Dijital Habitat
hayat basit gibiyken zihinsel olarak güçlü hissetmek daha kolaydır ancak genellikle zihinsel dayanıklılık, en çok da trajedinin ortasında belirginleşir.

http://www.dijitalhabitat.com/zihinsel-dayaniklili...
Yalnizkuş
sıkılınca en sevdiğim şey yemek yapmak ya. yemek yaparken sıkılmam gidiyor.ne güzel bir şey ya yemek yapmak. bugün ki sıkılmama da pizza yapmak nasipmiş.sonuç olarak çok rahatladım😬😄
Abdullah Gül
almanya eski cumhurbaşkanı christian wulff’ün davetlisi olarak münih’te allianz arena’dayız. az sonra bayern münih- beşiktaş maçını birlikte izleyeceğiz.
OMÜ Öğrenci Konseyi
konferansın açılış konuşmasını yapan omü öğrenci konseyi başkanı muhsin oğul, konsey olarak daima öğrencinin yanında olduklarını belirterek "üniversite öğrencisi olmak, hele ki hukuk fakültesi öğrencisi olmak sadece bir meslek edinmek değildir zannımca.
Ümid Gurbanov
en hoşnut olmadığım geri bildirim tarzı işte tam olarak bu. kelime tercihlerini beğenmemek çok gereksiz bir şerh düşme biçimi. denilen öneriyi kabul etmeyince de köpürüyorlar; bu arkadaş daha önce önerisini beğenmedim diye türkçe bilmediğimi söylemişti. cidden çok garip.
Kemal Kılıçdaroğlu
chp olarak, ülkemizin en büyük utancı çocuk istismarının önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. mustafa kemal atatürk'ten devraldığımız demokrasi, eşit yurttaşlık ve çağdaş uygarlık mirası ile tüm kadınların ve çocukların mutluluğu için bu düzeni değiştirmeye mecburuz!
13. Burç
aslan: problemli ilişkileri bitirmek için çok uygun bir zaman. sizi ruhsal olarak yoran, enerjinizi aşağı çeken kim varsa, onlara sağlam bir tekme yolda. İster arkadaş olsun, ister sevgili, ister komşu, ister akraba. hani babam olsa tanımam derler ya o hesap. cesaretli davranın!
çArşı
gary medel: gruptan birinci olarak çıktık. çok pozitif düşüncelerle buraya geldik. avrupa’da yolumuza devam etmek istiyoruz.
#Beşiktaş
#UCL
çArşı
şenol güneş: uluslararası arenada üst seviyede yer alan takımlardan biriyle oynayacağız. İşimiz zor ama bu zorluğa olumsuzluk olarak bakmıyoruz. kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız.
#Beşiktaş
#UCL
ekşi sözlük
bkz: tv kumandası olarak kullanılan küçük kardeş | kardeşlere yapılmış anlamsız eziyetler
https://eksisozluk.com/kardeslere-yapilmis-anlamsi...
Dijital Habitat
popüler bilim yazarı ve fizikçi fritz kahn, bilim kitaplarını süsleyen eşsiz illüstrasyonları ile ''infografiğin babası'' olarak kabul ediliyor.
''endüstriyel bir saray olarak İnsanoğlu'' isimli çalışması, animasyon olarak yeniden yorumlanmış.

Lagari
ses, insanı hasta edebilir mi? eğer böyle bir şey varsa, ses bir tür silah olarak kullanılabilir mi?

amerika'nın küba büyükelçiliği'nde çalışan 24 kişi, kübalıların sonik saldırısına maruz kalmış (yüksek tiz seslerle) ve hemen hepsi hastalanmış.

http://amp.slate.com/technology/2018/02/cubas-soni...
Her gün 1 Yeni Bilgi
İsviçre'de muhteşem bir konferans salonu, kullanım amacına uygun olarak değişen ve gizlenen koltuklar...

Seda Özen
perdeliğin bu detayında ise; “mâşâllahu kân” yazıyor. böyle bir detayı bugüne kadar hiçbir konak, köşkte korunmuş olarak görmedim. tümünde sökülüp atılmış, konakların kendi yıkılmış zaten. demek ki önce korumak gerekirdi, ancak saklanan-korunan değeri okumak, öğrenmek mümkün.
mihrimah
büyük adamlar büyük kadınların eseridir.
dahileri doğuranda yoğuranda kadınlardır. kadının en büyük dehası dehaları yoğurmak dehasıdır.piskologlar annesevgi ve ihtimamından mahrum kalan çocukların hem yaşama şanslarının hem de ruh sağlığı bakımindan tehlikeli gelişmelere maruz kaldıkları yazar.
bu sebepten diyoruz ki annelerin, insanlığa yapabilecekleri en büyük hizmet anneliktir.
onlar bu vazifeden uzaklastrılmamalı ve bu işlerini en iyi başaracak biçimde eğitilmeli , ta,mal ve mülkünü ailesini yönetmek , manevi huzuru nu temin edebilmek için tahsil görmeli.
ve kadın bu misyonun elinde olduğu halde aile reisliğini kocalarına bırakacak kadar akıllıdır.
akıllı bir kadın yüklendiği aile mesuliyetine ek olarak birde aile reisliğini isteyerek kocasının aile ile irtibatinı zayıflatmasını istemez.
gerçekten de disiptlin edilmek istenene mesuliyet vermek zekicedir.

ya kadınlar!
kapitalist sistem meteryalizimi esas aldığından onlar aile ve kadını ekonomi ve üretim faktörü olarak hareket eder.
kapitalist sahte bir feminizm ile kadınlar çalışmaya tesfik ederken, zaten ekonomik güçlükle karşısında bunalan anneler çocuklarını evlerinde bırakarak veya birbirlerine teslim ederek fabrika veya bürolarda ekmek aramaya çıktilar.
evet kapitalizm kendi bünyesinde yeni kadın tipleri çıkarıyordu, bir taraftan kapitalistin biriktirdiği ve ele geçirdigi zenginliğin üzerine oturan,lüksün ve zenginliğin tadını çıkaran taş bebekler gibi süslenen güzel kadınlar ki bunlar ne evinde ne evin dışında çalışırlar, sadece alemlerde kumarhanelerde , seks patilerde, çılgın müzigin eşliğinde kendini kaybetmis, dans eden emeksiz mutluluk arayan beynini ve şuurunu uyuşturarak diğer insanlarin ızdıraplarına göz yuman doğurmayı istemeyen, seks hürriyeti isteyen evliliği bos veren burjuva özentisi kadın.
diğer tarafta az kazanan fakat çok sarfetmeye teşfik edilen , korkunc bir propaganda ile meydana kaprisli kaprisli kadın dünyasına ayak uydurmak ihtiyacı ile kıvranan ve erkeğin kazancı ile yetinmeyerek evinin dışında çalıştrılmaya itilen devletin himayesi ve desteğini göremediği için de zamanla proleterleşen kadın.bu kadın daha mutlu aile yuvası için ekonomik gücünü ortaya koyduğu halde zamanla çoluk çocuğun hatta ailenin çekilmez bir yük olduğu duygusunu yavaş yavaş kafasında ve gönlünde oluşturmaya başlar.dogurmadan yaşamak felsefesi ile hareket ederek amele dişi yada entipüften; yuvasına akşamdan akşama giden ve bitkin bir kadındır, yahut burjuva kadının lüksüne ve konforuna hasret duyan ve ona özenen biridir.
birde kapitalist dünyaya rağmen kendi mukaddes aile yuvasınıa vakfeden, çoluk çocuğuna adayan anneler. ancak çeşitli sebeplerle ve komplekslerle evinde çalışan kadın hakir ve hordur ve propagandayla kapitalist düzene itilmek için baskı görürler.

herkes büyük işlerde başarılarda kadının da zerafetini, estetigini zekasını görme arzusundadır.
ama bu en çok çocukların hakkıdır. kaygılarıyla daha doğmamış çocuğun elini bırakma, başka çocukların da güzel hayatı için , güzel çocuklar yetiştirmelisin.
Mahdokht.
İstanbul'un en eski haritalarından biri, 4. yüzyıl.

"bütün yollar roma'ya çıkar" sözünün ete kemiğe bürünmüş hali bu harita o olsa gerek. bu haritada roma dönemi yollarını görüyoruz. roma, tüm ihtişamın merkezi olarak tasvir edilmiş.

peutinger haritası
ladylazarus
nihayet boyalarıma kavuştum ! uykumun bölünmesinin beni mutlu edeceğini düşünmezdim fakat en güzel sabahımı yaşadım. uzun süredir bu denli heyecanlandığımı anımsamıyorum.

bugün kardeşimin ' nasıl dünyaya geldik ' sorusuyla (elbette yanıtı biliyordu) bir travmam gün yüzüne çıktı. davaya erken ayıktığımdan mı, yoksa varlığımı sorgulamayacak kadar megaloman olduğumdan mı bilinmez ben hiç bu tür sorularla çocukluğumu tüketmedim. fakat çocuksunuz neticede, leylekler falan bir merak oluyor haliyle ( şu leylek muhabbeti de ayrı travma, hayır bir kadın ve bir erkeğin cinsel organlarının birleşmesi değil de bir leyleğin bizi getirmiş olmasına inanmanın nesi daha kabul edilebilir dffdkg ?! ). her neyse, ben bu yaşa gelene dek her dönemimde bir köpeğimiz olmuştur. bir gün köpeğimin cinsel organını gördüm. o an bir çocuk olarak yıkılmıştım. bana bunu nasıl yaparsın pamuk .. senin de mi leyleğin var ;(

bugünden beri o görüntüyü aklımdan çıkaramadım. cinsellik hususunda ufkunuzu genişletecek bir kıssa olmadı fakat lütfen çocuklarınıza tarkan gibi hissettirmek yerine, onların sorularını, onların yaşının cinselliğine uyacak bir biçimde açıklamaya çalışın.

adettendir bu da gecenin şarkısı olsun


Mahdokht.
10. yüzyılda akdeniz haritası, İstahri

kırmızı yerler, antik çağda herkül sütunları olarak bilinen cebelitarık boğazı.
Mahdokht.
dağlar mavi, denizler yeşil olarak resmedilmiş bir harita. bu haritada kafkas dağları, zagros dağları, aras nehri, azerbaycan, ermenistan, urmiye ve van gölleri görülebiliyor. turuncu çizgiler de bölgedeki şehirleri birbirine bağlayan yollar

İstahri, 10. yüzyıl
Mahdokht.
ben eski haritaları incelemeyi çok seviyorum, sürekli de burada paylaşıyorum. böyle bir seri yaparsam daha derli toplu olur diye düşündüm.

İlk olarak 11. yüzyıldan önce çizilmiş haritaları görelim, bakalım neler var.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)