pire

1395

231

21

132

pire 1

2 Kütüphanede geçen hafta gördüğümüz sakalli, biyikli, esmer, kara kaş kara göz, siyah kemik çerçeveli çocuk. Tus'a hazırlanıyormuşsun. Arkadaşımın dikkatini çekmiştin ve onun yerine seni ben gözetliyorum ruhun bile duymadan 😎 Buralardaysan bir haber et 😂 (Her türlü ajanlık çöpçatanlık yapılır. Ödeme notlarla yapilmaktadir)

pire 23

3 Sınav haftasının verdiği gerzeklikten yaziyorum galiba bunu lütfen kimse yanlış anlamasın, sadece farkındalığı veya gerçekçiliğinin tartışılmasını istediğim bir gözlem burda söyleyeceğim şey. Tıptaki kızlar erkekler kadar olmasa da yine tıp okuyan sevgili istiyorlar. Bunu anlayabiliyorum çünkü tıptaki kızlara karşı erkeklerde aşağlık kompleksi oluşuyor (ki asla kimse kimseden üstün değildir, heleki fakültelerden dolayı asla) . Ama tıptaki erkeklerde de artık tıptan sevgili telaşı var (istisnaları saymıyorum). Ben mi yanlış bir kanıya varıyorum. Doğruysa sebebini merak ediyorum

pire 0

10 Röportaji izledim ve tuhaf geldi bana. Ne demek erkek ödemeli? O da öğrenci sen de öğrencisin. Herkes kendisi ödemeli tabiki. Tamam erkekler centilmenliklerini belli etmek amaciyla hesabi ödemeye yeltenmeli ama sadece yeltenme kisminda birakmali. Cok israrci olmamali. Yeltendin kendi centilmenligini kanitladin bu kadari zaten yeterlidir. Sevgiliyken dahi bu böyledir. Herkesin kendi hesabini ödemesi en doğrusu bence. Tabiki 2 tarafin da durumu musait oldukça. Bir taraf sıkıntıda olduğu zaman diğer taraf tabiki destek olup ödeyecek :) Bu tamamen farkli bir husus :) Ama diğer türlü sömürmek olur bence. Feministten (sanilanin aksine erkek dusmani degil, erkek kadin esitligi savunucusu) selamlar :)

pire 8

11 Geçenlerde ailece yemek yedik masada sohbet ederken bir yandan da televizyon açık. Yeni yazılımlar, programlar, uygulamalar geliştirerek zengin olmuş, tanınmış veya daha da ilerleme şansı yakalamış insanlardan bahsediliyordu galiba. Ben dinlemiyordum. Sonra babam haklı olarak Türkiyedeki gençlerin pek fazla girişken olmadığından ve böyle şeylerle çok nadir gelişim gösterebildiğimizden bahsetti. Sonra konu bana geldi. Annemin öncülüğünde üstü kapalı bir biçimde gömülmeye başlandım. Telefonda bilgisayarda boş boş zaman harcıyorsunuz diye genelleme nitelikli hedef olarak gösterildim. Yav ben Tıp okuyorum sayın ailem. Dışarı bile düzgün çıkmıyorum zaten çıksam da kendimi nasıl geliştirebilirim. Napayım elime neşteri alıp sokak aralarında milleti mi deşeyim? Milleti köşe bucak narkozla mı bayıltayım? Elektroşokla mı dürteyim? Gözüme kestirdiğimin totosunu dart tahtası gibi şırıngayla mı vurayım? Ne yapayım ben?

pire 1

0 Uzun bir aradan sonra yazıyorum ve ilk defa dertlerimi anlatmak maksadım. Normalde gır gır şamata modundaydım hep. Canım yanıyor bu gün. Bir başkasının canını yaktım çünkü. O beni düşünürken ben ise korkularımı karamsarlıklarımı düşündüm ve kaçtım. Canını yaktım onun. Kendimden çok nefret ediyorum. En kötüsü de o hala benim canımı yakmamak için uğraşıp ona göre tepkiler veriyordu. Senin gibi bir insanı üzdüğüm için kendimden nefret ediyorum. Ve bu yaptığım ilahi adaletle yerini bulacak. Belki vicdan azabından ölecek dereceye gelirim belki daha ağırını yaşarım. Ama karşılığı nasıl olursa olsun çekeceğim cezayı hak ediyorum seni incittiğim için. Beni affet kalbi güzel insan. Sen burada pek takılmıyorsun biliyorum. Ama sana söylesem de dinlemeyecek belki de inanmayacaktın bu sözlerime. Belki olur da şans eseri okursun. Okumasan da içimde tutmamış oldum. Beni affet.

pire 0

2 Önceki postta bahsettiğim şahıs seni tebrik ederim ışık hızından hızlı soğuttun kendinden... O zaman dans, Renk 🤗

pire 16

5 Ya kızlara anlaşılması zor diyorlar ama 5 adım yürüyen sonra 6 adım geri çekilip yine 7 adım yürüyen ve bunu ardışık şekilde çoğalan sayılardan güç alarak bıkmadan sürdüren sen ve seni anlayamayan ben... Ne yapacağımı şaşırdım...

pire 35

12 Gençler kimseyi tarif etmiycem. Sınavlardan dert yanmıycam. Şairene konuşmıycam. Komiklik de yapmıycam. Sadece sohbet olsun istiyorum. Nasılsınız? Neler yapıyorsunuz?

pire 9

5 Teklif ediyorum benimle evlenir misin? Çok düşündüm beni bu zalımlardan kurtaracak bir cengaver lazım. Hocaya höst sınava pöst laf atana heyt diyecek böyle sonra da siz kim köpek diyerek tüm karizmasını yerlebir edecek 😑 yok yok bizim jenarasyonda yok böyle babayiğitler

pire 3

10 Kanka hayata isyan edemiyorum edince daha kötü seyler oluyor... Korkayrum ondan..