anonim
okul açılsın istemiyorum çünkü kafama göre birini bulamadım arkadaş olarak. ya herkes bana acayip geliyor ya da acayip olan benim heralde. sorunum arkadaş edinememek değil, doğru düzgün birini bulamamak. üniversiteye gelince beklentim seviyeli arkadaşlıklardı. lisede saf temiz dostluklarınız olurdu ama aynı zamanda lisede öğrenirdik uzak durmanız gereken insanları, kavgaları, laf dalaşlarını. üniversiteye gelince o çocuksuluğu istemiyordum artık, zaten mezun geçen bir senem oldu onda da üniversitedeki ortamı merak ederek geçirdim. sonra hayal kırıklığı yaşadım. çevremdekilerin derdi instagram'a hangi fotoğrafı atsam, nasıl efekt versem olmuş ve bu beni çok sıkıyor. sınıftakilerin bi kısmından bir yaş büyüğüm nerdeyse ama bu bir yaş on yıl demek değil ki bu kadar farkettirsin. neyse demem o ki, okuldan korkuyorum aslında. kendime güvenim yok, yalnız kalmak istemiyorum fakat çok geç artık. böyle devam edecek 3 yıl daha.

Yorumlar

anonim
ben bu sene başlayacağım üniversiteye, merak ettiğim çok şey var.. farklı olacak farkındayım ama nasıl olacak pek fikrim yok. arkadaş edinme bende bu zamana kadar sıkıntı olmadı, kolay arkadaşlık kurabiliyorum,ancak doğru düzgün birini bulma kısmı , işte bunu tecrübeler gösterecek, tanımadan bilemeyiz.
üniversite hayatı arkadaşsız olmaz, kendine güven bak o zaman her şey yoluna girecek ;)
muhyiddinibnisartre
kendini tanı biraz daha
eirene
çok haklısın. İnsanlar bi yerde öne çıkmak için her türlü pisliği yapıyorlar. doğru düzgün insan bulmak zor gibi duruyor.
anonim
benimde hep öyle geçti. ömürevleri sahilde tek başına içen birini görürsen o benim. İstersen uğra
anonim
bunu birde bana sor :) bende yurtdisindan geldim ama inanki arkadas edinmem okadar zor ki nebilim herkes bir tuhaf halbuki cok sicak kanli biriyim ve güleryüzlüyüm ama iste bir türkü arkadas edinemedim maalesef ve benimde öyle olucak tekrar bos bir sene gecirecegim..
tweety
kendini sıkma bence. arkadaşlarınla mutlaka ortak yönleriniz vardır. bunlara katılabilirsin. konu açabilirsin, kitap vb.gibi. yalnız sana tavsiyem insanlarla aran iyi olsun. İster okuldan biri ister dışarıdan... gözünde de çok büyütme. 3 yılın kaldı galiba. geçiyor yıllar. liseden çok bir şey anlamadım. İçin, vicdanın rahat olsun, arkadaşlarınla da iyi olur, derslerinle de ilgilenirsin, yoluna girer. hayat kısa, vakti iyi değerlendirmek gerek.
sabahuykusu
al benden de o kadar ama sorun sen de degil o 70 kisi de inan :)
ben de cogundan 2 yas buyugum sinifta her kesimden grup var ama ne birine dahilim ne de hepsine.
anonim
bende okul açılsın ve bitsin istiyorum çünkü buradaki ortam beni olmam gereken kişiden o kadar uzaklastirdiki halbuki arkadaşlarımla beraber gelmiştim şimdi ise başka dusuncelerdeyim yapacak bişey yok takmayacaksin
yesilzeytin
bende bu sene basliycam oraya , derslerden bahseden kimse yok herkes arkadaş ortamını iyi seç arkadaş önemli diye yazmış bu kadar bahsi geçtiğine göre arkadaş konusunda ciddi bir sıkıntı olmalı, öyle mi gerçekten iyi insanlar hiç mi yok ? yalnız olmaya hazır olarak mı gelmeliyim ?