca felsefe dersleri verdi. aynı zamanda da tüm hindistan’ı dolaşıp konuşmalar yaptı, halka açık tartışmalarda tutucu dini liderlere meydan okudu, geleneksel inanışları sorguladı ve hayatın tüm alanlarından insanlarla bir araya geldi.
1960’ların sonlarına doğru artık kendi dinamik meditasyonlarını geliştirmeye başlayan osho, meditasyonun o rahat ve düşüncelerden arınmış durumunun keşfedilebilmesi için öncelikle geçmişin modası geçmiş yöntemlerinin ve günümüz modern hayatının getirdiği sıkıntıların ağırlığı altında ezilen çağdaş insanın çok derin bir ruhsal temizlenme sürecinden geçmesi gerektiğini ileri sürer.
1970’lerin başlarında ilk olarak bazı batılılar osho’dan haberdar olmaya başladılar. 1974’te hindistan’ın pune şehrinde onun çevresinde bir komün kuruldu ve başlangıçta batı’dan tek tük gelen ziyaretçiler, sonradan gittikçe çoğaldı.1985 yılında göçmenlik yasalarını ihlal etmek suçlamasıyla gözaltında olduğu sırada yavaş yavaş zehirlendiği söylenir.
1975 yılı boyunca osho, doğulu meditasyon teknikleri ile batılı terapi yöntemlerine devrim getiren programların ve atölyelerin genişlemesine rehberlik etti. ağustos 1975'te ilk terapi grubu başladı. grup süreçlerine günlük dinamik ve kundalini meditasyonları, osho'nun sabah söylevleri, gruptan önce veya sonra on günlük meditasyon kamplarına katılmak dahildi. darşan'da, osho yeni gelen gruplara önerilerde bulunuyor, grup liderlerine tavsiyeler veriyor, grubun katılımcıları ile görüşüyordu. 1977’nin sonunda elli farklı grup önerilebiliyordu ve aşram[1], dünyadaki en büyük ve en yenilikçi büyüme merkezi olarak tanınıyordu.
toplum, din, politika, felsefe, psikoloji ve daha birçok alanın, insanın benliği ve varoluşu ile ilişkisini ele alan osho, bu konularda ileri sürdüğü oldukça cesur ve kalıpları kıran savları, söylemleri ve iddiaları ile birçok otoritenin tepkisini çekmiştir. köhneleşmiş, kalıplaşmış sistemlerin güçlü bir şekilde etkisi altında kalarak kendini sürekli bastıran ve böylece sürekli bir gerilim halinde olan çağdaş insan için mutluluğun, gevşemenin, yaşama sevincinin hedef alındığı meditasyon yöntemlerini geliştirmekle birlikte, bazen dinin karşısında, bazen yanında olmuş, ama bugünkü anlamda kabul edilen din görüşünün içerisinde olmamıştır. bununla birlikte doğu kültüründen ve mistisizminden de tamamen uzak değildir.örneklerinde buda’dan, tao’dan bahsettiği kadar, mevlânâ’dan, nasreddin hoca’dan, hallac-ı mansur’dan da bahseder. ancak insanın cinsel hayatı, tatmini ve mutluluğu üzerine cesur terapi yöntemleri geliştirip onun rahatlamasını sağlamak amacıyla meditasyonlar geliştirmesinden dolayı dini çevrelerce oldukça eleştirilmiş ve tepki görmüştür. bunun yanında, toplumsal konular hakkında da derin araştırmalar yapıp kendi fikirlerini insanlara sunan osho’dan, birtakım politika, güç, rant ve nüfuz çevreleri rahatsız olmuştur. belki de bu yüzden 1981 yılından itibaren abd’den başlayarak ülke ülke dolaşıp kendine yer edinmeye çalışmış ama birçok ülke onu barındırmak istememiştir. böylelikle de birçok sıkıntı yaşayan osho, 1985 yılında amerika’da tutuklanarak 12 gün boyunca hapiste kalmış ve ardından sınırdışı edilmiştir. bu süre içerisinde yavaş yavaş zehirlendiği iddia edilen osho, 1990 yılında da zehirlenme belirtileriyle ölmüştür.
bugün onu eleştirenler kadar onun yolunda gidenlerin kabul ettiği bir gerçek vardır : o da osho’nun olağanüstü sıra dışı ve hiçbir kalıba ya da düzene boyun eğmeyen, suyuna gitmeyen ve tamamen bireysel özgürlüğü savunan bir kişilik olduğudur. o, özellikle İkinci dünya savaşı’nın ardından sayıları gün geçtikçe artmakta olan ruhani buhran içerisine düşmüş insanlar için bir nevi alternatif bir inanç sistemi kurmak yolunda doğu felsefelerine hücumun yol göstericilerindendir.
bireysel olduğu kadar toplumsal arayışlara da en derin detayına kadar inen osho, kendisi kitap yazmamıştır. bununla birlikte otuz beş yıl boyunca dünya çapında yapmış olduğu konuşmaları kayda alınarak sayılarca kitap haline getirilmiştir. o, hiçbir geleneğe ait olmadığını açıklamış ve “lütfen beni geçmiş ile bağlantılandırmayın, onu anımsamaya bile değmez” diyerek seslenmiştir insanlığa… öğrencilerine ve dünyanın her yerinden kendisini dinlemeye gelenlere yaptığı konuşmalar 30'dan fazla dile çevrilmiş ve 600'den fazla ciltler halinde yayımlanmıştır.
temmuz 1974'ten 1981'e kadar söylevler vermeye devam eden osho, tao, zen, hıristiyanlık, hassidizm, sufizm, baullar, hindu gizemciler, tibet budizmi, tantra, v.b. pek çok spiritüel gelenekteki aydınlanmış gizemcilerin öğretileri üzerine yorumlar yaptı. değişik günlerde kendisini izleyenler tarafından sorulan sorulara yanıt verdi. o kendisini “gerçek bir varoluşçu” olarak tanımlamıştır.
beden ve zihnin birikmiş stresini atmak amacıyla kendine özgü olarak meditasyonlar geliştiren osho , otobiyografisini de yazmamıştır . yapmış olduğu çalışmalar ve konuşmalarından kendisinin tanınabileceğini söylemiştir.

osho’dan bazı sözler :

· ben sana hiçbir ideal öğretmiyorum, sana hiçbir "olmalı"yı öğretmiyorum. ben o, bu olmalısın demiyorum. benim tüm öğretim basitçe şudur: her kimsen, onu öyle eksiksizce kabul et ki, başarılacak hiçbir şey kalmasın. o zaman beyaz bulut olursun.
· seni evine döndürmeye çalışıyorum. çok uzağa gittin. gelip geçici şeylerin peşinden uzaklaştın, rüyaların peşinde koştun. ve ben senin eve dönmeni istiyorum.
· her şey değişecektir, doğaları budur. bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir.
· şu anda yaşa. yalnızca şu an gerçektir ve canlıdır. ve eğer gerçek bilinecekse, ancak şu an aracılığı ile bilinir.
· topluma mutlak şekilde teslim olmak, bütünüyle onun esiri olmak gerekir. toplum ancak o zaman yalnızca kölelere, ruhsal olarak intihar etmiş kimselere saygı duyar.
· ego bir buzdağıdır. onu erit. onu derin sevginin içinde erit, böylelikle o kaybolsun ve sen okyanusun parçası haline gel.
· hayat küçük şeylerden oluşur. eğer sen seversen büyük olurlar.
· hayatın hedefi özgürlüktür. özgürlük olmadan hayatın anlamı yoktur. özgürlük politik, sosyal ya da ekonomik özgürlük anlamına gelmez. özgürlük zamandan, zihinden, arzudan özgür olmaktır. zihnin varolmadığı anda evrenle bir olursun; evren kadar sınırsız ol.
· zihin tıpkı kalabalık gibidir; düşünceler bireylerdir. ve düşünceler sürekli orada oldukları için sürecin maddi olduğunu düşünüyorsun. her bir düşünceyi bırak ve en sonunda hiçbir şey kalmaz. zihin diye bir şey yoktur, sadece düşünce vardır.
· doğal olarak yaşa. nasıl bir oyundaki aktörler gösteriden sonra kostümlerini ve makyajlarını çıkarıyor, bir kenara koyuyorsa…
· sevgi ve farkındalık: İki yol budur…
· kendi yolunu aramalısın; herkes kendi yolunu aramalı.
· ancak zararlı bir şey yapmak için güce ihtiyacın olur; aksi halde sevgi yeterlidir, merhamet yeterlidir.
· kendi içinde ne bulursan bul, ne kadar çok çöp olursa olsun, bu kendi gerçekliğin. temizlenebilir, bir kenara bırakılabilir; ondan uzaklaşabilirsin. ama bu konuda herhangi bir şey yapılmadan önce, onu tanımalısın. İlk ve en önemli şey bu.
· ve kendini unutmamalısın! kendini hatırlamalısın, çünkü ancak hatırlayarak kendini dönüştürebilirsin.
2 ay
osho

2 ay
borç isterkenki samimiyet
uzun süredir görüşemediğiniz bir arkadaşınız sizi borç istemek için aradığında size olduğundan daha samimi bir tavır sergiler. hemen farkedilebilir. saçma sapan sorunlarınızı söylediğinizde hemen üzülür, teselli etmeye çalışır.

- havalar çok soğudu, hele geceleri çok soğuk
+ aman yorganla yat üşütürsün sonra

lan bunu annem bile demez oldu artık, borç için ne bu yapay ilgi.
2 ay