Fafatara
sabah anneme fotoğraf atıp 'bak çok tatlıyım dimi' dedim. göremiyorum dedi. ama görüldü oldu diyorum. ben tatlı bir şey görmüyorum diyor. bir de anneler çocuklarını hep güzel görür derler. diğer anneler allahım iyi ki seni bana vermiş diye dua eder benim annem ben ne günah işledim de allah seni bana verdi diye yıllardır hayatı sorguluyor. neyse tatlı olan olmayan herkese günaydın.
ikarus✨
bulunduğumuz ortamlarda çalışan insanlara bir "günaydın" ya da "kolay gelsin" demek çok zor olmasa gerek ki bu davranış bize 100 misli ile geri dönüyor çoğu zaman. başımdan geçen bir olayı kısaca anlatmak istiyorum.
kısa bir süre önce yaklaşık 1 hafta hastanede kalmak zorunda kalmıştım. bu süre zarfında hemşiresinden doktoruna, hasta bakıcısından temizlik personeline kadar o servisin tüm çalışanlarını gözlemleme fırsatım olmuştu. hemşireler ve doktorlar zaten işlerini iyi takip edip ilgili davranıyorlardı, ben de temizlik personellerini gözlemlemeye karar verdim. rutin temizlikleri sırasında hal hatır sordum, kolay gelsin dedim ve hani en basitinden sildiği yerlere daha kuruman basmadım. bunlar çok basit şeyler bakıldığı zaman. bir de bunların hiçbirini yapmayıp bu personellerin yüzüne bile bakmayan hasta yakınları vardı. İnanır mısınız ben sırf bu şekilde davrandım diye neredeyse 2-3 saatte bir çarşaflarımız değişiyordu,odamız gün içinde 2 defa siliniyordu, el dezenfektanımız daha bitmeden bile yenileniyordu, fazladan 2 yastık daha alabildik, gece üşüyünce battaniye bulabildik, çayımız kahvemiz eksik olmadı... tüm bunları sadece bir "kolay gelsin" ve "nasılsınız" ile yaptım. şimdi belki size bunlar zaten olması gereken, normal seylermis gibi gelebilir ama insan 1 hafta gibi bir süre hastanede kalınca bu anlattıklarım birer nimet sayılabilir. ya da ben uzun zamandır "insanlık namına" pek bir şey görmüyorum :)
çok uzattım. demem o ki hayat zaten yeterince zor, insanın mutsuz olması için bir çok neden var, bari biz birbirimize yardım edelim, iki güzel söz bir sıcak gülümseme ile birbirimizin hayatında fark yaratabiliriz. siz birine güleryüz gösterdiğinizde mutlaka bunun karşılığını alırsınız. tamam kabul ediyorum çok büyük mutluluklar değil bunlar ama hangimizin hayatında her gün mutluluktan ağlayacak derecede büyük mutluluklar yaşanıyor ki? böyle böyle küçük şeylerle en azından yarıştan kopmamış oluyoruz.
kısaca anlatıcam dedim olay nerelere geldi :)
Zeze
çok sevilmelere gelemiyorum. belki de kendimi çok sevilmeye layık görmüyorum bilmiyorum. karşı cins olarak düşünülmesini istemem genel hâl böyle. geçen gün teyzeme bakıp beni bu kadar sevme lütfen dedim, çünkü o beni çok sevdikçe kaçma gereği hissediyorum. bunun sebebi belki de, sevince çok sevmemden dolayı ben de bu kadar seversem üzülürüm diye korkmak 🙄 bunun üzerine düşünürdüm ama şimdilik gerek yok, her şeyi bilmesek de olur.
13. Burç
terazi: aile içi sorunlar sizi üzdüğünde, bu ailede yeteri kadar değer görmüyorum gibi yanlış bir düşünceye kapılabilirsiniz. ailenizin size verdiği kıymet,gösterdiği ilgiyle orantılı değildir. onlar sizi daima sevecekler ancak biraz olsun size naz yapmaya hakları olmalı değil mi
MehmetBurakTORUN
halk pazar'ında bile samimiyet görmüyorum. her pazarcı valla kazanmıyorum zararına satıyorum diyor. sonrasında kazanmıyorsan burda işin ne? dedim. güldü cevap veremedi. İnsanları kandırmaktan ne zaman vazgeçeceğiz?
CNN Türk
eski İstanbul üniversitesi rektörü kemal alemdaroğlu: 28 şubat'ı darbe olarak görmüyorum https://buff.ly/2BgP7Bq

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)