Ezra Sterling
bir cezmi ersöz şiiri ile bazı arkadaşları uyarıyorum; rabbim’e yalvarıyorum, bana ne eline ne gönlüne başka erkek değmemiş birini nasip et:

"kimi sevsem,
onun hep uzakta bir sevdiği vardı,
unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi…

kimi derinden sevsem,
o bir başkasını derinden hatırlardı.

öylesine çok sevdim ki onları,
başkalarına duydukları sevgileri anlatmalarını
sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim.

beni yitirmekten hiç korkmadılar;
çünkü onlara göre fazla iyiydim;
bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.

beni terk edenlerden tek bir dileğim olurdu.
'ne olur, bir daha beni aramayın!
çünkü ben kolay unutamıyorum.
çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. çocukluğumun o güzel bahçesini'

böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni…

soluksuz ve umutsuz kaldığı bir gecede mutlaka akıllarına ben gelirdim…

o, yedek sevgili!…"
Zeze
Zeze
2 gün
hayal kırıklığı 4715372
fazla içselleştiriyorum olayları belki de, bilmiyorum.. ama yanılmak ya da kandırılmak dokunmaz mı herkese. en azından bu işte yeniyken. bunu gözüm yeni yeni açılmaya başladığı için söylüyorum. son 1,5 yıldır belirli aralıklarla hep hayal kırıklığındayım. yeni sayılır.
yine bir arkadaşımız evet. yıktı beni. daha doğrusu onun hakkındaki düşüncelerimi, daha da doğrusu bize düşündürdüklerini. evet o düşündürdü. İnsanlar genelde yapıyorlar bunu galiba. diğerlerine onlar hakkında ne düşünmelerini istiyorlarsa öyle davranıyorlar. mesela hatalarını saklıyorlar. gerçi öğrenince neden sakladıklarını anlamak zor olmuyor. nasıl yapıyorlar bunu ya. her hatam bile dilimde. ben de saklarım ama kendimi değil, derdimi saklarım, sorunu saklarım ama insanın kendini saklaması 2 yüzlülük geliyor bana. (belki yanlış düşünüyorum bilemem, şimdilik böyle) yaptığı her güzel ortada çirkinlikler yapılmamışçasına gizli saklı. hadi saklıyorsunuz da bari yerine hiçbir şey söylemeyin, güzel bi şeyi yapmış gibi onunla yer değiştirerek anlatmayın. sinsilik bu mu oluyordu acaba ? İnsanların hayatlarıyla oynamayın mesela, insanlara güzel şeyler vaadedip yarı yola bırakılmasını bile anlarım insandır derim ama bari hayatlarını değiştirerek yapmayın bunu be. evet arkadaşım yapmış. 2 kişinin hayatının içine etmiş, hatta dün gözlerimizin önünde etti. evlendiler... İnsan eşini erkekleri listeleyerek tip ve mesleğine göre sıralayarak seçer mi lan? bunu nasıl yaparsın. kızım ben hiç mi tanımadım seni. ulan senin yüreğin hiç mi bahar görmedi ? sen hiç aşk ne bilmedin mi ? arkasından dalga geçercesine laf ettiğin insanla sırf maaşı iyi diye (nolur sadece bu olmasın) nasıl evlendin lan ? kocasının mesleği ile toplumda yer tutmaya çalışan kadınlardan tiksiniyorum. evet aynen bu şekilde. çalışmayabilirsin, saygı duyarım ama bunu amaç haline getirmek ne demek ya. senin hiç kendine saygın da mı kalmadı derim insana. şu an bu kıza ben nasıl saygı duyayım ? duyamam. dedim ya yıkıldım ya. görseniz de var ya sessiz sakin hayatta beklemezsiniz. yıllardır tanıdığım (sandığım) insan ya. İnsan dışarıya karşı tetikte oluyor da, arkadaşlarına karşı indiriyor miğferini. ve ben bi kez daha darbe yedim. artık yeter demek istiyorum. İnsanların 2. yüzlerini görmekten ilkini unutmaya başladım yeter. neden demek de isterdim ama cevap basit aslında İnsan !
limos
limos
5 gün
şurada bir iki haftalığına eve geliyorum kanepe koltuk yüzü gördüğüm yok. hava dışarıda buz gibi. hergün biri arayıp hadi buluşalım diyor. üçe kadar yatıp, dörtte eve gelen kardeşlerimle dalaşıp, buz dolabının kapağının önünde yaşamak istiyorum. salın beni nolur nolur nolur. tamam canım arkadaşlarım sizi seviyorum. anlıyorum beni özlediniz. lan burdan otobüs durağı bile 15 dk. soğuk, üşüyorum, buz mu tutam¿ hepsini geçtim. valla hepsini geçtim. tamam giderim buluşuruz. sen ki en son sekizinci sınıfta gördüğüm ve geçen yıl sosyal medyada beni bulan arkadaşım. beni niye özlüyorsun. toplasan üç kere konuştuk (hepsinde sen aradın ). beni başka bir arkadaşınla mi karıştırdın. bebeğim biz ne ara özleyecek kıvama geldik. lan ben niye senin için bu soğukta dışarı çıkıyorum. bir de bize gel diyor. dalağımın böbreğimin peşinde misin ¿¿ ben ayıp olmasın diye söylemiyorum ama ben seni tam olarak hatırlamıyorum bile. zayıf hafizamdan yararlanıp dalağımı böbreğimi alıp beni soğuk bir ormanda eski bir küvetin içine bırakıp kaçacak misin????
ikizler
ikizler
5 gün
mutlu geceler gençler. nasılsınız? bütlerin başladığı günde ilk gazilerimiz nasıllar. önden gönderdik onları ki arkalarından biz gelelim diye. yoksa biz de giderdik ama şey şey olduğu için şey edemedik. benim de 2 günlük büt maratonum yarın başlayacak. bu bir haftalık sürede de deyim yerindeyse çalıştım at gibi. yine yurttan nadiren çıktım ve gömdüm kendimi. 2 gün daha. sonrasında özlediğim yağmurların altında yürüyeceğim tekrardan. evet çoğu şeyi özledim. ama bunları daha çok özlemeyeyim diye bir süreliğine özledim. bu dönemde yurtta oturmayı seven yurt kuşlarını daha çok anlayamadım. acaba yurtta oturup da telefonda gezinmenin nesi eğlenceli. bilmem. ben geçen gün radyomun linkini buldum yine. yine sevindim kocaman. açtım aynı yayın şenlendirdi kulaklarımı. seviyorum radyo dinlemeyi. daha doğrusu sevdiğim müziklerin sıralama özgürlüğünün elimden alınmasını seviyorum. İkizlerim ben zor karar veren insanım. müzik listesini bir açıyorum. şunu mu dinlesem bunu mu derken adamakıllı bir şey dinleyemiyorum. radyo beni bu yükten kurtarıyor. bu yüzden de hayallerimin hep bir köşesinde yer buluyor kendine. bu sıralar arkadaşlarla middle earth diye bİr oyuna taktık. eski bir oyun. bir strateji oyunu. dün akşam arkadaşlarla buluşup oynadık. bu sefer hepsini ezdim geçtim. harp hiledir düsturu bilgisayar bile olsa savaşta düsturum oluyor. strateji oyunlarını seviyorum zaten. cs falan sarmıyor beni. belki hala iceworld 1.5 oynadığımızdan sarmıyordur. şimdi yarınki bütün son hazırlıkları var. dua edin dostlarım çalışmalarımın karşılığını alıp geçmem için. ben o zaman son bir defa daha bakmaya gideyim. sizinde de bütünüz varsa kolay gelsin gençler. İnşallah ağızlarına kürekle vurursunuz hepsinin. hepinize mutlu geceler. rüyanızda bütsüz bir sabah kahvaltısı yapın... :)
dodo
dodo
7 gün
keşke bütüm olsada samsunda kalsam :( ama gel gör ki okul biteli 3 sene oluyor.. okuldaki son 1,5 - 2 sene hep aklımda.. özellikle ev arkadaşlarımla olan kısmı.. ne günlerdi bee özledim hepinizi.
princepeacocks
arkadaşlar frp, rp oynamayı bilen, oynamak isteyen var mı?
not: haftada bir gün düzenli şekilde katılacak. çok önemli işler dışında iptal etmeyecek kişiler.
Evli bey
Evli bey
8 gün
askerliğini yapmamış arkadaşlara tavsiyemdir;

gelmeyin.
masabasi123
masabasi123
10 gün
arkadaşlar boşverin bütlü geçin daha fazla okulda kalın ben okul bitince anladım o bütlerin stresi bile tatlıymış çok özledim çok :)
masabasi123
masabasi123
13 gün
diş telimi taktırmamıştım daha mezun olur olmaz taktıracaktım babama birde her ayda onu ödetmek istedim kredide almıyordum çünkü. 2 kız yemekhanede konuşuyordu kendi aralarında ' 22 yaşından sonra tel taktırmakta ne anlamıyorum sanki param yoktu anca bu zaman taktırdım der gibi' dedi. arkadaşıda 'aynen yaaaa' dedi bende duyuyorum moralim bozuldu şu salaklar yüzünden vazgeçecektim. neredeyse teller çıkacak hala aklımda aynı muhabbet dönüyor. sinir oldum bak şimdi. içi boş kafa taşıyan arkadaşlarım sizin o zihniyetlerinizi öperler .
ajans55
ajans55
20 gün
mesaj başlığı: 50 tl ödüllü dijital marka önerisi

merhabalar arkadaşlar,

ne zamandır düşünüyorum lakin güzel bir domain ismi bulamadım. belki dedimki omudedikodu kullanıcıları güzel marka önerisinde bulunur. genel olarak internet hizmetleri veren bir ajans ismi olacak sitenin tasarımı hazır çok uğraştım ve çok güzel bir tasarım oldu lakin tek eksiğimiz güzel telaffuzu kolay akılda kalıcı bir domain.

genel olarak verdiğimiz ana hizmetler;

web tasarım
dijital pazarlama
seo

diğer hizmetlerise;

sosyal medya yönetimi
yazılım
prodiksiyon

alan İsminde ajans kelimesi geçerse iyi olur. önerilerinizi lütfen mesaj olarak atarsanız daha verimli olacağını düşünüyorum. İsterseniz başlık altına yazabilirsiniz tabi.

ödül: 50 tl kazanan arkadaş mesaj yoluyla bildirilecektir.

dipnot: İsim soyisim marka içerisinde olmaması lazım ve sadece .com, com.tr alan adlarını içermelidir.

marka isimlerininin boşta olup olmadığını herhangi bir whois sorgulayan internet sitesinden bakabilirsiniz.

sadista
sadista
20 gün
2018 e girmeden şunu şuraya bırakayım da dursun bazı arkadaşlar var böyle işlerine gelince konuşur işlerine gelmediğin de yüzüne bakmaya tenezzül etmezler ya köpek gibi it gibi bakarlar az bir laf dediğin de hemen savunma moduna geçer işte o yüzsüz haysiyetsiz egolu ben bilirim havalarında uçan arkadaşlardan bay bayan olmak üzere burada da gani gani varlar ya :d

yarası olan gocunacak işte :d neyse sizlere iyi geceler ...
sahsinamunasir
sahsinamunasir
22 gün
arkadaşlar hepinize merhaba :) uzem ingilizce de final sorularını bulabilirmiyiz ??
mimarlique
mimarlique
23 gün
arkadaşlar çıldırıyorum var mıdır ilacı
kan
kan
26 gün
arkadaşlar merhaba. 14 ocak 2018 tarihinde bir otomobil markasının tanıtımında görevlendirilmek üzere bay ve bayan ekip arkadaşları aranmaktadır. görev almak isteyen arkadaşların qzmbykstc @gmail.com adresine bilgilerini göndermelerini rica edicem.
nemesis
nemesis
28 gün
bu ara yine sardım bu merete! sürekli basar 2 katını alırım düşüncesinden bi ara dalgınlığıma geldi arkadaşlarla oturuyoruz manitini anlatıyor bizimkisi ya ne olucak falan! üzülme be oğlum bas kupona 2 katını alırsın derken buldum kendimi:d
yolyordam
yolyordam
1 ay
lütfen size tarım makineleri uygulama sınavını anlatmama izin verin.

+bakın arkadaşlar bu a makinesi
-tamamdir hocam
+bakin bu da b makinesi
-ona da eyw.
+siz ikiniz gelin bakalim. bu a bu da b makinesi olduğuna göre güneşin kütlesini hesaplayınız.
Oylesinebirvarlik
2 senelik psikiyatrik tedavi bugün itibariyle son buldu arkadaşlar, yıkıntılar temizlenebiliyormuş. doktorun odasından çıkıp babamı arayıp sesini duyduğumda gözümün arsız damlalarını tutamamıştım, anlamasın diye de telefonu kapatmıştım. İnsanların üzgün, şaşkın bakışları arasında çıkıp gitmiştim oradan. bugünse o koridordan kendime güvenle çıktım. etrafınızda her daim size zarar verdiğinin farkında bile olmayan ya da umursamayan insanlar olacaktır, her şeyi bir kenara atıp kendinizi güçlendirin ama bunu hırsla yapmayın ilmik ilmik iyilikle dokuyun içinizi. herkese iyi günler babuşlar🤗
Angel 🌟
Angel 🌟
1 ay
İlahiyattan arkadaşlarımızın sosyal projesi... ❤️
mihrimah
mihrimah
1 ay
saklambaç oynardık. çoğu zaman beni bulamazlardı ya oyun biterdi yada kendim sıkılır çıkardım.
bir gün yine oynuyoruz gittim bizim samamlıkta bi varilin içine girdim. samanlığın kapısı kitli camı açık ve ben camdan girmiştim , varil cama 2 metrelik mesafede birde samanlığın üst kısmının yarısı açık.
tabi yine sona ben kalmışım , arkadaşlarım girebileceğim tüm delikleri çıkacagım ağaçtır duvardır bakmışlar.samanlığın oraya geldiler ve orada olduğumu anladılar dahası başka bir ihtimal yoktu ama görmediler.
içeri hiç kimse girmedi , camdan taş atanmı dersin yukardan su serpen mı ,ot toprak.. ıslandım kafama bir sürü taş toprak yedim ama inat ya gıkım çıkmadı.
yine onlar dağıldı oyun bitti gittiler.
bende paşa pasa eve gittim;(
çünkü artık oyun oynarken eğlenemiyordum.
bıkmıştım sürekli bilerek yenilmekten.
güçlü olmak hiç eğlenceli olmuyordu.
ufffff abim bile futbol maçında bana çalım atamadığı için sen kızsın ne işin var maçta diyip oyun dışı ediyordu.
öyle işte ben de çoğu zaman hayatı da oyun gibi bir kenerdan izlemeyi terçih ettim.
yani artık gücümün ,yetenegimin, nefesimin son noktasına kadar savaşmak anlamını yitirdi git gide bende.
kendimi eğlendiremiyorum ama sevdiklerimin eğlenmesini sağlayabiliyorum. onların sevinmesi için bilerek yenilmeye de alıştım,
İnsan zaten sevdikleriyle savaşırken hırpalanır sevdikleri için savaşırken en azından karşı tarafı da düşünmek zorunluğu olmadığindan daha çok çabalayabilir.
gerçi onuda düşünüyorum.
ama mutsuz değilim çok mutluyum. kendimi çok aramıyorum. sadece onlar olmayınca kendim için neler yapabilirim de hiç birşey yapamıyorum.
ben tek hayal bile kurman saçma gelir. içine birilerini koyarım, birileriyle tuğlasını harcıni çatısını yaparım. ama tek kalınca,
öylece kalıyorum. aslında çok yalnız kaldiğım oluyor. ama çok kalabalık yanlızlıklar.
kendi kendime kaldığım da çok oluyor, ama dayanamayıp hemen birilerini ekliyorum kendi içime.
ama bu sıralar yoruldum. sürekli bilerek yenilmekten.
saklanmak istiyorum gücümün sonuna kadar. birinin de cesaret edip o camdan girip iki adım atıp sobelemesini.
gerçi yine yenilmiş oluyorum ama😂😂.

TeddyBear
TeddyBear
1 ay
arkadaşlarım bana ‘İnsan sarrafı’ derler neden mi çünkü yeni tanıştığım birinin nasıl bir kişilikte, düşünce yapısı ve maddi durumunu tahmin edebilen biriyim ve emin olun %98 tutuyor. galiba bu durum benim için mükemmel bir şey çünkü o insana ona göre davranırım. ve etrafımdakileri kolay kolay uyarmam sadece gizlice izleyerek tahminlerimin doğru çıkmasına gülerim. diyeceksiniz neden söylemiyorsun. çünkü dediklerimi takmayacaklar “o öyle biri değil, saçmalama” tarzında şeyler diyorlar ama her zaman olduğu gibi en son ‘sen demiştin vb” şeyler söylüyorlar daha iki gün önce aydınlama yaşayan arkadaşlarım bana bunu dediler ben ise “yeni mi anladınız diyorum” dönemin başından beri sadece onların anlamasını bekledim ve sonunda anladılar. yine anlamalarına şükrediyorum çünkü ben o kişi hakında bir şey dediğimde suçlu ben oluyordum 😏😏😏

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)