yonderly.
yonderly.
2 yıl
kalemi elime alıyorum. kağıdı önüme koyuyorum. önce bir çizik.. sonrasında aklımdaki şekilleri kağıda dökme çabası. yazsam diyorum olmuyor. çizsem diyorum kafamın içinde canlananlara hiç benzemiyor. yine de deniyorum. sonra tramvayda annesinin yanına büzülmüş oturan küçük çocuk geliyor aklıma. o kadar masum...'onu çizsen be!' diyorum kendi kendime- yapamayacağımı bilerek. sonra diyorum 'hani keşke sesleri de bir şekilde kağıda dökebilsem - iyi/kötü - ne hoş olurdu!' önce sınıfa kadar sesi gelen çekirgenin sesini çizerdim diye düşünüyorum. bu aralar çok düşünüyorum, evet. yerli yersiz. selamlar!

Yorumlar

dakoh
dakoh
2 yıl
çekirge sesinin resmini çizmek istiyorum ben de şu an 😄 kafamda bir iki taslak oluştu, ilham perisi oldun palyaçocum 😄😄
yazarfencelebi
bazı duygular oluyor ki insanın içinde ne harf olabiliyor nede çizgi yazmak istese cümleler birbirine giriyor çizmek istese bir anda hayaller dünyasında. zor durumda kalıyor insan o zaman bir kere niyetliyse de o nü içinden dökmeye konuşarak olsun atayim istiyor insan ama tam konusacakken boğazına takılıyor nefes alamaz oluyor o zaman insan. yutkunuyor yutkunuyor geçmiyor. bi sigara yakıp denize bakmak dusuyor sadece o zaman biraz dalgaların sesi hafifletiyor biraz da topal topal esen rüzgar . ama gözlerini yasartiyor biraz da. nasıl kayniyorsa o gözyaşı öyle bi yakıyor ki insani. ve elinin tersiyle itemedigi anilarin sebep olduğu gözyaşlarını elinin tersiyle silmek zorunda kalıyor.
yonderly.
yonderly.
2 yıl
ne mutlu ortaya güzel şeyler çıkacaksa ve buna vesile olmuşsam @dakoh. :))
son cümleni paragrafının can alıcı noktası seçiyorum @yazarfencelebi. o 'bazı duygular' hep oluyor ve ben veya benim gibiler bunları hiçbir zaman tam olarak ifade edemiyor. garip! belki bir gün .
Gerekovic
Gerekovic
2 yıl
bu arada palyacocum hos geldiiin:)
yonderly.
yonderly.
2 yıl
hoş-buldum. :))
Gerekovic
Gerekovic
2 yıl
nasilsin:))
yonderly.
yonderly.
2 yıl
çok yorgunum bu günlerde. sen nasılsın? :))
Gerekovic
Gerekovic
2 yıl
yorgunum sanırım. bilmiyorum kii :))