ricarlonotte
ricarlonotte

en mutsuz anda bile gülümsetir...
ricarlonotte
dünya devi österşunds önünde rezil olan takımımı tebrik ediyorum. dursun istifaaaaa !!!!
ricarlonotte
aşırı alkole vurmaya başladım kendimi pskolojim darmaduman hiç bu kadar kendimden geçmemiştim. ben baya normal ile anormali karıştırır oldum. o kadar garip şeyler gördüm ki dünya pencerem değişti ama bu bana yaramadı ...
ricarlonotte
İzmirin sokaklarında
yürüyoruz formalarla
sayımız yüzbinler oldu
sarısıyla kırmızıyla
sarın güneş gibi olsun
kırmızın damarımda kan
sensiz geçmesin bu yaşam
senin için bütün kavgam
1925 de doğdu şanlı göztepemiz
issız kuytu köşelerden
and olsun ki döneceğiz
o günlere inanarak
dalgalan sarı kırmızı
acıların arasından
söyle isyan marşımızı
kalksın eller üçlü için
haykıralım gözgöz için
son nefesi verir gibi
şehadet getirir gibi

hoşgeldin atatürk şehri hoşgeldin şanlı göztepem :)
ricarlonotte
turgut özal yurdu'nun özellikle hava kararınca o yoluna gece 12 ye kadar polis devriyesi olsa lüks mü olur? ben daha evvel bir yıl önce falanda sıkıntılı bir durum duymuştum bir kızı arabaya akşam zorla almaya çalışmışlar falan diye. dik abi oraya bir polis bak bakalım birşey oluyormu !! burası güney doğu falanda değil 2 polis devriye atsa samsunda vukuatlar artmaz aksine düzelme olur. şimdi iddaa ediyorum benimde bazı yetkilerim var bazı yerlerde bu başvuruda bulunsam bireysel hizmete mahsus değildir güvenlik güçlerimiz diyecekler. abi caydırıcılık yokkkk !! o herif tacizde etse içeri girip nasılsa çıkarım diyor. kızmayın banada üniversite girişte kartlara bakmayan güvenlik abilerimiz var bir kişiydi bi ara şimdi 4-5 kişi çay kahve içiyolar her gördügümde. abi boş beleş oturtacagına ordaki güvenlikleri git turgut özal yurdunun yoluna iki kulübe dik bari koruma maksadına ulaşsın. ama bu sözler tuz buz olur yarın yine kimse birşey hatırlamaz yönetim mercileride sus pusa yatar haa pardon bi kınarlar olay çözülür. adaletin olmadıgı yerde herkes kendi adaletini uygulamaya başlar asıl nizam o zaman bozulucak zaten ortada nizam falan kalmamış koruyamadıkdan sonra o adamı alsan nolur alıp sanki ceza veriyormuşsun gibi !!!
ricarlonotte
kaleye gitme , korner atma , yarı sahana gömülü oyna sonra abuk subuk bir pozisyondan bir kez gel gol at ! futbolun adaleti yok abi net . bu kadar ezici futbol oynuyorsan atıcaksın artık atamazsan böyle saçma bir pozisyondan aynı yerden 10 kez kafayla vursa girmeyecek yerden adam gol atar. sende sinirden çıldırırsın !
ricarlonotte
evet biraz üzgünüm. aslında bir emanete sahip çıkamayışın kızgınlığını yaşıyorum içimde. haklı oldugumu biliyorum haksızlıkları görüyorum engel olamadıgım için olamadıgımız için kızıyorum. en azından bu kadarını başarabiliriz sanmıştım en azından bu kez ayağa kalkarız demiştim... kaybetmek değilde nasıl kaybedildiğini görmek daha çok koyuyor. biliyorsunuz ve birşey yapamıyorsunuz gerçek çaresizlik bu . hayatımda ilk defa bu kadar hak tan gereğini diledim. İlk defa adaletin bu denli eşit olmadıgını hissettim ... diyeceklerim bu kadar.
ricarlonotte
ricarlonotte
10 ay
birini özlemek için aşık olmaya gerek var mıdır ? sanırım yoktur. düşünsenize hiç görmediginiz sesini dahi duymadıgınız bir kişi sizin hayatınızda yer edebiliyor . gülümsetiyor düşündürebiliyor özletebiliyor kendini. İyi geliyor işte. ve öyle bir an geliyorki gitmesi gerekiyor arkasından mutluymuş gibi seyrediyorsun. bu gerçekden oldukca zor...
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
aslında gülümsemek zor degil. bazen kahve ve kitap iş görebilir mesela :) veya gerçekden güvendiginiz bir dostunuzla yaptıgınız sohbette... eskiler başkaydı . üniversiteye geldigimde oldukca heycanlıydım . yeni insanlar tanımak başka bir şehir üniversite havası uçsuz bucaksız bir deniz oldugunu zannetmiştim. ancak pekde tutmadı gerçekler. son yılıma girdigim bu günlerde gerçekden o tadı, üniversite bitirdim dolu dolu yaşadım ve öyle insanlar tanıdımki birkez daha yaşamak istiyorum diyemedim. tanıdıgım yüzlerin hepsiyle anlaşabilicegimi zannetmiyordum zaten. ancak dönüp baktıgımda bu şehir geride bırakacagım dört yıl dısında hicbir sey icermiyor. ne bir dost ne bir sevda sadece okudugum kitaplar :)
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
herkes yalnızlıkdan şikayetçi :)) abi sevgili olunca bu değişiyormu sanıyorsunuz siz ? sevgilin oluncada hayatın kısıtlanıyor ve birtek o olsun istiyor. hertürlü aynı kapıya çıkıyor :)) kreatif yada daha dogru tabiriyle entellektüel bir kız bir donanım aslında aranan. konusmakdan sıkılmamalıyım en temel istedigim bu benim. saçının fönlü olması makyajlı olması sıfır önem demiyorum ama güzellik donanımla birleşmeyince kreşte çocuk sevmeye benziyor ilişki... neyse gününüz güzel geçsin dostlar :)
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
öncelikle iyi akşamlar. yazıp yazıp silmekden elim yoruldu. sanki birsürü şey var yazabilicegim ancak hepsi dügümleniyor ve dökemiyorum içimi . birşey oldu ve o gün bugündür ben dirilemedim. sanki yaşayan ölüyüm. buna ölü toprağı mı denir ne denir bilmiyorum ancak kurtulamıyorum . 3 yıl öncesine götürüyor bu durum beni. o gün bir milat oldu sanki kaderim için . hep geriye gidiyorum...
ricarlonotte
ricarlonotte
11 ay
aslında cok eski bir üyeyim ancak bir sebeble artık yazmakdan vazgecmistim. uzun bi aradan sonra buraya yazmak biriken şeylerde düsünüldügünde güzel :) yavastan dökmeye baslarız artık :)
ricarlonotte
ricarlonotte
@ricarlonotte
Belong to şeytancık ...
2016 Girişli