çok_karanlık_patron!
İlk defa uzun yazacağım, yanlışım varsa düzeltin.yeni sinema kanunu diye bir halt getirdiler. neye yaradı bilmiyorum. 9 liraya aldığım bilet 14.5 lira olmuş. kampanya ve indirimler kaldırılacak derken mısırı dediler sandım. bilet kampanyaları da kalkmış, üstüne bir de sansür oh. zaten festival filmleri gelmiyor samsun'a. ama ülkeye gelmesi bile artı kültürdü. şimdi teorime geçelim.
yıllardır kardeş kardeşe yaşayan yapımcılar ve dağıtım şirketi birden kavgaya başladı.yok sen mısır satma ben şunu yapmam falan filan. sonra bakanlık el attı,sinema kanunu çıkardı. bu kanun kimim işine geldi? 1)dağıtım şirketlerinin (indirimli biletler kalktı. önceden biletle birlikte çok daha ucuza mısır alabilirdik kalktı. bir bilet bir mısır 20 lira iken, şimdi bir mısır bir bilet ayrı ayrı satılacağı için en az 30 lira oldu)
2)film yapımcılarına (kampanyalar kalktığı için biletlerin fiyatı arttı yani) doğrudan yapımcılara) biletten düşen pay arttı. 5 liradan 7.5 lira oldu.
3)bakanlığın yani devletin (biletten alınan vergi de dolaylı olarak arttı.) sinema kanunundan sonra bakanın neşeyle önümüzdeki yıl 60 milyon olan seyircimizin 100 milyon olmasını umuyoruz demesi bi garibime gitti. devletsin sen devlet. zaten sinemanın %90'ını ögrenciler ve gençler oluşturuyor. sen bunları bile soymak istiyorsun. buradan sana yıllık 10 milyon tl fazla gelse ne olur gelmese ne olur? o para devlet nezdinde hiçbir şey. yani anlayacağınız, bence geçen aylarda sinema sektörü danışıklı bir dövüş yaptı. istedikleri gibi bilet fiyatları arttı. seyirci hariç herkesin işine gelen bir teklif meclisten geçti. ayrıca reklamların azalması kanunu 1 temmuz'da uygulanacakken bu kampanyaların bitmesi tam da bugün başladı.yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin. çünkü çok sinirliyim. haftada 2-3 kere sinemaya giden beni o kadar seven beni küstürdüler. artık gitmem. açar evde korsan izlerim. yıllarca korsan izleyen arkadaşları hep uyardım ama bizi onlar mecbur etti artık.
wulsfgersborger
bilim çok güzeldir. lakin herşeyi tesadüfe bağlanması hakaret değil midir? kanun koyar enerji yoktan var edilmez der ancak bing bang sayesinde madde ve zaman olmuştu der. peki eğer bing bangden önce madde ve zaman yok ise big bangin oluşmasını sağlayan toz bulutları nasıl oluştu? onun patlamasını tetikleyen şey ne idi? aklı ve yaratma gücü olmayan toz bulutları iyice sıkışarak uzayı zamanı ve maddeyi mi oluşturdu? ve bunların hepsi oluşurken de kanunlar kondu, şuan bizim dediğimiz fizik kanunları. bilim harikadır ancak bazen bilimi savunanlar bilime çok zıt davranıyor yani akla mantığa sığmayan fikirler öne sürüyor. önesürmesinin en büyük nedeni ise bir yaratıcıya inanmaması. ona inanmamasının sebebi ise bilim ile kanıtlayamaması. sebebsiz sonuç olmaz...
size göre bilim nedir gençler?
OMÜ Öğrenci Konseyi
7143 sayılı kanun ile öğrenci affı başvuruları hakkında duyuru
Recep Tayyip Erdoğan
2004 yılında hayvanları korumaya yönelik ilk müstakil kanun olan 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu’nu çıkardık. hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren hükumet tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız.
Tuhaf Ama Gerçek
#FreeEzhel etiketine atılan tweetleri inceledik. gözaltına sebep olan parçaları dinledik. ve şu sonuca vardık; çok uzun değil, 3-5 sene içerisinde türkiye'de esrar ile ilgili birçok kanun değişecek/yumuşayacak gibi duruyor.
teyit
sabaha karşı kabul edilen kanun teklifiyle her vatandaştan yıllık 90 tl vatandaşlık aidatı alınacağı iddiası doğru değil. İddia, 2016’dan beri internette dolaşan bir şehir efsanesi. https://teyit.org/tbmmde-90-tl-vatandaslik-aidati-...
Omü Giller
kyk'da gece gece ses yapanların hakkında acilen kanun hükmünde kararname çıkartılmasını istiyorum
Tuhaf Ama Gerçek
şili, 250.000 kilometrekarelik denizi koruma altına alan yeni bir kanun tasarısını meclisten geçirdi. amaç; robinson crusoe karakterine esin kaynağı olan alexander selkirk'in yaşadığı pasifik okyanusunda juan fernandez adaları çevresindeki biyoçeşitliliği korumak.[afp]

Akif Yanbak
kanun hükmünde kararnameyle türkçeyi katledenleri sistemden uzaklaştırıyoruz!! itirazı olan varsa onu da uzaklaştırıyoruz!!
teyit
yakın tarihte sosyal medyada tekrar dolaşıma giren tbmm'de 90 tl vatandaşlık aidatı alınmasına ilişkin kanun kabul edildi iddiası doğru değil. İddia, 2016’dan beri belirli aralıklarla paylaşılıyor. https://teyit.org/tbmmde-90-tl-vatandaslik-aidati-...
Tuhaf Ama Gerçek
"keşke zorunlu askerlik olmasa", "keşke profesyonel orduya geçilse" diyeceklerine, sırf bedelli askerlik yaptı diye mehmetçik'e moral vermeye çalışan burak özçivit linç ediliyor.

bedelli askerlik yapanlar silah kuvvetlerimize moral veremez diye bir kanun veya kural yok.
Tuhaf Ama Gerçek
kanun dediğimiz şey evrensel olarak "hak" üzerine kurulmuş bir kavram...oyun özelinde düşünürsek; yukardaki hangi oyun için oyunun kazananına "hakkıyla kazandı" diyebiliriz? hangi oyun için diyemeyiz?
TRT HABER
kanun hükmünde kararname kapsamındaki düzenlemeyle, 58 bin 500 hükümlü ve tutuklu duruşmalara 'tulum' giyerek katılacak.

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/tek-tip-kiya...
zaytung
fotohaber - ak parti sözcüsü: ''valla içimizde bu kanun manun işlerinden en iyi anlayan burhan hoca, onun da durumu ortada. çok da şeyapmayın yani...'' http://zaytung.com/fotohaberdetay.asp?newsid=33461...
TRT HABER
#SONDAKİKA

chp, son yayımlanan kanun hükmünde kararname'yi anayasa mahkemesi'ne götürecek.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/chp-son-khkyi...
NTV
695 sayılı yeni kanun hükmünde kararname (khk) ile ihraç edilenlerin tam listesi https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/695-ve-696-s...
Levent Üzümcü
şuraya bak! kanun diye çıkarttıkları şeyle kendilerini eleştiren herkesi sokak çetelerinin öldürmesini serbest kılıyorlar. böyle devlet ciddiyeti mi olur? bir siyasi partinin oyuncağı mıdır devlet? yuh olsun size!
Can Dündar
kanun hükmünde katliam izni..
“öldüresiye” korkuyorlar devrilmekten... https://twitter.com/mstanrikulu/status/94491062203...
TRT HABER
ohal kapsamında çıkarılan 696 sayılı kanun hükmünde kararname ile türk silahlı kuvvetleri disiplin kanunu'nda değişiklik yapıldı.

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/turk-silahli...
NTV
695 sayılı yeni kanun hükmünde kararname (khk) ile ihraç edilenlerin tam listesi https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/695-ve-696-s...

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)