yonderly.
bu sabah bir şeylerle uğraşmak istiyordu, belliydi. bunu kafasının üzerinde çıkan o baloncuğun içerisinden okuyabiliyordum. beni rahat görebileceği bir yere geçti. yavaşça eğildi, gözlerimin içindeki kırmızı lekeleri görünce başladı "senden bir halt olmaz, o gözler ne öyle! yine geç saatlere kadar sana faydası olmayan bir sürü ıvır zıvır okuyup, kafanı doldurdun değil mi!" o herkesin yakındığı, her şeyi bildiğini sanan 'babacılık' rolüne bürünmüştü. bir yandan haklıydı. bana faydası olmayan, sadece duygularımda iniş çıkışlara sebep olan bir sürü şey okuyordum her gün. ama insanları tanımaya çalışma girişimim yüzündendi bu. bana benzer birilerini bulma ve içimi rahatlatma telaşı. saygısızca devam etmek geldi içinden: "şu koca şehirde seni bir ailen seviyordur bir de belki fırıncı çocuk. seninle konuşurken sesinin çatallaşmasından, sen içeri girince ayağa fırlamasından belli bu. o çocuk kadar olamadın, kimseyi sevemedin. o kadar narsistsin ki, yalnızlığın olmuş tek sevgilin. hadi sevgiliyi geç kaç tane arkadaşın var, say bakalım. eminim 1'den sonra 2'i gelmeyecektir. hayatın güzelliğini bilmiyorsun, sıkılıyor insanlar senin yanında olmaktan. gelecek kaygın diz boyu. yiyor olduğun yemeğin tadına varamadan yarın ne yiyeceğini düşünüyorsun. neye inandığın da belli değil, bir arayış içine hiç girmiyorsun! yolunu kaybetmişsin ve sokak serserileri gibi oradan oraya dönüp duruyorsun ve sonunda hep aynı noktaya varıyorsun. hiçliğin. bu hiçliğin kıyısında o kadar gezme dedim sana! dalgalar sana fena çarpmış anlaşılan. geçici olarak sahip olduğun tek şeye -vücuduna- bile nankörlük ediyorsun. şimdi söyle nesin sen?!" diyerek nefret saçan gözlerini bana dikti. benim ise ne yaptığım belli değil, bir gülüyor bir ağlamanın üzerine geliyordum. bir an için kendimi inandırdım söylediklerine. evet, çoğu insan sıkılırdı benim muhabbetimden ama bu ortak şeyleri sevmediğimizden, onların sıradanlığından kaynaklanıyordu. çok insanın beni sevmesine de ihtiyacım yoktu. bir arkadaşım vardı ve yeterliydi. bir hiç değildim, yapmak istediklerim, bir amacım vardı. hiçliğin dalgaları bana vurmuştu, haklıydı ama sonuçta suydu bu, güneşe çıkınca kuruyup gitmişti. vücuduma yaptığımı düşündüğü nankörlük ise iştahsızlıktan başka bir şey değildi. alt tarafı 3 kilo vermiştim, şurup içince geçerdi bu da. daha fazla onu dinlemeyecektim. gözlerinin içine baktım ve fütursuzca sırıttım. bir yansımaydı sadece. artık ona sadece dişimde maydanoz kalmış mı diye bakacaktım ve bunu küçük bir parça ile de yapabilirdim. kendim kendimi hiç sevmiyordu ve buna bir son vermek gerekirdi. elime geçen şampuan şişesiyle onu parçalara ayırdım. gözlerimdeki kırmızı lekelerden alevler fışkırıyordu şimdi. bir daha görüşmemek üzere hoşçakal-dı.

Yorumlar

kontaminasyon
düşünüyorum öyleyse hiç' im.
dakoh
dakoh @dakoh
3 yıl
ağlarken okudum da, ne güzel yazmışsın be 😞 devam etsene yazmaya, güzel oluyor okuması 😢
yonderly.
sen niye ağlarken okuyorsun @dakoh. ağlama yahu!
teşekkür ederim, estikçe klavyenin tuşlarını paralıyorum işte..
yonderly.
@kontaminasyon tanıdım seni. :d
kontaminasyon
önceden anonimdim şimdi bir isme büründüm, yani bir nefes daha sıkıştım bir kalıbın içine :)
yonderly.
sıkışmak gibi düşünme bunu. anonimlik kötüdür seni herkesleştirir ya da hiçleştirir. şimdi adın var. hoşgeldin. :d kimya ile ilgilenen bir havan olduğunu mu anlamalıyız?
Gerekovic
okurken kendime soylediklerimi gördüm bir parca.. sonra kendimi verdigim cevaplari. ve kendi kendimi bir hic olarak var etmemi.. hic miyim ben? evet bir parca hic'im ben. nerdeyse her seyim, hatta nerdeyse fazla oraya, bana sakli. cok güzel yaziyorsun:)
kontaminasyon
kimyaya pek ilgim olduğu söylenemez belki sadece bir kamuflaj bu. ama şuan bu kamuflajin hiç bir anlamı kalmadi artik :)
yonderly.
olur öyle arada. :d
Gerekovic
kontaminasyon hos geldin:)) ne demek gogebakan :))
dakoh
dakoh @dakoh
3 yıl
ağlamak lazım ya bazen, sırf o yüzden ağlıyorum 😞
yonderly.
haha. İhtiyaç tabi. :d
Gerekovic
nickinin anlami ne @kontaminasyon:)
kontaminasyon
ortam kirleticisi diyebiliriz :)
yonderly.
sende pislik yapacak bir hava yok, yapacaksan da çıkışlar soldan. :d
kontaminasyon
hepimiz zaten kirleticiyken tek ben mi sorun oldum şimdi :) pislik yapmak ya da yapmamak umrumda değil açıkçası.
yonderly.
çok da alıngansın. :d
neyse hoşgeldin yine, paylaşımlarını bekliyoruz. :d
kontaminasyon
alınganlık değil bunlar, senin anlayabildiğini umuyorum yada ummak istiyorum yada umuyormuş gibi yapiyorum emin değilim yani
yonderly.
anlıyorum, latife onlar. :d
Gerekovic
hos geldin o zaman. hepimiz kirletiyoruz, bir de sen kirlet bakalim kontaminasyon:) merak etme bence alinganlik yapmadigini cogumuz anladik:))