muallim✔
erken secim olacakmış(haziranda) ulen secim olursa seneye çok atarlar diyorduk.adamlar atamamak için seçimi öne aldı😂 kullanmicam oyumu da bana mi sordular öne alırken secimi, müsait değilim o gün kullanmicamm işte hiiihhhh
Tuhaf Ama Gerçek
gambiya'da seçimlerde bilye kullanılır. seçmenler, bilyeleri adaylar için hazırlanmış silindirik sandıklara atarlar. gambiyalılar önümüzdeki mayıs ayında düzenlenecek yerel seçimlerde son defa bilye kullanacaklar ve kağıt oy pusulalarına geçecekler.
karakutuu
yusuf babası tarafından cok sevilir, aynı şekilde bünyamin de . bir anadan kardeslerdir diğer kardeşleri ise başka bir anneden babalarının çocuklarıdır yani uvey kardeş . babası yusuf'u dizinin dibinden ayırmaz ve devamlı onunla ilgilenir. babalarının bu yakınlığını kıskanan diğer kardeşleri yusuf'u babalarından uzaklaştırmaya karar verirler binbir yolla babalarını ikna edip yusuf'u kenan iline götürmeye razı ederler. yolda aralarında karar verirler bir kısmı öldürelim der büyük kardeş de kuyuya atalım gömleğini kana bulayalim kurdu yedi deriz diye teklif sunar kabul edilir . yusuf'u kör bir kuyuya atarlar gömleğini tavşan kanina boyarlar . babalarına gidip ağlayarak gömleği gösterir yusuf'u kurt yedi derler. babaları onlara dönerek kurt sizden insafliymis yusuf'u yemiş ama gömleğini parcalamamis der inanmamistir oğluma ne yaptınız gidin onu bulun der ve onları kenan iline gönderir . kardeşler kuyuya yaklaştiklarinda başka birilerinin kuyu başında durdugunu görür . şu içmek amaçlı kuyuya sarkıtılan kovaya tutunan yusuf kuyudan çıkmıştır. bu bizim kolemiz onu cezalandiriyorduk diye inandirip yusuf'u 10 dinara satarlar . yusuf çok güzeldir. bu olaylar yaşanmadan aynaya bakıp ben köle olsam en az 1000 dinar ederim diye boburlenmisdir.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)