karakutuu
yorum olarak yazacaktım okumanızı istiyorum gözünüzün önünde dursun. ben kendimden ele alıyorum cevremde sadece okul ve yurt arasında gelip giden çoğu zaman 20 30 km yol yürüyüp ulaşıma para vermeyen ve tek öğün ile günü geçiren ki bu çoğunlukla öğle yemeği oluyordu 15 20 arkadaşım vardı. hepimiz birbirimize destek olmaya çalıştık burs aradık müracaat ettiğimiz yerler gençlik kollarına bağlılığımızı sordu yok dedik burs alamadık. bize sohbetlere katılın dediler okuyacaz dedik yine burs alamadık . şu şu zamanlarda eylem yapcaz gelin dediler biz anarşist faşist olmaya gelmedik okuyacaz dedik yine burs vermediler. çalıştık patronlar insafsız şerefsiz tacizci cıktı yine sesimizi çıkartmadık. mücadele ettik bırakmadık acısıyla tatlısıyla bitirdik ilk işimiz aldığımız krediyi ödemek oldu . bu ülkemizin sorunu böyle bir sorun var öğrencilerimiz eşit şartlar altında değil ben derslerden çok nerde kalacağımi ne yiyecegimi nasil gecinecegimi düşündüm böyle bir öğrenciden proje üretmesini çalışıp başarılı olmasını beklemek aptallık . siyâset yapmak için söylemiyorum ama eğitimde beceremedik olmadı gelişemedik . başka biri olsa oda yapamazdı ama basarisizligimizin farkında olmazsak çözüm üretemeyiz bunu anlamamız lazım .

Yorumlar

Ejderya Terbiyecisi
2014 yılı bir vakıf için burs görüşmesine gidiyorum bana sorulan soru şu atatürk mü yoksa erdoğan mı bende dedim ki erdoğan 10 yıldır var çok olursa 10 yıl daha olur atatürk 130 yıldır var en az 1300 yıl daha olur vermediler bursumjdjdhfk
karakutuu
bu farketmiyor her dernek aynı add de bana annen kapalı mi diye sormuştu evet dedim başka soru sormadılar .
Ejderya Terbiyecisi
İşte ülkenin sorunu da bu kim olduğun neyi nasıl yağtığın önemli değil kimlerden olduğun önemli
ZODYAKIN KÖTÜ İKİZİ
yapacak bir şey yok hayat böyle. üniversiteler çoğu ülkede devletten bağımsız paralı kuruluşlar. öyle her önüne geleni önüne almıyorlar sadece özel sınav ve projelerle burslu olarak girebiliyorsun. ülkemizde üniversite bölümlerinin geneli öğrencileri işsizlikten bir süre daha uzak tutmak için kurulmuş yüksek liselerden öteye gitmiyor. devletin bu amacı apaçık ortadayken öğrencilere yardım edip burs sağlamak kendi ayağına sıkmak. ha yandaşlık derseniz türkiye her zaman yandaş bir ülkeydi. erdoğan ülkenin başına şans eseri geçmedik bugün ne yaşanıyorsa 20 yıl önce muhalifler aynısını yapıyordu. kıssadan hisse üniversite okumak istiyorsan ya paran ya hırsın olacak. sonra mühendis 3000 lira maaş alıyor, dil bölümü okudum iş bulamıyorum, öğretmen oldum atanamıyorum diyenler almış başını gitmiş. belli yaşını geçmiş adamlar "ulan keşke okumasaydım/meslek lisesinde okusaydım da erkenden işe başlasaydim en azından şimdi tecrübem ve elimin altında para olurdu" lafını her duyduğumda köşeye bir lira atsaydım şimdiye benim de elimin altında para olurdu :)