zoey
zoey
4 sa
sevdiğini söylerken duygulanıp ağlayan bir insan, arkadaşınız yüzünden iptal olan buluşmayı sebep gösterip nasıl terk edebilir aklım almıyor
Zeze
Zeze
2 gün
hayal kırıklığı 4715372
fazla içselleştiriyorum olayları belki de, bilmiyorum.. ama yanılmak ya da kandırılmak dokunmaz mı herkese. en azından bu işte yeniyken. bunu gözüm yeni yeni açılmaya başladığı için söylüyorum. son 1,5 yıldır belirli aralıklarla hep hayal kırıklığındayım. yeni sayılır.
yine bir arkadaşımız evet. yıktı beni. daha doğrusu onun hakkındaki düşüncelerimi, daha da doğrusu bize düşündürdüklerini. evet o düşündürdü. İnsanlar genelde yapıyorlar bunu galiba. diğerlerine onlar hakkında ne düşünmelerini istiyorlarsa öyle davranıyorlar. mesela hatalarını saklıyorlar. gerçi öğrenince neden sakladıklarını anlamak zor olmuyor. nasıl yapıyorlar bunu ya. her hatam bile dilimde. ben de saklarım ama kendimi değil, derdimi saklarım, sorunu saklarım ama insanın kendini saklaması 2 yüzlülük geliyor bana. (belki yanlış düşünüyorum bilemem, şimdilik böyle) yaptığı her güzel ortada çirkinlikler yapılmamışçasına gizli saklı. hadi saklıyorsunuz da bari yerine hiçbir şey söylemeyin, güzel bi şeyi yapmış gibi onunla yer değiştirerek anlatmayın. sinsilik bu mu oluyordu acaba ? İnsanların hayatlarıyla oynamayın mesela, insanlara güzel şeyler vaadedip yarı yola bırakılmasını bile anlarım insandır derim ama bari hayatlarını değiştirerek yapmayın bunu be. evet arkadaşım yapmış. 2 kişinin hayatının içine etmiş, hatta dün gözlerimizin önünde etti. evlendiler... İnsan eşini erkekleri listeleyerek tip ve mesleğine göre sıralayarak seçer mi lan? bunu nasıl yaparsın. kızım ben hiç mi tanımadım seni. ulan senin yüreğin hiç mi bahar görmedi ? sen hiç aşk ne bilmedin mi ? arkasından dalga geçercesine laf ettiğin insanla sırf maaşı iyi diye (nolur sadece bu olmasın) nasıl evlendin lan ? kocasının mesleği ile toplumda yer tutmaya çalışan kadınlardan tiksiniyorum. evet aynen bu şekilde. çalışmayabilirsin, saygı duyarım ama bunu amaç haline getirmek ne demek ya. senin hiç kendine saygın da mı kalmadı derim insana. şu an bu kıza ben nasıl saygı duyayım ? duyamam. dedim ya yıkıldım ya. görseniz de var ya sessiz sakin hayatta beklemezsiniz. yıllardır tanıdığım (sandığım) insan ya. İnsan dışarıya karşı tetikte oluyor da, arkadaşlarına karşı indiriyor miğferini. ve ben bi kez daha darbe yedim. artık yeter demek istiyorum. İnsanların 2. yüzlerini görmekten ilkini unutmaya başladım yeter. neden demek de isterdim ama cevap basit aslında İnsan !
karakutuu
karakutuu
2 gün
İtiraf etmeliyim küçükken vasat bir çocuktum mahallede top oynarlardı ben onları seyrederdim tek kale maç yaparlarken beni kaleye gecirirlerdi okulda da aynı şekilde en arka sırada otururdum derslerim berbatti 3 olan notlarımi çok iyi derslerim olarak görürdüm abim çok farklıdır disiplinli düzenli ve aşırı derecede yırtıcı hayata kafa tutan ve korkusuz şöyle anlatiyim günlük beni sırtına oturtup sinav çekerdi her gün yatmadan bir saat dışarda kosardi avizeye tekme atardi şiir kitapları okur ezberler İbrahim sadri dinlerdi dersleri de çok iyiydi resmen adamligin can bulmuş hali beni de aşırı sever sonradan söylediğine göre benim o zamanlar ki halime çok uzulürmüs bu çocuk ne olacak diye dertlenirmis neyse asıl olaya geciyim okulda bir çocuk bana taktı benden büyük beni gördüğü yerde kafama vuruyor bahcedeysem üstüme top atıyor çantamı alıyor vermiyor acı çektirmekten zevk alıyor ugrastiriyor bende kimseye bişey demiyor gel zaman git zaman abim nasıl farkettiyse fark etmiş okuluma gelmiş çıkışta çocuğun bana vurduğunu gormus abim koşarak geldi çocuğun sırtından tutup duvara fırlattı cocugun yakasından tutup duvara dayadı bı kelebeği var abimin devamlı sallardi ogrenene kadar ellerini çok kesti çıkardı çocuğun boğazına dayadı öldüreceğim seni diyor çocuk ağlıyor bende izliyorum abi yapma bile demedim düşünün o kadar malım neyse abim çocuğa yok kulağını kesecem filan diyor baya korkuttu sonra iki tane de tokat yapıştırdı bı daha seni kardeşimin yanında gormeyim diye neyse biz eve geldik 1 saat sonra çocuk anasını babasını bide polisi alıp geldi babam sevilen adamdır eş dost araya soktuk olayı tatlıya bagladik. evimiz aynı mahallede arada 4 sokak ya var ya yok. lise okurken bile o çocuk beni gördüğünde yüzünün şekli değişir arkasını dönerdi tedirgin olurdu. neyse ki ben lisede acayip gelişim gösterdim . oda ayrı bir hikaye zamanı gelince anlatırım.
ikizler
ikizler
3 gün
mutlu geceler gençler. nasılsınız? ben son bütünü vermiş samsun istikametinden ege istikametine seyahat ediyorum. tamam kızmayın. benim de ilk defa başıma geliyor bu kadar erken gitme durumu memlekete. egeyi ne kadar sevsem de samsuna çok alıştım ve çok sevdim. gidesim gelmedi hiç. nasıl gelsin ki. İlk defa kendimi bulduğum, kendimi yaşadığım, bana ormanımı, gezginimi, banklarımı, aşkımı sunan şehir. biraz da gitmek istemiyorum diyebilirim utanarak. çünkü çok sevdim bu şehri. otobüse bile şöförden sonra bindim. şehrin havasından daha fazla çekeyim ciğerlerime diye. bugün bir dönüm noktası aslında. atlatmam gereken bir dönem bitti. elimden gelen her şeyi yapmanın rahatlığı var üstümde. çok savaştım ama değdi. şimdi tüm özlediklerime kavuşma vakti. valizime 6 kitap koydum. eğer biterse alırım hemen internetten. bir de udemy adlı bir site var. oradan photoshop eğitimi satın almıştım. bu tatilim boyunca photoshop konusunda gerçekten ben bu işten anlıyorum diyecek seviyeye getirmek istiyorum. tabi pratikle olacak bu iş ama öncelikle teori ile doldurmam lazım altını. kendimi savaş sonrası mıntıkasına dönen savaşçı gibi hissediyorum. bir sonraki savaş için hazırlık yapmaya gidiyorum. ama üzüldüğüm nokta sınav sonrası alışkanlıklarımı gerçekleştirememiş olmam. ne gezginle gezebildim, ne sinemaya gittim, ne kitapçıda dolaştım, ne gökyüzü ile karşılıklı bir kahve içtim, ne 01:51 i görebildim odamda. hayatımı seviyorum. hayatımı anlamlı kılan her şeyi seviyorum. bir de otobüs 2+1 denkgeldi. diyebilirsiniz her tarafa var artık 2+1. ne hikmetse ege tarafına fazla koymuyorlar. bu sefer denkgeldi ve ben de pinç adlı youtube programını indirmiştim onu izledim. aslında bir kemal tuğrul sümer olsa iyi olurdu ama maalesef. şimdi ben de taktım kulaklığı müzik listem akıyor aşağı doğru. uzun zamandır youtube dan dinleyip de indirip mp3 e çeviremediğim şarkılar vardı. keşke onları da vaktim olsaydı da mp3 formatına çevirebilseydim. ben her müzikle kendim ilgileniyorum. ses kalitesi iyi olmalı. şimdi eda babanın arkasından deniz tekin başlasaydı sonra müslüm babaya geçse güzel olurdu mesela. neyse gençler. daha bütü olan varsa allah kolaylık versin. İnşallah hepimiz geçeriz. mutlu geceler dostlarım. gittiğiniz tüm yollar hayallerinize çıksın... :)
alien
alien
4 gün
İki saattir delice aşağıdaki 'daha fazla yükle' butonuna basıp basıp yazılanları okuyorum. en sonunda bu olayı yaşarken aklımdan geçen fikirleri buraya da yazayım dedim.

bir iki iniyorsun, okuyorsun, he! bu normal dedikodu tayfası diyorsun, biraz aşağı iniyorsun bir abla var, gündemle alakalı bir şeyler anlatıyor. neden yapıyor bilmiyorum ama sanırım deneysel bir şey, neyse güzel o. biraz daha iniyorsun, biri yine tramvayda biriyle gülüşmüş ve sarı montu siyah kotu olan biri yine. bu yetmiyormuş gibi biri de bir altta kırmızı rujlu biri demiş. kajshasf kırmızı rujdan nasıl bulabileceğini düşündüyse burada bi sallasa zaten 100' kişi üzerinden 80 kişiyi mimledi. güzel fikir. neyse inmeye devam ediyorum, aha! o da ne. acı, keder, karamsarlık ve bunalım temalı bir arkadaş. profilini yan sekmede açıp diğer paylaşımlarına bakıyorsun, duvar ağlıyor, duvar sızlıyor. duvar yıkılıyor kanka. ben bu tarz yazanların duvarlarına hep bakmışımdır. neden bilmiyorum, belki benim ruhumu yansıtıyordur. evet, bu konu uzadı. neyse aga inmeye devam. aga ne amk ığğkk! biri facebook'taki gibi bilmeceli bişi paylaşmış, bi aşağısında; kırmızı gül, silah ve afilli bir sözden olaşan görüntülerden farksız bir görsel paylaşmış.

sonuçta burası da bir sosyal paylaşım çöplüğü oldu demek istiyorum. bu bir başarı ama gerçek bir heyezan mı ona da siz karar verin. :* öptüm sizi.
ikizler
ikizler
5 gün
mutlu geceler gençler. nasılsınız? bütlerin başladığı günde ilk gazilerimiz nasıllar. önden gönderdik onları ki arkalarından biz gelelim diye. yoksa biz de giderdik ama şey şey olduğu için şey edemedik. benim de 2 günlük büt maratonum yarın başlayacak. bu bir haftalık sürede de deyim yerindeyse çalıştım at gibi. yine yurttan nadiren çıktım ve gömdüm kendimi. 2 gün daha. sonrasında özlediğim yağmurların altında yürüyeceğim tekrardan. evet çoğu şeyi özledim. ama bunları daha çok özlemeyeyim diye bir süreliğine özledim. bu dönemde yurtta oturmayı seven yurt kuşlarını daha çok anlayamadım. acaba yurtta oturup da telefonda gezinmenin nesi eğlenceli. bilmem. ben geçen gün radyomun linkini buldum yine. yine sevindim kocaman. açtım aynı yayın şenlendirdi kulaklarımı. seviyorum radyo dinlemeyi. daha doğrusu sevdiğim müziklerin sıralama özgürlüğünün elimden alınmasını seviyorum. İkizlerim ben zor karar veren insanım. müzik listesini bir açıyorum. şunu mu dinlesem bunu mu derken adamakıllı bir şey dinleyemiyorum. radyo beni bu yükten kurtarıyor. bu yüzden de hayallerimin hep bir köşesinde yer buluyor kendine. bu sıralar arkadaşlarla middle earth diye bİr oyuna taktık. eski bir oyun. bir strateji oyunu. dün akşam arkadaşlarla buluşup oynadık. bu sefer hepsini ezdim geçtim. harp hiledir düsturu bilgisayar bile olsa savaşta düsturum oluyor. strateji oyunlarını seviyorum zaten. cs falan sarmıyor beni. belki hala iceworld 1.5 oynadığımızdan sarmıyordur. şimdi yarınki bütün son hazırlıkları var. dua edin dostlarım çalışmalarımın karşılığını alıp geçmem için. ben o zaman son bir defa daha bakmaya gideyim. sizinde de bütünüz varsa kolay gelsin gençler. İnşallah ağızlarına kürekle vurursunuz hepsinin. hepinize mutlu geceler. rüyanızda bütsüz bir sabah kahvaltısı yapın... :)
dilara
dilara
6 gün
gıcık olduğunuz birinden nasıl intikam alınır taktik verin jsjsjssj
karakutuu
karakutuu
7 gün
gecen cuma akşamı aylık 8 ile 10 bin mazot aldığım petrol ofisinden numaramı aldığını söyleyen bir hanımefendi aradi. çekiliş ile şanslı kişi olmuşum havza termal otelde bir gün tatil hediyemiz rezervasyonunuzu yaptık yarın 10 da sinop'tan alalım dediler eniştem de esnaf ve büyük alisverislerinden 1 yada 2 haftalık bu tarz promosyon tatilleri yaptığından herhangi bir şüphe duymadım olur dedim hafta sonu bir değişiklik olur diye düşündüm neyse çıktık sinop'tan yola samsun merkezde araca süslü puslu mini etekli yüksek topuklu civic sarısı kırmızı rujlu vs abartı elbiseli makyajlı kızlar bindi her kız bir isim söylüyor hoş geldiniz efendim rehberiniz biziz felan diyor bize de böyle bir kız geldi tabi benim hatun kıskandı biraz elimi sıkıyor felan ortam gerildi bende acaba nereye gidiyoruz diye bir kuşku oluştu normal ötesi bir durum çünkü otelde rehbere ne gerek var diye düşünüyorum üstelik böyle rehberlere. neyse atatürk evini gezdik başladık dağa doğru tırmanmaya konteynır kurmuşlar iki tane iş makinası yemek yiyeceğiz burda dediler dedim herhalde burası mesire alanı gibi mangal felan yok efendim oda yok bildiğiniz elemanların yediği menü tablot yemek neyse yedik bir masaya aldılar bizi kızlar basladi anlatmaya hattusa şöyle iyi böyle devremülk alın 20 bin lira ömür boyu kullanın hep hikayeler arkada bı nuri alço müziği diptis diptis kızlar üniveriste truzm son sinifmis maaşlı eleman asgari ücrete çabalıyorlar bı açtım baktım netten 500 e yakın şikayet var daha temel atmadan daireleri satıyorlar bir daireyi 48 kişi alıyor ama senin tapulu malın nasıl oluyorsa . kızlara kizdim üzüldüm hatta belki denk geliriz burda milleti dolandiranlara ön ayak olmayın kullaniliyorsunuz demek istiyorum kendilerine bir gunume yazık oldu kısacası üstüne kız susmak bilmesi ve başımızı agritti dağın başı ve ulaşım olmadığı için geri dönüş de yapamadık akşam eve geldiğimizde saat 12 olmuştu neyse ki bizim serviste alan kimse olmamış ve güzel dostluklar kazandık
Mrs.nameless
Mrs.nameless
7 gün
sadece 15 dk ara vermekle başladı her şey.. kendimi bian da pubg de nasıl birinci olunur videosunu izlerken buldum.umarım büt için faydalı bir videodur.bütdaşlarıma burdan başarılar diliyorum ✌
ikizler
ikizler
10 gün
mutlu geceler gençler. nasılsınız? günün bitmesine 3 saatten az varken hala bekliyoruz değil mi. ayıptır yahu. bizim yurttan bile kaç tane adam biliyorum bilet rezervasyonlarını iptal ettiren. ben zaten buradayım. aslında bu dönem en başarılı dönemimi geçirdim. İnanmazsınız ama at gibi ders çalıştım desem yeridir. buna mecburdum ve karşılığını da fazlasıyla aldım. ama finaller döneminde hasta olmam, iğne yemem, ilaç kullanmama rağmen iki sınavıma giremedim ve mecburen büte kaldım. şaka maka bütsüz dönem bitirecektim. allah korudu. kendimi tamamen derslere verdiğim bir dönemdi. ne gezginimle adamakıllı gezebildim, ne ormanıma adamakıllı gidebildim. hepsini çok özledim. günlük internet kullanımım sosyal medya kullanmamama ve film izlemememe rağmen 3 gb altına düşmezken bu dönem günlük 100-200 mb seviyelerine indirdim. dönemde okuduğum kitap sayısı 5 mi 6 mı ne. en çok bu koyuyor bana. ayda bitirdiğim kitabı dönemde bitirdim. ama her şeyimi feda etmem inşallah her şeyimi bana verecek. bu dönemin bitmesi ie her şey değişecek gezginim, ormanım, kitaplarım ve daha bir çoğuna kavuşacağım yeniden. ömrümde hiç ders çalışmama gerek yoktu. ama ilk defa bu dönem gerekti ve bu da beni baya zorladı. İkizler zorlandı, yaralandı, çok savaştı ama inşallah bu savaştan zaferle ayrılacak. pazartesi günü baktım hava güzel. İkindiye kadar çalıştım. sonra termos bardağıma bir papatya çayı yaptım. dergi ve kitaplarımı koydum, atladım gezgin efendiye sahile çıktım. özlemişim bacaklarımda hissettiğim o hissi. gide gide denizlerindeki bankıma geldim. çektim gezgin efendiyi kenara. açtım bardağımı, kitabımı. bir yandan yudumladım, bir yandan kelimelerin arasında dolaştım. dostoyevski'nin eşi tarafından yazılmış bir anı kitabı. rus edebiyatını zaten severim. her şeyimin bir parçası olunca daha da çok sevdim. bir süre karnımın acıktığını hissettim ve gezginime atlayıp geri döndüm yurduma. daha güzel günler yakında inşallah gençler. şimdi 1 haftaya daha ihtiyacım var. İnşallah güzel bir şekilde geçiririm bu haftayı da haftaya bu saatlerde otobüste egeye doğru yolculuk yaparken yine mutluluğumu paylaşırım siz dostlarımla. hepinize mutlu geceler dostlarım. deniz tekin'den sezenler olmuş dinleyerek dalın uykularınıza... :)

antipesimist
antipesimist
11 gün
şu sıralar hissettiğim yalnızlığı inşaallah bana bunu söyleten o çok kıymet verdiklerini düşündükleri dostluğu ne kadar çabuk umursamaz hâle geldiklerini görmüş olduğum "değerli" arkadaş grubum da çeker tek tek..
"nasılsın" demek bu kadar zor olmamalı heralde, yahut sevgisini saklayacak kadar da sahte hesaplar peşinde olmamalı insanlar.. tabi saklayacak kadar sevgiye sahipse " insanlar".
Mrs.nameless
Mrs.nameless
13 gün
ablam babama diyor ki nameless 2 dersten kalmış. bi dk yanlış anlaşılmasın ben dersten kalmadım babacığım hala bi şansım daha var dedim. hemen bi düzeltme geçtim tabi, lütfen yani büte kaldım ben.anlatamıyorum ki büt iyi bi şey, bilerek kaldım zaten🙄 son gün çalışmayla o kadar ilaç ezberlenir mi ? peki ya diğerinden nasıl kaldın dedi dedim o saçma bi dersti 😑 bütün kavramlar birbirine benziyordu napayım.
database
database
16 gün
hayırlı akşamlar dostlar nasılsınız
Eleni
Eleni
17 gün
kimileri renkleri sever, meyveleri, kokuları, boyaları, çiçekleri, bulutları, gökyüzünü, denizleri, vb. sever. sever de sever. hatta yeri gelir kimileri de yılanları, akrepleri, aydınlıkları, hamam böceklerini, vb. sever. onlar da sever de seveer! sevilir mi be onlar tiksinçler. sevecekseniz güzel şeyleri sevin korkunçlu şeylere ne gerek var. yarasaları sevin mesela. geceleri uyanık kalışlarını, gündüzleri uyudukları uykuyu sevin. en çok da uykuyu! sevilmez mi uyku dediğin efsane sevecenlik abidesi? sevilir tabi. hiçbir şey olmasın mesela. (temel ihtiyaçlarını karşılayabileceğin şeyler hariç tabi. İçinde mi kurusun lan?!) bir sürü uyku olsun, fazlası ile bir sürü hem de. uykuyu sev, uykuyu. :/ sevgili gibi, aşk gibi, kardeş gibi, dost gibi, gibi de gibi. uyku güzel şey, bir de sonsuz uyku var ya hani. tabir-i caiz ise “ölüm”, işte herkes sevmez onu. korkar yani ama öyle böyle bir korku değil. bu yüzden es geçecem onu. biz az ve öz olan uykudan devam edelim. aynen be çok uykum geldi diye bu kadar uykulu cümleler kuruyorum frank. buna da dua et gevşek! “uykusuz gecelerden uykulu halim ile uyku dolu gecelere uykusuz kalıp direnerek uyumaya özlem çeksem de uyumamayı seçiyorum.” şeklinde saçma ama bol uykulu cümleler de kurabilirdim ama kuruyor muyum? kurmuyorum. çoğğk sefiyom bn yha. .s sizi değil, uykuyu. hem ne diyor nazım’cığım?

uyku güzel şey, ümitli şey,
dünyanın en rahat yatağında, kesintisiz uykuya dalmak gibi bir şey
fakat artık kısa uykular yetmiyor bana,
ben artık uyuyup uyanmak değil, sonsuz uykuya dalmak istiyorum.

şiir böyleydi! (size ne nazım’ın şiirini nasıl değiştirdiğimden?.)

zoey
zoey
19 gün
hayatınızın her anında ölüm diye bi gerçek varken insanlarla küs kalmayı nasıl göze alabiliyorsunuz?
Nickollyy
Nickollyy
22 gün
gece rüyamda gördüğüm şeye bak nasıl bir bağımlılıksa şu site rüyamda neymiş efendim adımın yanında mavi tik varmış oha dedim olum dedim admin dedim bana niye mavi tik vermiş ben bunu hakedecek ne yaptım falan bir duygulanmalar derken uyandım unutmadan sevgili admin sitede bir yavaşlama hissediyorum bunun sebebi nedir kykwifi olabilir mi acaba bilemedim ehe neyse selamun aleyk ya dedikodu family.
karakutuu
karakutuu
23 gün
selam gençlik nasılsınız @admin napiyon la asdadasf
Sempatik-girl
Sempatik-girl
26 gün
ya bugün r11 ufak bi kaza yaptı önümde iki kiz yere düsdu bende kolumu acıtdim sınır oldum şey hic gelip sormadı nasilsiniz diyi iyimisiniz burda insanlık kalmamış ya bizim orda olsa türk ol ne olursan ol gelip sana sorarlar iyimisin hastane çağrım mi diyi nasıl bi insanlık burda burda insanlık kalmamış ya insan aslında burdada yapmalı bunu neden buraya yazmayı duydum bilmiyorum ama yasmak istedim siz siz olun birine bisey oldunda söyleyin iyiler mi diyi
asosyalci
asosyalci
27 gün
malumunuz yılın son demlerindeyiz. hatırımda kaldığı kadarıyla diyebilirim ki her yeni yılın mutluluğa gebe olduğunu düşünmüşümdür. İnanın içimde ki şehri bu umutla korurken, o umudum veba gibi her yeri sarmalayıp yok etti ve beklentilerimde bu enkaz altında kaldı . artık ıssız, kasvetli ve yıkık bir dünyam var. ve bütün bu tahribatı umudum, hayalim dediğim insan yaptı. tek başıma bu kalıntıları tamir ede dururken yeni yıldan nasıl bir beklentim olabilir ki ?
aylakkbakkal
aylakkbakkal
27 gün
mimar sinan kyk önünde ziraat atmden para çeken hanımefendi o nasıl bakmak öyle ciğerimi söktün

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)