Gerekovic
benim zamanimda cocuklar sokakta oynardi. kolunu bacağını yaralar gelirdi. aksamlari çıkar saklambac oynarlardi. ne bileyim, taso, bilye oynarlardi gruplasip. sporcu kartlari vardi.. simdi durdum bizimkilere bakiyorum, biri mutfakta biri cocuk odasinda bilgisayar oyunu oynuyor. dışarı çıktıkları nadir. uyanir uyanmaz oturup aksam babam gelince kalkiyorlar basindan. dışarı çıkın desem ortam güvenli değil diye annem olmaz diyor. e bunlar burada mi öğrenecek dogruyu yanlisi?

Yorumlar

masallaranlatiyorum
bizim çocukuluğmuz çok güzeldi çok, şimdiki çocuklar bi tuhaf bi bilmiş bi asosyal bi neşesiz. düşüp ağlamayınca nasıl öğrenecekler kalkmayı. güçsüz oluverecekler,kolay bağlanacaklar bir şehre bir eve bir insana. aklımda hep bi görüntü yokuştan aşağı bisiklet sürerken kollarımı açardım o cesareti gösterme heyecanıyla çok kapaklanmışımdır yere ah ya :d
Gerekovic
seksek oynuyordum, kolumun duvara surtup soyulacagini bile bile atlamistim o tasin ustune:) tabiki kolum soyuldu ve ben agladim ama bu tekrar yapmama engel olmadi. simdikiler anca bilgisayarda. tadini almayi kaciriyorlar gibime geliyor yasamin:)