yonderly.
bugünkü haberlere bakarken, patlamadan sonraki haberlere de baktım (çoğunlukla böyle olaylar olduktan sonra bakamam), ve boş bir anımda bir fotoğraf gördüm, uzun zaman sonra ilk defa bu kadar ağlayabildim. arkadaşım: "15 dakika erken gitsem belki ben de ölmüş olacaktım." düşüncesi bile dayanılacak gibi değil." barış" diyorsun -demeye çalışıyorsun... kursağında kalıyor. ölüyorsun.

Yorumlar

frances
bu ülkedeki yegane sorun pişkinlik ve vicdansızlık olduğu için yaşanıyor bunlar. güvenlik açığı yoktu diyorlar. istifa filan zaten hak getire. kendini o koltuklarda oturanların yerine koy. neden istifa edesin ki? madenlerde ölüyor insanlar. yine kimse üstlenmiyor suçu. ölen insanları suçluyorsun. insanlar barış kardeşlik istiyor. sen onları koruyamıyorsun. akla gelebilecek en kötü şekilde ölüyorlar. "istifa edecek misiniz?" diye soruluyor. sırıtıyorsun. insanlar yine de sana tepki göstermiyor. yine seni seçiyorlar. sana oy veriyorlar. çünkü vicdanlarının sızlaması için az biraz kafalarının çalışması gerekiyor. şehit babasına terörist diyorsun. oluyor böyle şeyler.
sensinbayan
bi ankaralı olarak bu acıyı fazlasıyla yaşıyorum vefat eden arkadaşlarım oldu bi çoğuda yaralı kendimi uzun zamandr hiç bu kadar kötü hissetmemiştim ve olayın garip yanı da 20 yaşındayım 20 senedir benimle olan kuzenim uyuyakalmasaydı şu an morgun önünde sabahlayacaktım sabaha kadar cenazesini bekleyecektim.uyuyakaldığı için gidemedi iyiki uyumuş bu acıyı ben kaldıramazdım herşeyim dediğim kardeşimden öte olanı kaybetmek beni de öldürürdü :( ve şu an hangi duyguları yaşayacağımı bilmiyorum ölen arkadaşlarıma mı üzüleyim yoksa ölüme bu kadar yaklaşıp kefeni yırtan kuzenime mi sevineyim