psikodok
sarılmaya ihtiyacım var, söyleyeceklerim bu kadar.
shaggy
herkese merhaba,

biraz başınızı ağrıtacağım kusuruma bakmayın lütfen.
anonim olarak yazmanın içini dökmenin en keyifli yerlerinden biriydi burası benim için. sıkıldıkça sevindikçe yazdım ama hayatımda hiç bu kadar zorlandığım bir dönem olmadı ve yaklaşık 3 yıl aradan sonra tekrar yazmak sizden yardım istemek istedim. özellikle kadın arkadaşlarımdan.
3 yıldır yürütmekte olduğum bir ilişkim vardı. gözümden sakınır gibi herkesten her şeyden sakındım.
hayatıma ilk defa birini almaya cesaret etmiştim. daha doğrusu bir anda girdi hayatıma , ben de onun hayatına o hızla girdim.
bir insan bir insanı ne kadar fazla sevebilirse o kadar sevdik bir birimizi. benim için kaldı geldi istanbula ülkesini bıraktı , ailesini bıraktı . benim yanıma geldi. ben de elimden ne geliyorsa yaptım kpss yi bıraktım işe girdim iki yıldır 7/24 çalışıyorum yıllık izin bile kullanmadan. maddi manevi ne varsa verdik birbirimize. nisan ayında evlilik teklifi etmek için yüzük bakarken subat ayında kıskançlık ve yanlış anlama uğruna , ağıza alınmayak küfürler ettim. tehdit ettim . daha doğrusu etmişim farkında değilim sonradan mesajlarımı okuyunca farkettim. ben bunları farkettiğimde her şey için çok geçti.
bitirmişti.
çok pişmanım çok utanıyorum.
yalvardım yakardım, evine gittim çiçekler aldım , salya sümük ağladım geri dönmedi.
son kez ayaküstü bir kere görüşmeye müsade etti ama ne kadar pişman olduğumu söylesemde benden geçti . herkes kendi yoluna dedi ve gitti.
hayatımda ondan daha çalışkan daha iyi niyetli daha açık sözlü ,istediğini bilen gurur naz yapmayan birini tanımadım.
şimdi onu kaybetmiş olmayı kabullenemiyorum.
allah aşkına bana bir şey söyleyin .
kurbanlar adadım sadakalar verdim. pişmanım çok pişmanım . onu kaybetmek istemiyorum .
ne yapacağımı şaşırdım . ölü gibi işe gidip geliyorum .
akıl verin lütfen bana çok ihtiyacım var buna.
👑Merry Andrew
ben sadece iyi bi insan olmak istiyorum. bu o kadar mı imkansız. her seferinde toparlıyorum, bir şeyler rayına oturuyor ve evet diyorum sonunda düzgün rutin sakin bir hayata geçtim ama tam her şey düzelmişken yine trajikomik olaylar yaşıyorum. ben neden hep huzursuz yaşamak zorundayım. bu neyin karması. benim hayatım neden böyle. neden legal bi hayat sürmekte zorlanıyorum.

yine saçma salak dertlerle uğraşıyorum ve artık kendi hayatımı da bıraktım bir kenara, arkadaşımın benim yaşadıklarımı yaşamaması için ne yaparım diye düşünüyorum. çaresizlik bataklığında çırpınıyor gibiyim. elimden hiçbir şey gelmiyor. çok fazla gerçekten çok çok fazla bir miktarda paraya ihtiyacım var ki battığımız bu boktan çıkalım. ama bu miktarda bir parayı bile bulmanın legal bi yolu yok. bu dertten kurtulmak için tekrar illegal şeyler geliyor aklıma ama bir dertten kurtulmak için başka bir derde batmak. bu kısır döngü yaratmaktan başka bir işe yaramıyor.

ben ne kadar iyi olmak için kendimi zorlarsam hayat o kadar kötüye sürüklüyor. ne kadar çırpınırsam o kadar dibe batıyorum. artık harikalar diyarı kafasında yaşayan küçücük dertcikler dışında sıkıntısı olmayan insanlara dokunamaz oldum. kaldı ki aklı başında kişilerle anlaşmakta artık sıkıntı çekiyorum ama bunun dışında olur da onlara dert bulaştırırım diye kimseye fazla yanaşamıyorum. gerçek anlamda arkadaşlık dostluk kolay şey değil zaten. bu son yaşadıklarımdan anladım ki iki insan asla güzel şeyler yaşayarak bir bağ kuramaz. bu arkadaşlık da olsa aşksal mevzular da olsa fark etmez. insanların bağlarının güçlenmesi için birlikte zorluklardan sıkıntılardan geçmesi gerekir. yoksa sevdiğini söylemek bile yalan gelir insana bi içi boş gelir anlamsızdır sanki bir şeyler eksiktir. insanların sevgisini anlamlı kılan şey fedakarlıktır, zorluklara karşı tek ruh olmaktır. sevgi sözcüklerinin içini pamuk şekerlerle dolduramazsın. o sözcükler kaybetme korkusuyla dolmalı ama öyle basit bir kaybetme değil, ölmesinden ya da öldürülmesinden korkmak, fedakarlığı uğruna başına daha fazla dert açmasından korkmak canının tehlikeye düşmesinden korkmak. o sevgi sözcüklerinin ardında kocaman güven dağları olmalı. bilmelisin ki o sana seviyorum dediğinde dolu dolu sevmek gibi seviyordur. söylediği her güzel sözde fedakarlıkları gelmeli aklına. yoksa yalan olur her şey. arkadaşlık dostluk ya da aşksal durumlar ne farkeder ki sıkılır insan eninde sonunda. oysa onu görmeden duramamalısın, onsuz hep bi eksik hissetmelisin. hayatta tanıdığımız bir şekilde bi şeyimiz olan o insanlar en dibe battığımızda ne kadar yanımızda olur, ne kadar endişelenir yoksa öylece hayatlarına devam mı ederler.

hayatta kötü giden onca şeyin arasındaki tek güzel şey birlikte "bir" olduğum yanında huzurlu ve güvende hissettiğim biri olması. galiba tek şanslı noktam o.
vishnev0dk4
tam olarak böyle bişeye ihtiyacım var şuan
gulmeksanayakisiyor
sevilmeye ve güven kokan bir sarılmaya çok ihtiyacım var.
gulmeksanayakisiyor
"ummadığım bir anda karșıma çıkaracağın güzelliklere çok ihtiyacım var ~rabbim~..
ve sadece senin(c.c) kün(ol) demenle olucak olan güzellikler."
Asaf93
arkadaşlar kimse ulaşmadı bana, bu ders içeriklerine ihtiyacım var. samsun’da olan birisi ilgilensin lütfen. 100 lira vereceğim. daha fazla verecek de durumum yok maalesef...
Asaf93
marmara üniversitesi öğrencisiyim. yaz okulunda 19 mayıs üniversitesinden ders alacağım ama bunun için 19 mayıs üniversitesinden alınmış onaylı ders içeriklerini kendi üniversiteme vermem gerek ancak samsun’da hiç tanıdığım yok. İstediğim derslerin içeriklerini onaylatıp bana karşıdan ödemeli kargoyla gönderecek arkadaşa 75 lira ödeyeceğim. ben hallederim diyen varsa bana ulaşsın. tel: 553 053 83 93
Gaf Ebesi
huzur denilen o şeyin her santimine ihtiyacım var bu aralar. bana biraz bahar gerekiyor. çok üşüdüm.

m. gorki
Gheidt
acil! gençler anneler günü için makul bir ucret karsiligi şarkı söyleyecek 2 kişiye ihtiyacım var. biri çalacak diğeri söyleyecek. konservatuar öğrencisi olabilir. en fazla yarım saatlik birşey. hani gidip gelmesiyle 1 saat diyelim.
ikizler
damarlarımda usulca gezinecek bir termos kafeine, sarılabileceğim bir zweig veya özlü kitabına, soluk soluk içime dolacak bir gökyüzüne ve hiç bitmeyecek bir 01:51 e ihtiyacım var. özlünün de yazdığı gibi "bağırmak ,haykırmak için başka olanak yok.İşte bağırıyorum.ve beni duyan gene benim." ve yine yazdığı gibi "yaşam yalnızca sokaklarda. bir canlılık var sokaklarda." İyisi mi ben yürüyeyim...
Nerede Çekildi
kaygisizlar (1994)
İlk paylaşim
memnun kaygısız'ın "kaygisiz su İstasyonu"nu açma anı.
- benim bi de sekretere ihtiyacım var.
- e hostes yanında çalışacak ya!
- aaa, doğru. ehi ehi ehi.
:)))
yer: cihangir
Zeze
son zamanlarda sayıları iyice artan dilencilerden bahsetmek istiyorum. biraz da akıl almak.
eskiden hepsinin gerçekten muhtaç olduğunu düşünüp mutlaka verirdim bi şey. sonuçta neden yalan söylesin ki diye bi düşüncem vardı. sonra iyice arttıklarını ve bikaç tanesinin aynı şeyi söylediğine şahit olunca hayır vermemem lazım, kandırıyorlar dedim ve vermemeye başladım. kandırılmak ağırıma gitmiş olabilir. çünkü bunu çocuklar da yapıyor ve ağırıma gidiyor masum sandığım çocuğun yalan söylemesi. sonra tekrar düşündüm. zeze dedim, önemli olan onun yalan söylemesi değil, senin o durumda nasıl davrandığın. sen zezesin onun gibi değil kendin gibi davran ve yardımcı ol, yalan söylemesi onun problemi sonuçta. son zamanlarda da tekrar düşünce gündemimde bu konu var. çünkü böyle yaparak artmalarına vesile olduğumu düşünmeye başladım. eli ayağı tutan da yapmaya başladı çünkü ve gerçekten çook fazlalar. hatta geçen teyze gençti yaşın kaç teyzecim, neden yapıyorsun bunu dedim. tabiki bi ton şey sıraladı. merak ediyorum siz ne düşünüyorsunuz ? yardımcı düşüncelere ihtiyacım var 😣 gerçekten ihtiyacı olan insanları ayırt edemememize sebep olan bu insanlara nasıl davranmalı ?
Eleni
kendimden büyük bir kıyafet giydim sanırım. büyüdükçe de benim olur aforizması işe yaramadı gibi frank, sen ne dersin? kıyafetin içinde kayboldum, nefessizlikten öldürdü. o sevmediğim yağmur var ya. şimdi yağsın işte. kimseye değil, bir şeylere değil. yağmura ihtiyacım var. kollarımda hâl kalmamış gibi, bir yanım felçlenmiş gibi. kalkamıyorum lan üstesinden. korkak bir savaşçıyım. onlar ise vermişler zırhı, atak yapmam bekleniyor. yapamıyorum işte. zırh ağır geliyor, adım atamıyorum. aşınıyor zırhım, yağmura ihtiyacım var. sinirden mi, üzüntüden mi bilmiyorum. aşınıyor lan zırhım. tutamıyorum, dökülüyor her yanım. varsay ki gerçekliğe meydan okudun ve yanımdasın frank. baktığım uzaklardan gözlerimi hiç ayırmadan sırf sen fark etme diye, görme diye sen tarafındaki göz yaşlarımı siliyorum. sen dışındaki tarafını silmeye yeltenemiyorum. İçim kan ağlamamalı.


Mehmet Akif Yanbak
müşteri: proje kaç gün sürecek?
üretici: tahmini 4-6 hafta
müşteri: zamanım yok. bu projeye 2 hafta içinde ihtiyacım var.
üretici: tamam. bahsedilen zamanda elimizden gelenin en iyisini yapacağız

Yıldız Tilbe
evet çay içiyorum bal eşliğinde ,, ihtiyacım var ))
Zeze
yazılarıma bari ihanet etmeseydim. kendime yaptım tamam ama keşke cümlelerim bari yarım kalmasaydı. ben ortalıkta darmadağın kalmışken sözlerim dimdik, büsbütün ayakta kalabilseydi. bu da yarım kalacak. ben ne demek istediğimin başını bile söyleyemeden bu da kalakalacak. diğerleri gibi, ben gibi.
ama yine de başlayacağım.
beynime bi şeyler girmeli, doldurmalı her peteğini. yoksa aklım kendi kendini öğütecek, sonra sıra duygularıma gelecek. her şeyim ağır aksak gidiyor. bataklık gibi. adım atmaya çalıştıkça batıyorum, duruyorum bu sefer ağır ağır batıyorum fark yok. benimle düşünecek birine ihtiyacım var. hiç olmadığı kadar, hatta daha önce hiç olmamıştı. bildiklerim aklıma yetmiyor gibi hissediyorum. zihnimi çok boş ama bi o kadar kalabalık hissediyorum. o yüzden aklım kendini öğütecek dedim. yeni bi şeyler girmezse, yetmezse... üstelik bu sadece bilgi değil, bundan bahsetmiyorum. ek düşüncelere ihtiyacım var. bazı konularda duvara çarpmış gibi oluyorum. bir adım öteye gidemiyorum. dedim ya yetmiyor yani, benim düşüncem yetmiyor. ne yapmalıyım bilmiyorum...
pikaccu
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. eminim içinizde banane be diyenleriniz de olacaktır ama kendim için değil birine yardım etmek için acil 500 lira kadar para kazanmam lazım. bi iş yerinde çalışma imkanım yok şuan ama haftasonu günlük işler ya da evden çalışılabilecek türde işler olabilir. varsa bildiğiniz böyle işler yardımcı olun lütfen. çok acil ve çok önemli bi durum gerçekten. yorumlarınızı bekliyorum
Çağrı Taner
asansörde kaldık görevli gelip asansörde ne yapıyorsunuz diyor, yalnız kalmaya ihtiyacım var diye bindim,asansörde ne yapılır
Bak ne demiş ?
"şimdi benim de yalanlara inanmaya ihtiyacım var, bütün çaresiz insanlar gibi." - behzat ç.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)