Sözlük Başlıkları

alkol
metil alkol kör eder etil alkol mal eder.
4 gün
daniela freitas
mahmut orhan'nın klibinden aşina olduğumuz daniela freitas, 14 ocak 1979 santo andré, são paulo, brezilya doğumlu ve 1.66 m boyundadır.
6 gün
alfred p. southwick
edison'un kanına girip tesla'nın alternatif akımının insanlar için zararlı şeklinde kampanyalar başlatmasına sebep olan, insanların gözü önünde bir fili elektrik verilerek öldürülmesine sebep olan ve daha sonra insanların elektrikli sandalye ile idamına dönüştüren kişi.
8 gün
bayanları tatlı gösteren itemler
bunların başında sarı saç tebeşiri ile yapılan pembe renktir. ikinci sırada ise halhal gelmektedir.
8 gün
harley davidson
tüm dünyada bu isim duyulunca akla ilk motosiklet gelirken türkiye'de her bir teki 1 kg gelen uzun boğazlı bot akla gelmektedir.
8 gün
türk milli takımının başarılarını görmüş nesil
3 haziran 2002 türkiye brezilya maçı'nda hakeme "ananı s.... be careful" diyen alpay özalan.
13 gün
atari oyunları oynamış efsane nesil
mortal kombat'da sub-zero ile oyun bitirmenin verdiği tarifsiz keyif.
9 gün
little caesars arena
nba takımlarından detroit pistons'ın sahası olan little ceasars arena 22 bin 76 seyirci kapasitesi ile nba takımları içinde en fazla kapasiteye sahip sahadır.
10 gün
bunun bile sevgilisi var
rüzgar erkoçlar.
1 ay
otobüste oflayıp puflayıp çevresindekileri de darlayan insanlar
(bkz:kendini prenses/prens zanneden tipler)
11 gün
damsız girilmez
fransızca "dame" kelimesinin türkçe'ye geçmiş halidir. dansta kavalyeye eşlik eden kadın anlamına gelir. kadınları dansa kaldırmanın nezaket sayıldığı zamanlarda erkekler tanımadığı bayanları dansa kaldıramazdı. çünkü o dönemlerde kadınların tanımadıkları erkeklerle dans etmesi ayıp sayılırdı. bu yüzden erkeklerin balo veya partilere yanlarında tanıdıkları bir bayan ile gelmeleri istenirdi. günümüzde de bu kural devam ettirilmiş ve müzikli eğlence mekanlarında herkesin çift olarak dans edebilmesi için giriş kapılarına böyle bir ibare konulmuştur.
13 gün
tüketeceği yemeğin yahut içeceğin fotoğrafını paylaşan insan
(bkz: çağımızın hastalığı gösteriş)
13 gün
iyilik yapıp denize atmak
bazen ne kadar iyi olursanız olun olmaz bazı şeyler. örneğin: bir petrol tankeri kanada açıklarında battıktan sonra, iki tane deniz ayısı 80000 dolar harcanarak temizlendi ve büyük bir törenle denize bırakıldı. tam 2 dakika sonra herkesin gözleri önünde bir mavi balina deniz ayılarını yedi.
14 gün
sevgili için yapılabilecek fedakarlıklar
örnek olarak: ingiltere'deki bir rahibin striptizci sevgilisi için çalıştığı kilisedeki tarihi eserleri çalıp 300 bin sterlin karşılığında sattıktan sonra sevgilisinin rahipsiz yabancı ülkelere tatile gidip, en kaliteli viskileri içip, en pahalı restoranlarda yemek yiyip, en ünlü moda tasarımcılarının kıyafetlerini giymesidir.
14 gün
gömülme vasiyeti
82 yaşında akciğer kanserinden yaşamını yitiren billy standley gibi 1967 model harley davidson motosikleti üzerinde gömülmek istiyorum
14 gün
telefonunu klozete düşüren insan
teselli için: ibrahim tatlıses- vur gitsin beni
14 gün
ricardoveritas
ricardoveritas
@ricardoveritas
Outdoorsman, ocean addict, adrenaline junkie... and I do some acting on the side.
2016 Girişli