sapsaskin
uykumu alamayınca bütün günüm çok sinirli ve gergin geçiyor. neden uyumayı bu kadar seviyorum? oysa dünyada yapılacak çok iş varken neden ölümün kardeşi olan uykuya bu kadar düşkünüm? ölünce zaten sonsuz uyku var. tabi ya, oda cennete gidersek var dimi. birde öbür türlüsü var ki allah korusun. allah korusun diyorum ama allahın beni koruması için napıyorum? en basitinden günde 5 vakit toplam bir saatimizi alan namazı bile çogu kez kılmıyorum. hatta bazen kendimi kaderle kavga ederken buluyorum. bazen yakınımdakilerde beni kaderle kavga ederken buluyor. yapma bırak kader en iyisini yazar diyorlar. bir müddet kabullenip sonra yine... benim alfabemdeki kelimeler bir araya geliyorlar, defalarca deniyorlar ama 'imkansız ve boşver' kelimelerini bir türlü oluşturamıyorlar sorun burada sanırım...

Yorumlar

ogretmenim07
eğer bunlar alıntı değilse, kendin yazdıysan yaz bi kitap okuyalım
sapsaskin
alıntı değil. alıntı yazdığımda altına mutlaka yazar ismide yazarım emeğe saygı önemli :) edebiyatı severim yazmayıda ama kitap yazacak kadar güvenmiyorum kendime :) belki biraz daha hayat tecrübesiyle öğretmen olduktan sonra yazarım :) mesajın beni mutlu etti, yüzümde ki tebessümün sebebi oldun teşekkür ederim :)
eirene
uykuya düşkünlüğün aslında o imkansiz ve bosver kelimelerini dışarı vuramayan alfabenin ruhunu yormasi ve bir sure sonra sen farketmesende dunya isleri icin ugrasacak gücünün kalmamasi. surekli uyuyorsan uykuyu seviyorsan buyuk bir bosvermislik icindesindir. kendine biraz vakit ayir. kendini dinle hayatin guzel yonlerini bulmaya calis ve hep senden kotulere bak ki kadere isyan etmek yerine haline sukredersin.:) @sapsaskin
sapsaskin
kadere şükrediyorum da kaderin bizim kararlarımızla yol alacağına inanıyorum ama etrafımda hep savaşmadan aa napalım kader böyleymiş diyen insanlar oldu onun için tek savaşmaktan yoruldum. bak biz istersek yaparız bu yol bizim istediğimiz gibi olur dedikçe yok olmaz kader böyle diyen insanlardan yoruldum ben. hayata ve kadere değilde böyle insanlara benim sitemim. tabi bakınca onlarda kader ya neyse... bu işler çok karışık. uykuya gelince daha 4. sınıfa giderken annemin tüm ısrarlarına rağmen sabah erken gidilecek diye sınıf piknigine gitmediğimi bilirim :) 9 - 10 saat uyuyup kendi istegimle uyanmayınca olmuyor. ama bu günlerde uykum 13 - 14 saate çıktı işte o 3 - 4 saat gerçekten aynen dediğin gibi. uyuyımda şu günde bitsin. bu takvim yapragınıda koparıp atıyim ömrümden diye... ve yalnızlığı sevmeyen ben uzun zaman kendimi dinledim ve polyanacılık oynadım artık olmuyor ya eirene tek başıma bisiklet sürmekten zevk almıyorum mesela ama napalım kader... :))
eirene
insanlar sadece yoruyor biliyorum ama onlarin yapamazlarina kanarsan hicbir sey yapamazsin uzak duracaksin oyle insanlarsan. kim olursa olsun her sey herkese soylenmez. canin isyan etmek istiyosa ya yalniz et ya da oyle olmayan birinin yaninda. uyku meselesine gelince hepimiz seviyoruz ama ilk yorumumdaki gibi olduğunu dusunuyorum duzelir umarim. yalnizlik iyidir ben cok yalniz kaldim ama en guzeli. hem bisiklete yalniz binmek kadar guzeli var mi ? tak kulakligi kimseye bağımlı olmadan istedigin yere git. İste o zaman tam anlamiyla özgür hissediyorum kendimi :)