Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu 29 Haziran 2017 Perşembe

Yücel Kültür Vakfı tarafından 2013 yılında başlatılan ve büyük ilgi gören Yabancı Dil Bursları’ nda, bursiyer sayısı artarak devam etmektedir.Siz de yabancı dil bilmemenin eksikliğini yaşıyor ve herhangi bir yabancı dili öğrenerek hayatınıza bir artı katmak istiyorsanız YKV’nin Yabancı Dil Bursu’ndan istifade edebilirsiniz.

BAŞVURU TARİHİ: 18 Haziran 2017 – 11 Ağustos 2017

SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ: 01 Eylül 2017

Burs Sistemi Nasıl İşliyor?

Burs Sistemi Nasıl İşliyor?
Vakfımız ile Yabancı Dil Okulları arasındaki ortaklık sayesinde yabancı dil bursu almaya hak kazanan öğrencilerin kurs ücretlerinin bir kısmını vakfımız, geriye kalan kısmını ise bursiyer ödüyor. Başarılı olunan her seviyenin ardından alacağınız yeni seviyede, vakıf sizi desteklemeye devam ediyor.

Bunun için öncelikle başvuru dönemi içerisinde başvurunuzu aşağıda belirtilen şekilde tamamlamanız gerekiyor. Ardından bursiyer seçim komitesi tarafından yapılan inceleme sonunda kontenjan sayısı kadar bursiyer seçiliyor. Seçilen bursiyerlere bilgilendirme yapıldıktan sonra bursiyer kendi gitmek istediği dil okulunu özgürce seçiyor ve vakfa bildiriyor.

Bursu kazanan kişinin %60 oranında eğitimine devam etme zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde bursiyer kendisine sağlanan bursu geri ödeme yükümlülüğü altına girecektir. Sağlık sorunları nedeniyle devam edilemeyen günler devam sorumluluğu kapsamına girmemektedir.

Burs Yönetmeliği‘ nde yer alan (11.e) maddesini inceleyiniz.

Kimler Bursiyer Olabilir ?

YKV Yabancı Dil Bursu alabilmek için üniversite öğrencisi olmanıza gerek yoktur. 18 – 26 yaşları arasındaki tüm gençler burs başvurusunda bulunabilir.

Bir kere yabancı dil bursunu almaya hak kazanmış olan bursiyer eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen asgari başarı koşulunu sağlamak şartı ile devam etmek istediği seviyeye kadar devam edebilir. Ancak bursiyer hak kazandığı yabancı dili değiştiremez. Bu anlamda yabancı dil burslarımız yıllık veya bir seviyeye özgü değildir.

Nasıl Başvurulur ?

Başvuru yapmak için öncelikle vakfımızın web sitesinden üyelik işlemini gerçekleştiriniz.

Ardından burs seçeneklerinden Lisan Bursu Başvurusu seçilerek internet üzerinden başvuru formunu sonuna kadar (üyelik işleminde kullandığınız cep telefonu ve e-posta adresinizi yazarak) doldurunuz.

Doldurmuş olduğunuz formu yarıda kesebilir, daha sonra kaldığınız yerden doldurmaya devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için formun en altındaki KAYDET(ve sonra devam et) butonunu kullanabilirsiniz. Ne zaman bilgilerinizden tamamen eminseniz o zaman DEĞERLENDİRMEYE GÖNDER butonu ile işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu butonu kullandıktan sonra tekrar form üzerinde değişiklik yapamazsınız.

Tek bir yabancı dilde başvuru yapılabilir ve mükerrer yapılan başvurular dikkate alınmadığı gibi kazanma şansınızı azaltır.

Yabancı dil bursiyer seçim sonuçları her yıl 01 Eylül tarihinde web sitemizde açıklanır.

Burs Çıktığı Takdirde İstenecek Belgeler: (Herkes için zorunlu olan)

1. Taahhütname (Islak imzalı ve üstüne fotoğraf yapıştırılmış)

2. Bursiyerin güncel ikametgah belgesi

3. Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus müdürlüğünden alınan “anne+ baba+ kardeş bilgisi”)
Bunun dışında internet üzerinden başvuru formunda doldurulan bilgilere göre; (Kişiye özel)

1. Evinizi kira işaretlediyseniz kira kontratı fotokopisi

2. Aile bireyleri için Emekli / Çalışmıyor / Çalışıyor işaretlediyseniz bunları doğrular nitelikte maaş bordrosu, emekli aylık göstergesi gibi belgeler (E-devletten alınabilir) ,

3. Aile bireyleri için Yeşilkart / Bağkur / SGK / Özel sigorta işaretlediyseniz fotokopileri veya E-devletten doğrulayıcı nitelikte alınmış belge

Dil bursu miktarı ne kadardır, nasıl ve ne zaman ödenir?

Dil bursu 2017 yılında her bir kur için (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ayrı ayrı 400TL’dir. Bu bedel her dönemin bitiminde doğrudan dil eğitimi veren kuruma fatura karşılığında ödenir.

Eğitim kurumunun bu tutar üzerinde talep edeceği ücret bursiyer tarafından karşılanır. Öğrencinin bir üst kura %80 ve üzerinde bir başarı ile geçmesi halinde vakıf burs miktarını arttırarak 500TL öder.

Böylelikle öğrencilerin başarısı teşvik edilmiş olur.

Kaynaklar:

eğitim
genel

Sessizkadin 🕵️‍♀️ Sessizkadin 🕵️‍♀️ @Sessizkadin

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.

Yazar

Sessizkadin 🕵️‍♀️
Sessizkadin 🕵️‍♀️
@Sessizkadin
💫
2016 Girişli